[Wiadomości] • Bitcoinów nie można zniszczyć! • Libra bardziej wyszukiwna w Chinach niż w USA • i inne wiadomości dnia

newsy

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń dzisiejszego dnia oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Bitcoin () zakończył dzień wzrostem i przynajmniej częściowo skorygował spadek z poprzednich dni. Altcoiny również przeważnie na zielono.

Kryptowaluty

Giełdy

Regulacje

Oszustwa

  • Wirus ransomware, który atakował duże amerykańskie instytucje i firmy oraz żądał okupu w kryptowalutach, pojawił się w Chinach.

Nie można zniszczyć Bitcoina! powiedział amerykański kongresman

Amerykański kongresman Patrick McHenry skomentował Bitcoin i czy Bitcoin w ogóle może się skończyć: „Myślę, że Bitcoin nie może zostać zniszczony. Nawet Chińczycy, z ich firewallem i ekstremalnymi inwazjami prywatności, nie mogą zabić Bitcoin…” Skomentował także inne projekty w kryptosferze, które próbują „naśladować” Bitcoin. Kongresman zgodził się jednak, że regulatorzy mają ogromny wpływ na status prawny kryptowalut i ich masową adopcję. McHenry wspomniał również o postępach, jakie Bitcoin poczynił w ciągu ostatniej dekady, mówiąc, że 10 lat temu to było bardziej dla żartu i ludzie rozdawali BTC pół darmo, a teraz za 1 BTC można dostać 10 000 USD.

Libra częściej wyszukiwaną frazą w Chinach niż w USA

Nie pytaj dlaczego, ale Libra jest bardzo popularna w Chinach. Dzieje się tak pomimo faktu, że Facebook jest zakazany, a większość zachodnich mediów głównego nurtu również jest zablokowana. I to nawet pomimo faktu, że większość działań związanych z kryptowalutami, w szczególności handel, jest również ograniczona. Dane z Google Trends sugerują, że użytkownicy w Chinach są bardziej zainteresowani frazą „Libra Facebook” niż użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Odnotowano nawet dziesięć razy większe zainteresowanie w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi. Co ciekawe, Google jest technicznie zakazany w Chinach, co czyni tę statystykę jeszcze bardziej interesującą.

Coinbase wydał trzy nowe narzędzia do analizy

Coinbase uruchomił trzy nowe narzędzia analityczne dla swoich klientów. Nowe dane są szczytem dostępnych wskaźników i narzędzi dla inwestorów. Od 18 lipca 2019 r. usługa Analytics jest dostępna na stronie internetowej dla systemów iOS i Android.

Szwajcarski Bitcoin Suisse zobowiązuje się do spełnienia wymogów licencyjnych

Bitcoin Suisse, jeden z europejskich brokerów kryptowalut, złożył wniosek o licencję bankową. Podobnie, lecz wcześniej, zadecydowała równiez Bitpanda, która już otrzymała licencję. Europa pozostaje jednym z obszarów, w którym wymiany fiat-krypto nie są jeszcze stłumione, ale wysoce uregulowane. Bitcoin Suisse złożył wniosek o zatwierdzenie do lokalnego organu nadzoru rynku finansowego w Szwajcarii (FINMA), tego samego organu, który może również udzielać licencji dla Libra Assiociation.

Kryptogiełda OKEx zaofertowała Doge

Dogecoin () (DOGE) zyskuje na wartości. Biorąc przykład z Binance, krytpogiełda OKEx dodała DOGE do swoich par biznesowych.

G7 uważa kryptowaluty za zagrożenie dla globalnej stabilności monetarnej

Grupa krajów G7 ostrzega, że ​​kryptowaluty, takie jak Libra Facebooka, stanowią zagrożenie dla globalnej stabilności finansowej. Grupa robocza powołana przez G7 w celu zbadania tych kwestii stwierdziła, że ​​regulacja „najwyższych” standardów jest potrzebna, aby zminimalizować wykorzystanie walut cyfrowych do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Po spotkaniu szefów finansowych G7 w Chantilly we Francji, grupa poinformowała w tym tygodniu, że zajmie się kwestiami podatkowymi, jakie rodzi gospodarka cyfrowa. Zgodnie z oczekiwaniami, Libra i jej potencjalne ryzyko dla kontroli walutowej regulatorów, były istotnym elementem w porządku obrad.

Japonia chce globalnej platformy dla płatności kryptowalutowych

Podczas pogarszającego się klimatu dla platform zasobów cyfrowych i sceptycyzmu wobec Libry, Japonia podjęła nowe wysiłki na rzecz przyjęcia kryptowalut. Rząd japoński siedzi na czele nowego programu sieci płatności kryptowalutowych, który może konkurować z systemem płatności SWIFT. Źródło, które nie wyraziło zgody na ujawnianie nazwiska, twierdzi, że celem rządu jest zbudowanie sieci w ciągu najbliższych kilku lat. Według źródła, Japonia będzie w pełni zgodna z wymogami Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) i zaoferuje współpracę międzynarodową w ramach projektu.

Wirus Ransomware w Chinach

Według niedawnego raportu Tencent Security, wirus typu ransomware został wykryty w Chinach. Chodzi o wirus, który wcześniej z powodzeniem inflitrował do ponad 100 rządowych i prywatnych spółek v USA również na poziomie międzynarodowym. Złośliwy wirus atakuje „firmy logistyczne o wysokiej wartości, firmy technologiczne i małe gminy” i żąda BTC jako „okupu”.

 

Kolejne wiadomości wieczorem!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here