[Wiadomości] • Binance oferuje handel dźwignią 125x • HTC Exodus 1s obsługuje pełny węzeł BTC • i więcej wydarzeń z weekendu

news-19-10-21

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z minionego weekendu, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

W ciągu weekendu Bitcoin () doświadczył spadku poniżej 8 000 $, ale wczoraj wieczorem wskrobał się do 8 200 $. Altcoiny podążają za liderem i zaczynają ożywać, najgorsze przypadki występują jako lekko zaczerwienione.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Blockchain / technologia

Liczba bankomatów BTC podwoiła się w zeszłym roku

Według danych Coin ATM Radar liczba bankomatów bitcoinowych na całym świecie wzrosła w szybkim tempie. W ubiegłym roku na całym świecie zainstalowano 1900 bankomatów bitcoinowych, co stanowi wzrost o 50%. Ta ilość odpowiada codziennej instalacji 5-ciu nowych bankomatów Bitcoin. Dane sugerują, że przemysł bankomatów bitcoin nadal kwitnie.

Telegram uspokaja inwestorów, aby zapobiec FUD

Telegram wzywa w liście inwestorów, żeby uznali wezwanie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do przesłuchania, niedawno przełożone na luty, za „pozytywny krok”, jednocześnie prosząc ich, by nie podlegali tak zwanemu efektowi FUD (ang. Fear, Uncerinetly, Doubt=strach, niepewność, zwątpienie). List wysłany 19 października, krótko zapewnia inwestorów, że niedawna zmiana terminu przesłuchania na 18 lutego jest dobrą wiadomością, argumentując zarówno, że firma nie będzie do tego czasu dystrybuować tokenów Gram.

AliPay zaprzecza współpracy z Binance w zakresie handlu kryptowalutami

Na początku października 2019 r. Binance ogłosiło, że istnieje wjazd z walut fiducjarnych do handlu kryptowalutami za pośrednictwem chińskich usług płatniczych Alipay i WeChat. Publiczny charakter tego ogłoszenia wywołał pytania dotyczące korzystania z kanałów płatności, takich jak Alipay i WeChat, w przypadku kryptosklepów, które są oficjalnie nielegalne w Chinach. Alipay następnie wydał oświadczenie dystansujące się od biznesu kryptowalut, a Binance wyjaśniło później, że nie działa bezpośrednio z wyżej wymienionymi usługami płatniczymi. Mimo że w Chinach obowiązuje zakaz handlu kryptowalutami, istnieje dobrze prosperująca P2P, w której władze w Pekinie wydają się przyjmować strategię „nic nie widzimy”. Jednak ilekroć te informacje docierają do sfery publicznej, chińskie władze i firmy szybko je negują.

Binance zaczęło oferować handel dźwignią do 125x

Binance, jedna z największych kryptogiełd pod względem wolumenu obrotu, oferuje obecnie handlowcom, handlującym z wysokim ryzykiem, handel dźwignią do 125x na swojej pochodnej platformie – Binance Futures.

28 banków i organizacji po raz pierwszy przetestowało transfer tokenów o wartości 18 mld $

Dwadzieścia osiem organizacji, w tym Raiffeisenbank i 17 innych banków, wzięło udział w pomyślnym zakończeniu transferu tokenów w ramach tzw. Ivno Global Tokenized Collateral Trial. To była pierwsza globalna próba tokenizacji na platformie R3 Corda, hostowanej na Microsoft Azure. Test prowadzony przez londyńskie Ivno doprowadził organizacje uczestniczące do stworzenia tokenów testowych o wartości 18 mld $ i przeniesienia ich przez sieć Ivno. Była to demonstracja wykorzystania tokenów do natychmiastowego rozliczenia, zarządzania zabezpieczeniami i efektywnego transferu gotówki.

HTC Exodus 1s obsługuje pełny węzeł BTC

Tajwański producent elektroniki HTC wprowadził swój najnowszy blockchainowy telefon Exodus 1s, który pozwala użytkownikom obsługiwać sieć bitcoin. Firma przedstawiła urządzenie w sobotę na konferencji Lightning w Berlinie i powiedziała, że ​​nowy produkt jest pierwszym smartfonem, który może obsługiwać pełny węzeł (full node) bitcoin. Cena rynkowa nowego smartfona wynosi 219 EUR.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here