[Wiadomości] • Coincheck kończy z dźwigniami inwestycyjnymi • Europejskie kryptofirmy zamykają działalność z powodu nowego AML/KYC • i więcej wydarzeń

news191216

Z pierwszym dniem nowego tygodnia przygotowaliśmy dla Was przegląd dzisiejszych wiadomości, obejmujący wydarzenia z minionego weekendu.

Rynki

Bitcoin () stopniowo spadał poniżej poziomu 7 200 $ aż do obecnej ceny około 7 150 $. Nastrój na rynkach jest raczej wyczekujący. Altcoiny również nie miały dramatycznego weekendu. W przypadku top 10 coinów, według kapitalizacji rynkowej, doszło do wymiany – Tezos () zastąpił Stellar. Indeks Fear&Greed jest na poziomie 24, nastrój ponownie spadł do poziomu skrajnego lęku.

Kryptowaluty

Regulacje

Banki / giełdy

Blockchain / Mining

Testnet Cardano zadebiutował 17% monet zdeponowanych na staking

Testnet Cardano jak dotąd ma dobre wyniki. Użytkownicy posiadają już 5,4 miliarda ADA, co stanowi 17% monet. IOHK ogłosił również, że już pierwszego dnia odnotowano online ponad 120 staking pooli (grup, które będą przechowywać kryptowalutę), celem było uzyskanie 1000 staking pooli. Chociaż niektóre z wiodących pooli są obsługiwane przez sam IOHK, uczestniczy w nich również kilka niezależnych pooli. To dobry znak dla Cardano, które dąży do decentralizacji poprzez wspieranie dużej liczby staking pooli. Plan Cardano sugeruje, że stymulowany staking systemu blockchain „osiągnie równowagę” przy 1000 poolach, co oznacza, że ​​projekt jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Europejskie kryptofirmy zaczynają zamykać działalność z powodu wdrożenia nowych zasad AML/KYC

Według The Block wiele kryptostartupów zamyka swoje operacje w wyniku rozporządzenia Unii Europejskiej o nazwie AMLD5. Rozporządzenie nakazuje firmom działającym na terenie UE wprowadzenie surowszych procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz procedur poznania własnego klienta (KYC). Oczekuje się, że rozporządzenie wejdzie w życie na początku nadchodzącego roku. SimpleCoin opublikował na swojej stronie internetowej następującą wiadomość:

„Kiedy przepisy wejdą w życie, będziemy zmuszeni wymagać od użytkowników identyfikacji w celu zwalczania prania pieniędzy. Wydobycie powinno być dostępne dla wszystkich, a my nie narażamy prywatności naszych użytkowników ”.

Ściśle powiązana strona, firma bitcoinowa Chopcoin, również zostanie zamknięta z powodu wdrożenia AMLD5.

Największe banki nieświadomie przetwarzają kryptotransakcje za 2 miliardy dolarów rocznie

CipherTrace, firma informacyjna blockchain, twierdzi, że duże banki mogą przetwarzać do 2 miliardów dolarów rocznie w niewykrytych przelewach kryptowalut. W komunikacie prasowym z 16 grudnia CipherTrace twierdzi, że każdy z 10 najlepszych banków komercyjnych w Stanach Zjednoczonych nie zarejestrował kryptofirm, które używają bankowych sieci płatności do przetwarzania swoich środków. Zgodnie z badaniami niezarejestrowane kryptofirmy obejmują również podmioty, takie jak kryptogiełdy,.

Japońska kryptogiełda Coincheck kończy z udzielaniem dźwigni inwestycyjnych

Wiodąca japońska kryptogiełda Coincheck ogłosiła 16 grudnia zakończenie handlu dźwignią. Kryptogiełda opublikowała post na blogu z informacją, że usługa zostanie zamknięta do 13 marca 2020 r. Zgodnie z harmonogramem udostępnionym na blogu, użytkownicy będą musieli przenieść środki z konta dźwigni giełdy na prywatny rachunek handlowy do marca 2020 r.

Chiny wykorzystały blockchain i AI w ponad 3 milionach procesów sądowych

Chińskie sądy rzekomo wykorzystują szereg innowacyjnych technologii, w tym blockchain oraz sztuczną inteligencję, do podejmowania decyzji w milionach spraw sądowych. 5 grudnia Agencja Informacyjna Xinhua ogłosiła, że ​​ponad 3 miliony chińskich procesów sądowych od marca do października tego roku zostało rozstrzygniętych przez blockchain i inteligentne sądy internetowe oparte na sztucznej inteligencji. W „sądach przyszłości” obywatele mogą komunikować się ze nie-ludzkimi wirtualnymi sędziami, napędzanymi AI, przed kilkoma ekranami, eliminując potrzebę fizycznego stawienia się w budynku sądu. System pozwala również obywatelom na podejmowanie decyzji sądowych w formie tekstowej lub za pośrednictwem głównych usług przesyłania wiadomości.

Oddział Bitmain zamroził aktywa za 680 000 $

Sąd Rejonowy w chińskim Shenzhen niedawno orzekł o zamrożeniu aktywów o wartości prawie 680 000 $, będących własnością spółki zależnej giganta Bitmain. W wyroku wydanym 27 września i opublikowanym w piątek, sąd okręgowy w Shenzhen Bao’An odwołał się do Dongguan Yongjiang Electronics, który spełnił roszczenie Shenzhen Century Cloud Core o ochronie mienia. Yongjiang, dostawca komponentów elektronicznych, zwrócił się do sądu 25 września o zamrożenie 4,7 miliona juanów (około 676 000 $) należących do spółki zależnej Bitmain, aby zapewnić, że może on domagać się takiej kwoty, gdyby sąd postanowił na jej korzyść w trwającym sporze dotyczącym umów handlowych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here