[Wiadomości] • Binance kupuje CoinMarketCap za 400 mln USD • i więcej wiadomości

news-19-11-26

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Po wczorajszym stosunkowo niewielkim spadku, kryptorynki odzyskują siły i ponownie rosną. Bitcoin () kosztuje obecnie ponad 6 400 $. Altcoiny są również w większości na zielono. Jednak od wybuchu pandemii Indeks Fear&Greed nadal wskazuje na ogromny strach. W tej sytuacji konieczne jest bardziej niż kiedykolwiek śledzenie sytuacji na świecie, ponieważ mają one ogromny wpływ na rozwój kryptorynku.

Kryptowaluty

John McAfee uważa, że ​​Monero i mniej znane prywatne monety, takie jak Safex i Apollo, mogą być idealnym wyborem dla inwestorów szukających bezpiecznej przystani w czasie nadchodzącego kryzysu finansowego. Według McAfee kwarantanna doprowadzi do katastrofy na światowych rynkach gospodarczych, a waluty fiducjarne staną w obliczu hiperinflacji.

Kryptogiełda, banki

Kryptogiełda Binance jest w końcowej fazie negocjacji w celu nabycia znanego CoinMarketCap. Kryptogiełda oferuje 400 milionów dolarów. Umowa ma zostać ogłoszona w tym tygodniu. Jeśli transakcja zostanie pomyślnie zakończona, będzie to jedno z największych przejęć w kryptosferze.

Huobi, z siedzibą w Singapurze, jest najnowszą kryptogiełdą, który uruchamia stałe bitcoinowe swapy. Nowy produkt jest dostępny na Huobi DM, platformie obrotu instrumentami pochodnymi.

Binance ogłosiła otwarcie oddziału w Korei Południowej. Nowy oddział będzie otwarty do handlu 4 kwietnia. Binance KR będzie pierwszą platformą handlową, która zostanie utworzona za pomocą Binance Cloud. Lokalna platforma handlowa zaoferuje swoim klientom z Korei Południowej wszystkie podstawowe funkcje głównej giełdy. Jeśli chodzi o obsługiwane monety, zadebiutuje z czteroma kryptowalutami – BTC, ETH, BNB i Binance KRW (BKRW), stabilną monetą zaprojektowaną dla południowokoreańskiej giełdy. Binance KR planuje również dodać USDT i posiadać stabilną zabezpieczoną dolarem stabilną monetę Binance USD (BUSD).

Regulacje, CBDC

Francuski Bank Centralny oficjalnie rozpoczyna program eksperymentów w celu przetestowania integracji CBDC w zakresie rozliczeń międzybankowych i zaprosić potencjalnych uczestników do przedstawienia swoich wniosków. Według dokumentu z 30 marca francuski bank centralny wymaga od aplikacji eksperymentowania z wykorzystaniem cyfrowego euro w celu zbadania możliwych możliwości CBDC w zakresie rozliczania i rozrachunku tokenizowanych aktywów finansowych. Bank powiedział, że nie narzucił żadnej konkretnej technologii w nowo ogłoszonym programie eksperymentalnym CBDC. Bank wybierze maksymalnie 10 wniosków związanych z CBDC, przy czym głównym kryterium wyboru będzie „innowacyjność”. Bank ogłosił, że wnioskodawcy mogą składać wnioski do 15 maja 2020 r. Ostateczna selekcja odbędzie się 10 lipca.

Blockchain i technologie

Berliński blockchainowy startup Spherity opracował zdecentralizowany prototyp tożsamości cyfrowej, który może pomóc ludziom zdobyć potrzebne lekarstwa. Wszystko to przy zachowaniu bezpiecznej odległości podczas obecnej pandemii Covid-19. Wykorzystana zostanie tak zwana e-recepta, w której dane będą przechowywane w łańcuchu bloków.

Blockchain Service Network to chińska platforma blockchain dla firm i osób prywatnych, która ma zostać uruchomiona w kwietniu tego roku. Blockchain Service Network (BSN), po raz pierwszy ogłoszony 15 października 2019 r., jest transregionalną siecią infrastruktury publicznej uruchomioną wspólnie przez China National Information Centre, China Mobile State Telecommunications Company, China UnionPay, Red Date oraz inne instytucje, takie jak banki i grupy rządowe. Zaangażowana jest również kryptogiełda Huobi. Zgodnie z tym ogłoszeniem system ma na celu obsługę inteligentnych miast i gospodarki cyfrowej. Ta koncepcja była możliwa dzięki rozwojowi internetu rzeczy, AI i sieci 5G. Twórcy oczekują, że BSN zapewni małym i średnim przedsiębiorstwom tańszą alternatywę dla budowania własnych systemów od podstaw. Platforma będzie służyć jako środowisko dla aplikacji użytkownika. Chiny wydają się znajdować w czołówce pionierów w stosowaniu blockchain na potrzeby rządu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here