[Wiadomości] • Bitfinex wdrożył Lightning Network • 60% węzłów ETH nie jest gotowych na hard fork Istanbul • i inne wiadomości

news191204

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Od wczoraj na rynkach nie nastąpiły wyraźne zmiany.  Bitcoin () jest nieco wyżej nad 7 200 USD. Zaś jeśli chodzi o altcoiny, Tezos () (+ 4,02%) osiągnął największy zysk z topowej dwudziestki a Cosmos (-4,24%) spadł najbardziej, pozostałe altcoiny poruszają się raczej poziomo.

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Technologia / ciekawostki

60% węzłów ETH nie jest gotowych na hard fork Istanbul

Za cztery dni druga co do wielkości, pod względem kapitalizacji rynkowej, kryptowaluta Ethereum () powinna zostać poddana hard forkowi o nazwie Istanbul. Hard fork, który wdraża uaktualnienia do blockchaina ETH, jest jednym z kluczowych uaktualnień sieci, które mają miejsce raz lub dwa razy w roku. Niestety nie wszyscy uczestnicy sieci Ethereum są za takim ulepszeniem. Według niektórych witryn analitycznych, większość węzłów obsługujących blockchain ETH (około 60%) nie jest gotowa na Istanbul. Dotyczy to 62% klienckich węzłów Geth i 58% klienckich węzłów Parity.

Bitfinex jest pierwszą dużą kryptogiełdą, która wdrożyła Lightning Network

Bitfinex ogłosiła, że obsługuje teraz pełny węzeł Lightning Network, który pozwala klientom otwierać kanały płatności dla natychmiastowych wpłat i wypłat, jednocześnie ponosząc praktycznie zerowe opłaty transakcyjne. To sprawia, że ​​Bitfinex jest pierwszą dużą kryptogiełdą, która zintegrowała Lightning Network.

Norweski bank Nordea zabrania swoim pracownikom handlu kryptowalutami nawet w czasie wolnym

Bank Nordea ma prawo zabraniać swoim pracownikom inwestowania w bitcoiny (BTC) i inne kryptowaluty, zadecydował duński sąd. Bank ma prawo wydawać instrukcje dotyczące własności i obrotu kryptowalutami, również w czasie wolnym swoich pracowników.

Wszystkie kryptowaluty oparte na Tronie zostaną zalistowane na PoloniDex za darmo

Poloniex, jedna z głównych kryptogiełd, właśnie wydała oświadczenie dotyczące bezpłatnego zalistowania wszystkich aktywów opartych na Tronie na swojej zdecentralizowanej giełdzie PoloniDEX.

Chińska firma blockchain OneConnect nie zebrała tego, czego oczekiwała w trakcie pierwszej oferty publicznej

OneConnect Financial Technology, filia blockchain i AI jednej z największych chińskich firm ubezpieczeniowych, Ping An Insurance, zyskała 500 mln USD w pierwszej ofercie publicznej w USA, znacznie mniej niż oczekiwano. Według zaktualizowanego zapisu SEC, OneConnect sprzedaje 36 milionów amerykańskich akcji depozytowych (ADS) za cenę jednostkową od 12 do 14 USD. Kilka banków pracowało nad IPO (Initial Public Offering), w tym Goldman Sachs, JPMorgan i Morgan Stanley. Handel powinien rozpocząć się 13 grudnia na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych pod symbolem „OCTF”.

McAfee oficjalnie ogłasza swoją kandydaturę na prezydenta USA

Weteran przedsiębiorczości i znany kryptoentuzjasta, John McAfee, oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta USA w 2020 roku. Interesujące jest to, że szukają go teraz władze w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie zostanie aresztowany, gdy tylko dotknie ziemi USA. Jednak, w przeszłości takie drobne przeszkody McAfeego nie powstrzymywały. Oświadczenie o kandydaturze ogłosił McAfee we wtorek rano na Twitterze, wychwalając siebie i nazywając siebie „idealnym kandydatem do zakłócania tego systemu”.

Weiss Crypto Ratings wprowadził zmiany w ocenianiu kryptowalut

Weiss Crypto Ratings, oddział niezależnej agencji ratingowej Weiss Ratings, dokonał kilku zmian w swojej metodyce ratingowej, tak aby metodologia ratingowa bardziej odzwierciedlała kryptoprzestrzeń i nie sprzyjała kopiowaniu kryptowalut.

Władze Australii skonfiskowały kryptowaluty o wartości 1 mln USD podczas akcji przeciwko przemytnikom narkotyków

Policja australijska przejęła kryptowaluty o rekordowej wartośći podczas akcji przeciwko przemytnikom narkotyków. Łączna wartość skonfiskowanych kryptowalut wyniosła 1,52 miliona AUD (około 1 miliona USD). Policja aresztowała 27-letniego mężczyznę i 25-letnią kobietę, o czym poinformowały w środę australijskie służby graniczne (ABF). W trakcie dochodzenia policja zajęła także urządzenie elektroniczne, na których znalazła te kryptowaluty.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here