[Wiadomości] • Antonopoulos: BTC to koniec bankowości • Binance oferuje kupno kryptowalut kartami kredytowymi i debetowymi • i inne wydarzenia dnia

news-19-09-26

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Rynki powoli wracają do siebie po ogromnym załamaniu. Bitcoin () nadal utrzymuje się w okolicach 8 400 $ i wydaje się , że rynki czekają. Altcoiny ucierpiały jeszcze bardziej, ale teraz znów rosną.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Blockchain

Antonopoulos: Bitcoin to koniec „złotych czasów” klasycznej bankowości

W swoim ostatnim wystąpieniu na scenie, długoletni obrońca kryptowalut, Andreas Antonopoulos, skupił się na globalnym sektorze bankowym i opisał go jako „złotą klatkę” podobną do kartelu, który ostatecznie zostanie zniczczony przez Bitcoin. Antonopoulos przemawiał w niemieckim Monachium, gdzie stwierdził, że Bitcoin jest idealnym narzędziem do walki z tak zwanym „kartelem nadzoru i bankowości”. Powiedział także, że bez względu na to, co próbują zrobić bankierzy, nie mogą zamknąć Bitcoin; i jest to zasadniczo finansowa swoboda.

Token Klay pojawi się na liście kryptogiełdy UpBit Indonesia

Dziś UpBit Indonesia doda do oferty Klay, kryptowalutę giganta społecznościowego z Korei Południowej – Kakao; który ma służyć do błyskawicznej komunikacji. Oczekuje się, że Klay pojawi się wkrótce również w ofercie UpBit Singapore.

Użytkownicy Binance mogą teraz kupować kryptowaluty za pomocą karty debetowej lub kredytowej

Klienci Binance mogą teraz kupować kryptowaluty bezpośrednio kartami debetowymi i kredytowymi Visa i MasterCard, za pośrednictwem platformy platniczej Koinal. Klienci Binance mogą używać Koinal do zakupu pięciu kryptowalut: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP oraz Bitcoin Cash ABC (BCHABC). Londyński Koinal pobiera 2,5% opłaty za transakcję, przy czym taki zakup potrwa średnio od 5 do 20 minut, zanim krypto trafi ostatecznie do portfela Binance.

Blockchain Aeternity będzie wykorzystywany do śledzenia ruchów marihuany w Urugwaju

Zdecentralizowana aplikacja (DApp) oparta o blockchain Aeternity, będzie wykorzystywana do śledzenia łańcucha dostaw producenta medycznej i rekreacyjnej marihuany Uruguay Can w Montevideo. W komunikacie prasowym opublikowanym 25 września Aeternity ogłosiło, że pracuje nad stworzeniem platformy do zarządzania łańcuchem dostaw dla partnerów, która łączy Internet rzeczy (IoT) i DApps.

David Marcus wyjaśnia zalety systemu płatności opartego na blockchain

David Marcus, CEO Calibry, przedstawił argumenty na rzecz sieci płatności opartych na blockchain. We wpisie na blogu z 25 września Marcus podkreślił niedociągnięcia istniejących systemów płatności, takich jak sieci regionalne i międzynarodowe, w tym SWIFT i RT1, banki centralne i inne. Marcus podał jako argument słabość podstawowej infrastruktury obecnego systemu, która ogranicza jego skuteczność i zasięg. Według Marcusa, z czasem obecny system płatności zostanie zastąpiony systemem opartym na blockchain.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here