[WIADOMOŚCI] • Kryptogiełda Gemini braci Winklevoss być może dołączy do projektu Libra • Shell inwestuje w startup energetyczny• Halving na Litecoin będzie szokujący • i więcej wiadomości

halving-litecoin-szok-gornicy

Bracia Winklevoss najwyraźniej zakopali na topór wojenny i być może znów będą współpracować z Markiem Zuckerbergiem. Naftowcy Shella nie chcą przegapić szansy i zamierzają zainwestować w blockchain. Zaś Charlie Lee nastraszył górników Litecoin, twierdząc, że po halvingu mogą zwinąć biznes! Dowiedz się więcej w naszych wiadomościach. 

Kryptogiełda Gemini bliźniąt Winklevoss najprawdopodobniej zaangażuje się w projekt Libra

Tyler i Cameron Winklevoss, współzałożyciele nowojorskiej kryptogiełdy Gemini, mogą wkrótce dołączyć do Stowarzyszenia Libra – konsorcjum, które kieruje postulowaną „kryptowalutą” Facebooka. Biorąc pod uwagę legendarną walkę braci Winklevoss o kontrolę nad Facebookiem z Markiem Zuckerbergiem, ich byłym kolegą z Harvardu, ich związek z Librą może być dla wielu zaskakującym krokiem. Obecnie jednak chcą być „przyjaciółmi” ze wspólnym celem promowania mainstreamowego przyjęcia kryptowaluty.

Shell inwestuje w startup energetyczny oparty na Blockchain

Shell, piąta co do wielkości firma naftowa na świecie, zainwestowała w startup energetyczny oparty na blockchain, podał dziś magazyn Forbes. Europejski gigant naftowo-gazowy zainwestował nieujawnioną kwotę w nowojorski startup LO3, którego platforma Exergy monitoruje energię za pomocą technologii blockchain. Zgodnie z artykułem, Shell ma możliwość przeniesienia swoich inwestycji do tokenów LO3 o nazwie XRG, które będą napędzać platformę i będą potrzebne do uzyskania dostępu do rozproszonej sieci energetycznej.

Charlie Lee: Halving w przyszłym miesiącu będzie szokiem dla wydobywania Litecoina

Twórca Litecoina (LTC), Charlie Lee, przewiduje, że górnicy mogą zamknąć biznes po, przewidywanym tego lata, zmniejszeniu wydobycia o połowę. W wywiadzie dla australijskiego serwera kryptograficznego Mickey, Lee rozważał możliwe konsekwencje dla ekosystemu Litecoin, jeżeli obecne nagrody blokowe w sieci zostaną zmniejszone o 50%. „To zawsze szok dla systemu”, powiedział, dodając: „Gdy korzyści z wydobycia są o połowę mniejsze, niektórzy górnicy nie będą mieli dochodów i wyłączą swoją maszynę. Jeśli zrobi to duży odsetek ludzi, bloki spowolnią na pewien czas, to może zająć nawet siedem dni. Wtedy jednak utrudnienia zostaną zresetowane i wszystko będzie dobrze.”

Bitcoin jest zbyt niestabilny, by zastąpić fiat, mówi były ekonomista Morgan Stanley

Andy Xie, były szef filii Morgan Stanley w regionie Azji i Pacyfiku, mówi, że  Bitcoin () nigdy nie zastąpi walutę fiat z powodu dużej zmienności. Xie, znany między innymi z przewidzenia kryzysu finansowego w 1997 r., powiedział Korea Times, że wierzy, iż Bitcoin jest tylko narzędziem do gier hazardowych dla ludzi mieszkających w Japonii, Korei Południowej i Chinach.

Provident Bank oferuje teraz usługi depozytowe dla podmiotów kryptograficznych

Zgodnie z zapowiedziami z 9 lipca, Provident Bank, amerykański bank społeczny, zaczął oferować usługi depozytowe dla klientów korzystających z cyfrowej waluty. Obecnie Bank oferuje depozyt i inne usługi bankowe dla wydawców kryptowalut, kryptogiełd oraz inwestorów. Użyje blockchainowego narzędzia analitycznego Crystal, które odwzorowuje transakcje kryptowalut i podmioty z nimi powiązane w celu wykrycia podejrzanych funduszy i osoby trzecie. Crystal powinien zapewnić przestrzegania zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy i KYC (Poznaj swojego klienta) przez nowych klientów. Ponadto bank zapewni pełne ubezpieczenie do wysokości 250 000 USD.

Kolejne wiadomości już jutro!

 

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here