[Wiadomości] • Dominacja BTC osiąga 70% • akredytywa blockchain od HSBC • i inne wiadomości dnia

wiadomości-kryptomagazyn

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Sytuacja na rynku się odwróciła i prawie wszystkie kryptowaluty sa na zielono. Bitcoinowi udało się w końcu wrócić nad 10 000 USD. Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby sprawdzić, czy to trend długoterminowy.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Dominacja bitcoinów na kryptorynkach osiąga 70%

Pomimo ostatniego spadku cen BTC, ich dominacja nadal rośnie. W chwili pisania tego tekstu kluczowa miara rynkowa po raz pierwszy w tym roku jest bliska 70%, co oznacza, że ​​ponownie prawie wszystkie inwestycje w kryptorynek koncentrują się na tym cyfrowym aktywie.  Bitcoin () cieszy się największym zainteresowaniem, jednak pozostałe kryptowaly również pryciągają uwagę.

Justin Sun z Tron oskarżony o „kupowanie” tysięcy obserwujących na Twitterze

Josh Rager, komentator kryptorynku, oskarżył założyciela TRON (), Justina Suna, o „kupowanie” około pięciu aż sześciu tysięcy obserwujących, na Twitterze, dziennie. Aby to udowodnić, Rager opublikował zrzuty ekranu z agregatora statystyk SocialBlade na Twitterze, który wydaje się wskazywać, że profil firmy Sun ostatnio gościł średnio 5000 nowych obserwujących. Pytanie brzmi, jak Sun poradzi sobie z tym oskarżeniem, lecz nie wygląda to dobrze w świetle ostatnich wydarzeń związanych z tą kryptowalutą. 

HSBC wydał pierwszą akredytywę

HSBC udzielił pierwszej akredytywy na transakcję opartą na blockchain w chińskich juanach. W ramach transakcji transgranicznej producent elektroniki MTC Electronics z siedzibą w Hongkongu, wyeksportował wysyłkę produktów LCD do swojej spółki macierzystej Shenzhen MTC. Platforma blockchain pozwoliła stronom na wymianę dokumentów elektronicznych w ciągu 24 godzin, zamiast zwykłych pięciu do dziesięciu dni wymaganych w przypadku tradycyjnej wymiany dokumentów. Duże banki budzą się, by zauważyć zalety kryptowalut i blockchain.

Turecka kryptogiełda została oficjalnym partnerem narodowej drużyny piłkarskiej

Jak ujawniono na Reddit, Turkish Crypt Society niedawno podpisało umowę sponsoringową z klubem piłkarskim, która wyświetli logo firmy na koszulkach drużyny w bieżącym sezonie 2019/20. W ubiegłym tygodniu angielska Premier League, Manchester City, zaprezentowała swoją oficjalną współpracę z blockchain. Kryptowaluty zaczynają pojawiać się w piłce nożnej, co może pomóc w ich masowej ekspansji.

Binance kupiła kryptoplatformę JEX

Największa kryptogiełda na świecie ogłosiła w poniedziałek, że kupiła JEX, kryptoplatformę oferującą bezpośrednie i pochodne usługi obrotu. Przejęta firma zostanie przemianowana na Binance JEX i zaoferuje użytkownikom Binance produkty pochodne, w tym kontrakty futures, opcje i kontrakty. Giełda będzie także oferować kontrakty futures dla pary BTC / USDT z dźwignią do 20x. Binance ostatnio bardzo szybko, aż agresywnie, rozszerza pole swojej działalności. Wydaje się, że nam powstaje kolejny duży gracz, globalny.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here