[Wiadomości] • Brandt: BTC może stworzyć poważny wzór niedźwiedzia • 92% inwestorów instytucjonalnych ma krypto na giełdach • i inne wiadomości

news191125

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Regulacje

Wydobycie

Bitcoin jest lepszy niż 85% z 50 najlepszych altcoinów, jednak dominacja maleje

Bitcoin () osiągnął lepsze wyniki niż 85% z 50 najlepszych altcoinów na podstawie kapitalizacji rynkowej. W rzeczywistości z Altcoinów przetrwała garść najlepszych zasobów, pomniejsze tokeny praktycznie zniknęły. Jednak Bitcoin nie spełnił jeszcze prognoz dotyczących dominacji około 90% pod koniec bieżącego roku. Po osiągnięciu szczytu około 70,1% dominacja BTC wynosi obecnie około 66%. Mniejsze altcoiny zajmują około 10% całkowitej wielkości rynku. Jednym z powodów spadku większości mniejszych aktywów jest brak rynków w stosunku do USDT. Parowanie z czołowym stabilnym tokenem jest zarezerwowane tylko dla wiodących altcoinów. Wyłączenie mniejszych aktywów, a także aktywów uznanych za zagrożone interwencją regulacyjną, jeszcze bardziej ograniczyło rynek altcoinów. Tylko tokeny, które były notowane na wysoce płynnych giełdach przetrwały i działały lepiej w 2019 r. Obecnie dostępnych jest tylko dziewięć altcoinów o wartości rynkowej przekraczającej 1 miliard USD.

Wieloryb przeniósł BTC o wartości 310 mln USD za opłatą 0,32 USD

Konto z dużą ilością Bitcoinów, tzw. wieloryb, przeniosło około 44 000 bitcoinów o wartości 310 milionów USD 24 listopada. Najbardziej godne uwagi w tej ogromnej transakcji jest to, że opłata transakcyjna wynosiła jedynie 0,00004551 BTC, co odpowiada około 0,32 USD (w momencie przygotowywania artykułu).

Peter Brandt: BTC może stworzyć istotny wzór niedźwiedzia

Weteran handlu towarami Peter Brandt twierdzi, że Bitcoin mógłby stworzyć wzór „głowy i ramion”, czyli coś w kształcie głowy z dwoma ramionami, które przewidują pojawienie się niedźwiedzi na rynku. Nie jest jednak pewien, czy szczyty zarejestrowane w czerwcu, lipcu i sierpniu można uznać za „ważny szczyt H&S”. We wrześniu Brandt powiedział, że BTC może osiągnąć 5 500 USD w lutym 2020 r., zanim odbije się na długoterminową cenę 50 000 USD.

92% inwestorów instytucjonalnych przechowuje swoje kryptowaluty na giełdach

Według nowych danych inwestorzy instytucjonalni utrzymują swoje środki bezpośrednio na giełdach, pomimo nieodłącznego ryzyka bezpieczeństwa. Badanie, które zostało opracowane przez Binance w dniu 22 listopada, opierało się na odpowiedziach 76 inwestorów instytucjonalnych, którzy korzystali z platformy giełdy do swoich inwestycji. Jednym z najbardziej zaskakujących wyników ankiety było to, że 92% uczestników zdecydowało się przechowywać swoje kryptowaluty, w tym BTC, u zaufanych stron trzecich, nie pod własnym zarządem i kontrolą.

Tajlandia przygotowuje nowe przepisy dotyczące kryptowalut

Kraje azjatyckie, takie jak Tajlandia, nie marnują czasu na przygotowanie swoich gospodarek na przyszłość związaną z kryptowalutami. Chiny w pełni wykorzystują technologię blockchain, a Tajlandia planuje stworzyć gałąź aktywów cyfrowych poprzez zmiany w obowiązujących przepisach.

Nowa farma wydobywcza na Syberii zasilana elektrownią wodną jest największą jak dotąd w Rosji

BitRiver, nowo uruchomiona farma górnicza na Syberii, jest obecnie największym obiektem wydobywczym na BTC w Rosji. Projekt miliardera Olega Deripaskiego już przyciągnął dużych klientów. Farma górnicza jest budowana we współpracy z lokalną firmą energetyczną En + i wykorzystuje lokalne źródła energii wodnej. Wydobycie BTC jest potencjalnie jednym z najlepszych sposobów wykorzystania nadprodukcji elektrowni wodnych. Sam projekt BitRiver nie jest farmą ani mining poolem. Zamiast tego firma wynajmuje tylko swoje usługi i zapewnia niezawodny dostęp do taniej energii elektrycznej. Hash rate sieci bitcoin wystrzeliła do 106 kwintillionów haszy na sekundę, co jest bardzo zbliżone do wcześniej zmierzonych najwyższych poziomów. Wydobycie odnotowało również wolniejsze dni, lecz przed halvingiem większość dużych pooli stara się maksymalizować swoje wyniki.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here