[Wiadomości] • Na Amazon umożliwiono płatności w krypto • Binance przygotowuje parę fiat z rublem • i inne wydarzenia dnia

news-19-10-22

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzedniego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Nie było dużych ruchów rynkowych wczoraj, Bitcoin () poruszał się po 8 200 $ i tak się utrzymał. Altcoiny ulegały większym wahaniom, niektóre przypisały sobie ponad 5% wzrostu.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Oszustwa

CME: zainteresowanie kontraktami terminowymi BTC znów rośnie, inwestorzy instytucjonalni zajmują długie pozycje

CME otworzyło kontrakty futures Bitcoin w grudniu 2017 r. Każdy kontrakt futures na CME ma 5 BTC i jest rozliczany na koniec każdego miesiąca. Wielkość kontraktów futures na bitcoinach na CME służy również jako doskonały wskaźnik nastrojów na rynku, ponieważ inwestorzy na rynku bessy zwykle przechodzą na krótkie pozycje, zaś na rynku hossy zaczynają zajmować długie pozycje. Pomimo spadku cen w ubiegłym miesiącu inwestorzy instytucjonalni ponownie zaczęli inwestować w bitcoiny, co widać po rosnącej liczbie inwestorów zajmujących długie pozycje. Skew, firma kryptoanalityczna, niedawno ujawniła, że ​​po poprzednim spadku, prawie do zera, liczba inwestorów zajmujących długie pozycje na BTC ponownie wzrosła.

Były doradca Trumpa opracowuje własny stablecoin

Były doradca prezydenta Donalda J. Trumpa pracuje nad opracowaniem własnego stablecoina. Stephen Moore, którego Trump nominował w tym roku do FED, współpracuje z byłym prokuratorem Reaganem Ralphem Benkiem i współzałożycielem Everipedia Samem Kazemianem, aby wprowadzić nowy stablecoin o nazwie Frax. Zgodnie z oświadczeniem, Frax nie będzie pokryty rezerwą dolara amerykańskiego. Zamiast tego kryptowaluta zostanie wypożyczona i wygeneruje odsetki, aby zapewnić wartość Fraxa w okolicach jednego dolara.

Teraz możesz płacić krypto nawet na Amazon

Użytkownicy Amazon mogą teraz płacić za towary Bitcoinami za pośrednictwem Lightning Network, dzięki nowymu rozszerzeniu przeglądarki o nazwie „Moon”. Rozszerzenie przeglądarki umożliwia dokonywanie płatności w kryptowalutach. Do transakcji błyskawicznych możesz użyć dowolnego portfela bitcoinowego z obsługą Lightning Network. Możesz też połączyć swoje rozszerzenie z kontem Coinbase i dokonać płatności w BTC, ETH lub LTC jednocześnie korzystając z API kryptogiełdy. Na razie usługa jest dostępna tylko w USA, ale Moon wkrótce planuje rozszerzyć działalność na inne kraje.

Binance: rosyjski rubel będzie pierwszą biznesową parą fiat

Kryptogiełda Binance wkrótce wprowadzi swoje pierwsze pary handlowe fiat-krypto. W poniedziałek na konferencji Open Innovations 2019 w Moskwie CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao potwierdził, że pary biznesowe z walutami fiducjarnymi są w drodze, a para z rosyjskim rublem zostanie wprowadzona jako pierwsza.

ZCash ostrzega przed nieuczciwym portfelem na GitHub

Zcash () (ZEC), altcoin znany z ochrony prywatności, ostrzegł na Twitterze użytkowników przed fałszywą wersją ich natywnego portfela ZEC na GitHub. Zespół programistów zwraca uwagę, że ​​fałszywy portfel ma zupełnie inny adres URL niż oficjalne repozytorium portfela ZEC w GitHub i może zawierać potencjalnie szkodliwe złośliwe oprogramowanie (tweet z 20 października poniżej).

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here