[Wiadomości] • Bitcoin zyskuje na sile i dostaje się nad 7 500 USD • BAKKT pokazuje rekordową przyszłość BTC • i inne wiadomości

news-19-11-28

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Nastrój na rynkach się zmienił, Bitcoin () nabrał tempa i był już powyżej 7 500 USD. Altcoiny idą za przykładem lidera i są również w większości na zielono, zyski wynoszą około 5%. Jednym z powodów obrotu rynkowego jest rekordowa liczba rozliczonych kontraktów futures na BAKKT oraz legalizacja kryptowalut w Korei Południowej.

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Blockchain / regulacje

BAKKT pokazuje rekordową liczbę rozliczonych kontraktów futures na BTC

Od powolnego startu liczba fizycznie rozliczanych kontraktów Bitcoin futures na BAAKT stale rośnie. Nowe wpisy dot. wolumenu obrotów handlowych wskazują na rekord, który miał miejsce wczoraj z 4 443 kontraktami. „Dwa miesiące od debiutu, Bakkt Bitcoin Futures osiągnął rekordową liczbę 4 443 kontraktów, które obecnie są przedmiotem obrotu – to wzrost o ponad 60% od naszego poprzedniego rekordowego dnia.” To pokazuje rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

Skrill pozwala teraz na zakup wszystkich kryptowalut za pomocą Bitcoin

Globalny dostawca płatności, platforma Skrill, dał znać o nowej funkcji, która umożliwia zakup wszystkich kryptowalut, dostępnych na platformie, bezpośrednio przy pomocy Bitcoinów. Z tego powodu usunięto potrzebę konwersji krypto na fiat w celu dokonania zakupu. Informacja prasowa stwierdza, że ​​podobna funkcja zostanie dodana do portfela NETELLER w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oczywistą wadą tych usług jest to, że fizycznie nie posiadasz swoich monet. Kryptowaluty są przechowywane w imieniu klienta na połączonym koncie.

HSBC chce przechowywać wszystko na blockchain i zrezygnować z dokumentów papierowych

HSBC, jeden z wiodących międzynarodowych banków inwestycyjnych, planuje przyjąć podejście oparte na blockchain i całkowicie zrezygnować z dokumentacji w formie papierowej, zgodnie z raportem Reutera. Informacje dot. aktywów o wartości około 20 miliardów USD zostaną przeniesione na nową platformę służącą do przechowywania opartą na blockchain. To, jak ma nadzieję HSBC, pomoże inwestorom łatwiej śledzić ich finanse osobiste.

Indie mogą wkrótce podążać za Chinami w podejściu „Blockchain tak, Bitcoin nie”

Indie rozpatrzały pomysł zakazu kryptowalut, ale tylko krótko. Zamiast tego postanowiły ograniczyć usługi bankowe wszystkim firmom, które pracują z aktywami cyfrowymi. Chociaż Indie oraz Chiny były bardzo anty-bitcoinowe, to jednak Indie zabrały się do tego od złej strony, ponieważ ich wsparcie dla blockchain nigdy nie było tak imponujące, jak w Chinach. Może się to jednak zmienić, jak powiedział Sanjay Dhotre, minister elektroniki i IT (MeitY): „Technologia Blockchain jest jednym z ważnych obszarów badawczych, które mają potencjał aplikacyjny w różnych obszarach, takich jak zarządzanie, bankowość i finanse, cyberbezpieczeństwo itp. ”

Korea Południowa przyjęła ustawę dot. legalizacji kryptowalut

Komitet Polityki Narodowej Południowokoreańskiego Zgromadzenia Narodowego zatwierdził projekt ustawy, która stworzyłaby ramy, które formalnie klasyfikują kryptowaluty i inne waluty wirtualne jako aktywa cyfrowe. Źródła sugerują, że wydarzyło się to  we wtorek, ponieważ jeden z najbardziej przyjaznych kryptom krajów chce stworzyć bazę dla operacji kryptowalutowych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here