[Wiadomości] • 100 000 $ za Bitcoin już dziś? • Zainteresowanie Ethereum w Chinach • Czy Donald Trump zdelegalizuje Bitcoin? • i inne wiadomości

wiadomosci-krytposfera

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń dzisiejszego dnia oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

  • Bitcoin () sprzedawany w Zimbabwe za ponad 100 000 USD!

Kryptowaluty

  • Nie można zniszczyć Bitcoina, mówi amerykański kongresman
  • Wzrasta zainteresowanie Ethereum () w Chinach

Giełdy

  • Wyniki kwartalne Grayscale Investments pokazują wzrost inwestycji instytucjonalnych

Regulacje

  • Czy Donald Trump spróbuje zdelegalizować Bitcoin?
  • Francuski minister finansów powtarza, że ​​Facebook nie może tworzyć własną walutę

Bitcoin w Zimbabwe za ponad 100 000 USD na Localbitcoins!

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Zimbabwe zmusza obywateli do coraz częstszego lokowania swoich oszczędności do Bitcoin. Często kupują na platformie handlowej LocalBitcoins. I chociaż na zachodzie w ostatnich dniach mamy do czynienia z korektą cen Bitcoinów poniżej 1000 USD, w Zimbabwe niektórzy handlowcy chcą za nie ponad 100 000 USD. To imponujące 1000% oszacowanie!

W Chinach rośnie zainteresowanie Ethereum

W ostatnich dniach Ethereum zyskało znaczną popularność w Chinach. Niektórzy uważają nawet, że w tym tygodniu cena może wzrosnąć nawet o 50%. Journeyto100K_ na swoim twitterze zauważył znaczny wzrost zainteresowania Ethereum wyszukiwarką Google. Według danych Google Trends, wyszukiwanie „Ethereum” gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku dni. Pewnie dlatego ten użytkownik tweetera wierzy w gwałtowny wzrost ETH.

„Byłbym zaskoczony, gdybyśmy nie zauważyli co najmniej 50% wzrostu ETH w ciągu najbliższych 5 dni”, przewiduje @Journeyto100k_.

W ciągu ostatniego tygodnia cena ETH spadła, z niedawnego maksimum około 350 USD, do zaledwie 200 USD, a ostatnio takie wartości miały miejsce w maju ubiegłego roku. W momencie pisania tego tekstu ETH faktycznie poprawia swoją sytuację i obecnie wynosi 215 USD.

Nie można zniszczyć Bitcoina, mówi amerykański kongresman

Amerykański kongresman, Patrick McHenry, wybrany za dziesiąty okręg w Północnej Karolinie, dyskutuje z CNBC, jakie są szanse, że Bitcoin może się skończyć lub zostać zniszczony. Jego zdaniem wniosek jest jasny. Taka możliwość jest absolutnie wykluczona. Nie jest jedynym politykiem, który ma pozytywne podejście na ten temat, a debaty polityczne na temat kryptowalut wydają się bardzo interesujące.

Wzrost inwestycji instytucjonalnych

Niedawno Grayscale Investments opublikował raport na temat inwestycji w aktywa cyfrowe w drugim kwartale 2019 roku. Według nowego raportu za II kwartał, zarządzany majątek wzrósł prawie trzykrotnie z 926 mln USD do 2,7 mld USD. Wynika to z ożywienia na rynku kryptowalut, który rozkwitł w 2019 roku.

Czy Donald Trump spróbuje zablokować Bitcoin?

Ekonomista i kryptoanalityk, Alex Krüger, zaczął zajmować się sytuacją, która miałaby miejsce, gdyby prezydent Donald Trump próbował zakazać Amerykanom handlu Bitcoinem. Post Trumpa na Twitterze w zeszłym tygodniu wywołał zaciekłą debatę na temat zakazu Bitcoin. Krüger na własnym koncie przedstawia następnie swoje możliwe opcje prawne Trumpa. Uważa, że ​​taki zakaz nie trafi do sądu w USA, ponieważ kod komputerowy (a Bitcoin to nic innego) jest częścią wolności wypowiedzi. Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych nie można tego zakazać.

Francuski minister skarbu ponownie atakuje Librę

Francuski minister finansów, Bruno Le Maire, który jest otwartym krytykiem planowanej „kryptowaluty” Libry (krytykuje ją niemal od samego początku), dokonał kolejnej nagonki w środę na szczycie ministrów finansów G7. Wyraził obawę, że gdyby Libra miała zostać walutą podobną do euro, miałaby znaczącą przewagę, ponieważ nie ma żadnego obowiązku by wypełniać zobowiązania wobec społeczeństwa, polityki pieniężnej lub stabilności finansowej.

Kolejne wiadomości już jutro!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here