[Aktualności w południe] • McAfee: Tylko idiota może wierzyć w Bitcoin za 1 mln USD • i więcej wiadomości

news-20-06-01

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin zamknął wykres świecowy na maj. Według analityków było to bardzo ważne wydarzenie techniczne dla kryptowaluty. Na szczęście dla byków miesięczna świeca na BTC zamknęła kluczowy obszar oporu, który w przeciwnym razie ograniczyłby potencjał dalszego wzrostu. BTC nie zamknęło się powyżej tego limitu przez prawie 12 miesięcy, w ciągu prawie 12 miesięcy nie odnotowano miesięcznego zamknięcia powyżej 9 360. Odrzucenie tego poziomu doprowadziło do przetestowania limitu na 6 000 $, a nawet spadku do 3 000 $. Wygląda na to, że kryptorynki wyczekują.

Kryptowaluty

Chiny opublikowały badanie dotyczące wyzwań stawianych przez Librę, argumentując, że Libra może stać się przyszłością światowej waluty. W książce opublikowanej przez Centralny Bank Chin chińscy eksperci twierdzą, że projekt ten jest doskonałym przykładem partnerstwa publiczno-prywatnego i może stać się przyszłością światowej waluty. Oznaczałoby to, że Libra mógłaby skutecznie oprzeć się próbom chińskiego rządu, by zwiększyć wpływy juana.

John McAfee, programista i przeciwnik podatkowy, po raz kolejny dystansuje się od swojej niesławnej prognozy 1 miliona dolarów za BTC. Na początku 2018 roku McAfee przewidział, że jeden Bitcoin () będzie kosztował niewiarygodnych 1 milion $ do końca tego roku. McAfee stał mocno za swoimi prognozami do stycznia br., kiedy powiedział, że to tylko sztuczka, aby zachęcić nowych użytkowników do krypto. Bitcoiny nazwał nawet starą technologią, taką jak Model T, pierwszy samochód Forda. W tweecie z 30 maja McAfee po raz kolejny wyśmiewał swój cel cenowy w wysokości 1 miliona dolarów, twierdząc tym razem, że entuzjaści kryptowaluty powinni zauważyć „absurdalny humor” w ambitnej prognozie.

Roger Ver rzekomo twierdzi, że spotkał się z głową państwa w celu omówienia kryptowaluty Bitcoin Cash. Najwybitniejszy zwolennik kryptowaluty, gotówki Bitcoin (BCH) i długoletni zwolennik kryptowalut, ogólnie powiedział, że tematem było „uczynienie gotówki Bitcoin oficjalną walutą suwerennego narodu”.

Nowe badania pokazują, że wartość ETH przechowywana na własnym łańcuchu bloków Ethereum () cały czas spada. Podczas gdy wiele tokenów ERC-20 działa w sieci, wzrost liczby stable coinów stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla przyszłego „flippeningu”. Do połowy 2016 r. token ETH stanowił 100% wartości przechowywanej w blockchain. Od tego czasu jednak inteligentna platforma kontraktowania przyjęła wiele projektów opartych na ERC-20, szczególnie podczas boomu ICO w 2017 roku. Wraz ze wzrostem ich liczby i wartości pozycja natywnej kryptowaluty Ethereum nadal spada. W rezultacie ETH zbliża się do tzw. flippeningu na własnym blockchainie.

Kryptogiełdy, banki

Największy amerykański bank JPMorgan Chase zapłaci 2,5 mln $ na ugodę pozasądową w sprawie dodatkowych opłat za zakup kryptowalut. W 2018 r. trzech powodów złożyło pozew przeciwko JPMorgan w sądzie federalnym, oskarżając bank o pobieranie dodatkowych opłat od klientów w formie zaliczek gotówkowych za kryptozakupy kartami kredytowymi Chase. Jednak JPMorgan nie od razu poinformował klientów, że zaczął traktować zakupy aktywów cyfrowych kartami kredytowymi jako zaliczki gotówkowe. Gigant bankowy ogłosił tę aktualizację zaledwie dziesięć dni po wprowadzeniu zmian, co jest uważane za naruszenie warunków.

Blockchain, technologia

Cointelegraph dołączył do sieci wywiadu strategicznego Światowego Forum Ekonomicznego jako partner treści, który dostarcza najnowszą technologię blockchain i kryptowalut, analizy rynku i operacji do swojej wyrafinowanej i obszernej bazy wiedzy. Wywiad strategiczny, założony w 2019 roku, wykorzystuje połączenie profesjonalnej analizy opartej na sztucznej inteligencji, aby wyjaśnić opinie think tanków, instytucji i mediów na całym świecie.

Amazon otrzymał długo oczekiwany patent z amerykańskiego Urzędu Patentowego na certyfikację DLT trzy lata po jego pierwszym złożeniu. Rozproszony system księgi Amazon ma na celu zaradzenie szybkiemu rozwojowi „systemów i baz danych, którym często brakuje przejrzystości, spójności, integralności referencyjnej lub bezpieczeństwa” – czynników, które mogą wpłynąć na wiarygodność elementu lub podmiotu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here