[Wiadomości] • Binance kupił chiński startup DappReview • Hoskinson: Cardano chce 1 miliarda użytkowników i rebrandingu w 2020 r. • i inne wiadomości

news191203

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Wczoraj nie było większych ruchów rynkowych.  Bitcoin () wciąż trzyma około 7 200 $, obecnie nieznacznie spada. Spośród 20 najlepszych altcoinów tylko Monero (+ 2,33%) i Maker (+ 8,78%) są wyraźniej na zielono. BTC dominuje na poziomie 66,6%. Indeks Fear & Greed  znajduje się obecnie na poziomie 28, a to wciąż oznacza strach.

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Blockchain / technologia

Hoskinson: Cardano chce 1 miliarda użytkowników i rebrandingu w 2020 roku

Charles Hoskinson ostatnio podczas AMA na Youtube odpowiedał na pytania dotyczące Cardano i nadchodzącego roku kalendarzowego 2020. Hoskinson zaczął analizować obecną sytuację Cardano. Postęp w rozwoju i nadchodzące aktualizacje Shelly są w porządku. Ponadto zespół IOHK współpracuje z kilkoma zespołami marketingowymi w celu przygotowania się do wielkiego skoku w 2020 r. A dokładniej, kryptowaluta Cardano ma spróbować wejść na rynek główny, aby przyciągnąć użytkowników, dla których została stworzona. Według Charlesa, platforma została zbudowana dla 1 miliarda ludzi, więc zespoły Cardano mają za zadanie znaleźć ten miliard użytkowników. Jednocześnie powinien nastąpić rebranding.

VeChain jest o 33% wyżej po ogłoszeniu nowego partnerstwa

Vechain () osiągnął wzrost wartości o 33% wkrótce po ogłoszeniu, że jego blockchain Thor zostanie wykorzystany do ożywienia klasycznej serii The Way of Tiger. Jest to seria ninja/fantasy książek o grach pierwotnie opublikowanych w latach 80tych. Deweloperzy planują użyć platformy blockchain Thor do nowych kart i przedmiotów w grze.

Monero wdrożył hardfork, wydobycie powinno być teraz odporne na ASIC

30 listopada Monero wdrożyło nowy hardfork. Nowa aktualizacja wprowadziła również algorytm PoW (proof-of-work), RandomX, który wykorzystuje losowe wykonywanie kodu wraz z technikami ukierunkowanymi na pamięć, aby być odpornym na wydobycie ASIC – urządzenie zoptymalizowane do profesjonalnego wydobywania kryptowalut. Aktualizacja jest również podobno zoptymalizowana pod kątem procesorów w celu zwiększenia decentralizacji sieci.

Skradzione podczas włamania na kryptogiełdę UpBit ETH przeniesiono do nieznanego portfela

Jeden z adresów, który był zaangażowany w ostatnią kradzież z kryptogiełdy Upbit w Korei Południowej, przenosi milionów dolarów skradzionego ETH do nieznanego portfela. Whale Alert ogłosił dziś, że o godzinie 7:52 (UTC) doszło do transakcji z 10 000 ETH (~ 1,5 miliona USD). Transakcję poprzedzał mniejszy przelew – 1 001 ETH o wartości około 150 000 USD – pięć minut wcześniej, z tego samego adresu. W momencie pisania artykułu transakcje są kontynuowane – kolejne 10 000 ETH zostało potwierdzone. W chwili pisania tego tekstu zakończono ogółem sześć transakcji. UpBit, prowadzony przez spółkę zależną od koreańskiego giganta technologicznego Kakao, ujawnił w zeszłym tygodniu, że 27 listopada 272 000 ETH zostało skradzionych z hot walleta. Do kradzieży doszło w czasie, gdy giełda miała podobno przenosić aktywa między magazynami hot i cold, co prowadzi do spekulacji, iż incydent mógł być sprawką z wewnątrz.

Binance kupiła chiński startup DappReview

Kryptogiełda Binance nabyła chiński startup blockchain koncentrujący się na opiniach zdecentralizowanych aplikacji, DappReview, który śledzi prawie 4 000 zdecentralizowanych aplikacji (dapps) zbudowanych na ponad 10 publicznych blockchainach, w tym Ethereum () i TRON ().

Indyjska firma połączyła siły z australijskim startupem, aby rozwijać handel energią słoneczną w sieci peer-to-peer

Uttar Pradesh, największy stan Indii, opracował infrastrukturę energii słonecznej opartą na blockchain. Budynki rządowe w Uttar Pradesh wykorzystają energię słoneczną do generowania energii elektrycznej, którą następnie można sprzedać sąsiednim domom za pomocą platformy blockchain Power Ledger. Ta nowa inicjatywa będzie prowadzona przez dwie władze lokalne, a mianowicie Uttar Pradesh (UPNEDA) i Uttar Pradesh Power Corporation (UPPCL). Rząd stworzył już ramy regulujące wzajemny transfer energii w ramach pierwszego etapu. Następnie przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza w celu wprowadzenia niezbędnych zmian w rozporządzeniu w celu ułatwienia sprawnego procesu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here