[Wiadomości] • Chiny dominują w wydobyciu bitcoinów • Kryptobank SEBA rozszerza się • SolarisBank oferuje zarządzanie kryptowalutami • Zwolnienia w ConsenSys

news191212

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Wczoraj cena Bitcoinów nieznacznie spadła i dziś jest tak samo. Około pierwszej w nocy była próba wspięcia się na 7 370 $. Jednak zakończyło się to niepowodzeniem i doszliśmy do obecnego 7 171 $.

bitcoin-graf-cena

Wydobycie

  • Chińscy górnicy dominują na rynku, kontrolując 66% hashrate’u Bitcoina.

Banki / regulacje

  • Regulowany szwajcarski kryptobank SEBA rozszerza swoje usługi na 9 nowych krajów.
  • Niemiecki SolarisBank otwiera spółkę zależną, która świadczy usługę przechowywania aktywów cyfrowych.

Inne

  • ConsenSys zamyka biura w Indiach i na Filipinach.

Nowe badania wskazują, że chińscy górnicy Bitcoinów kontrolują obecnie 66% globalnego hashrate’u

Hash rate to całkowita moc obliczeniowa sieci. Możemy więc powiedzieć, że Chiny mają większy wpływ na Bitcoin (), niż ktokolwiek z nas mógłby sobie wyobrazić. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że w górnictwie zdecydowanie dominują.

Według doniesień prowincja Syczuan posiada 50% całkowitego światowego haszrate’u. Inne wiodące ośrodki wydobywcze obejmują prowincje Junnan, Sinciang i Mongolia Wewnętrzna. Chris Bendiksen, badacz z CoinShares, uważa, że ​​niedawny wzrost chińskiego hashrate’u wynika prawdopodobnie z zastosowania bardziej zaawansowanych maszyn górniczych.

Bitmain wydaje się monopolizować chiński rynek kryptowalut

Bitmain i Canaan Creative są czołowymi dostawcami czipów wydobywczych w Chinach. Lecz to Bitmain wydaje się być na dobrej drodze do zmonopolizowania chińskiego rynku. Mówi się, że Bitmain posiada udziały w 75% rynku światowego sprzętu górniczego.

Regulowany szwajcarski kryptobank SEBA rozszerza swoje usługi na 9 nowych krajów

SEBA oświadczył, że rachunki są teraz w pełni operacyjne zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i akredytowanych inwestorów w Singapurze, Hongkongu, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Francji, Austrii i Portugalii. SEBA Bank AG (wcześniej SEBA Crypto AG) jest w pełni regulowaną instytucją, która w sierpniu 2019 r. uzyskała licencję bankową i licencję firmy inwestycyjnej od Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA).

SEBA oferuje aplikację SEBAwallet, usługi bankowości elektronicznej i karty SEBA obsługujące pięć głównych kryptowalut: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Stellar (XLM), Litecoin (LTC) i Ether Classic (ETC).

Bank zapewnia inwestorom zarówno usługi krypto-krypto, jak i krypto-fiat oraz oferuje konta firmowe firmom blockchain i ich pracownikom. W ten sposób stał się jednym z dwóch banków kryptowalutowych w Szwajcarii, które uzyskały zgodę FINMA, drugim jest kryptobank Sygnum.

Niemiecki SolarisBank otwiera spółkę zależną, która świadczy usługę przechowywania aktywów cyfrowych

SolarisBank utworzył spółkę zależną w Berlinie, aby zapewnić cyfrowe rozwiązania do zarządzania aktywami. Solaris Digital Assets GmbH zapewni klientom platformę dostępną dla interfejsów programowania aplikacji (API), które zapewniają dostęp do pełnego zakresu usług bankowości cyfrowej SolarisBank.

Solaris Digital Assets będzie działał zgodnie z wymogami regulacyjnymi rynku niemieckiego, a także będzie przechowywać cyfrowe aktywa bez konieczności samodzielnego ubiegania się o licencję. W 2020 r. firma planuje złożyć wniosek o licencję na działalność w zakresie kryptowalut.

Alexis Hamel, CEO Solaris Digital Assets, powiedział:

„OBECNA INFRASTRUKTURA NIE JEST WYSTARCZAJĄCO OTWARTA NA MASOWĄ ADOPCJĘ. WŁAŚNIE DLATEGO CHCEMY UMOCNIĆ PIONIERÓW ZASOBÓW CYFROWYCH ZA POMOCĄ NASZEJ PLATFORMY KOMPLEKSOWEJ OBSŁUGI, KTÓRA ZAPEWNIA NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE POWIERNICZE WRAZ Z LICENCJONOWANYMI USŁUGAMI BANKOWOŚCI CYFROWEJ, TAKIMI JAK KONTA, KARTY LUB USŁUGI KYC.„

ConsenSys zamyka biura w Indiach i na Filipinach

Założyciel ConsenSys, Joseph Lubin, poinformował pracowników w Indiach i na Filipinach, że ich oddziały zostaną zamknięte.

Rzecznik ConsenSys powiedział:

„W INDIACH I NA FILIPINACH ZWOLNIONO 11 PRACOWNIKÓW Z POWODU ZMIANY ORIENTACJI ZESPOŁU DS. SPRZEDAŻY I SERWISU”.

Pomimo zamknięcia biur w Indiach i na Filipinach, ConsenSys planuje wesprzeć siedem nowych projektów związanych z Ethereum (), inwestując w nie 175 000 $. ConsenSys nadal inwestuje w obiecujące projekty. Od 2019 r. firma zainwestowała już 330 000 $ w 15 różnych startupów. Ostatnie inwestycje obejmują Ethereum Lighthouse i mobilnego projektanta zdecentralizowanych aplikacji Alice.

ConsenSys przejął również Infurę, dostawcę infrastruktury blockchain, który firma wcześniej obsługiwała. Infura zapewnia infrastrukturę do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w Ethereum, umożliwiając programistom wdrażanie swoich rozwiązań bez hostowania własnych węzłów.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here