[Wiadomości] • Goldman Sachs: Rozpoczęła się recesja • Bitcoin mpże być jedynym aktywem handlowym w ciągu kilku tygodni • i inne wiadomości

news-20-03-23

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () stracił wczoraj wsparcie na poziomie 6 400 $, rynki dziś ponownie tracą. Dziś Bitcoin spadł poniżej 6 000 $ i cały czas spada. Rynki akcji i towarów również spadają, ponieważ panika rozprzestrzenia się na całym świecie z powodu gwałtownie nasilającej się sytuacji pandemii koronawirusa w Europie i Stanach Zjednoczonych. Krążą plotki, że jesteśmy na początku kolejnego globalnego kryzysu gospodarczego.

Kryptowaluty, kryptorynki

Media globlane informują, że rynki akcji mogą zostać wstrzymane. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych planuje przejście na handel elektroniczny w przyszłym tygodniu, inne kraje również rozważają podobne rozwiązanie. Jest to jednak ryzykowne – na przykład na Filipinach zamknięcie krajowej giełdy w zeszły czwartek doprowadziło do spadku o 24%. Sytuacja mogłaby się jeszcze bardziej nasilić, gdyby akcje nadal spadały globalnie, a miejsca handlu okazałyby się zbyt ryzykowne. Jednak sytuacja byłaby również bardzo niezwykła. Nigdy wcześniej nie doszło do masowego zatrzymania rynku akcji na całym świecie. W rzeczywistości w handlu zostałyby tylko kryptowaluty, które nigdy nie śpią. Rynek kryptowalut nigdy nie może zostać zamknięty, co oznacza, że ​​za kilka tygodni może znaleźć się w nietypowej sytuacji i zostać jednym z niewielu aktywnych rynków. Miesiąc temu taka koncepcja wydawałaby się całkowicie nie do pomyślenia.

Wszystkie oczy podążają za halvingiem BTC, zaplanowanym na połowę maja 2020 r. W środku trwania epidemii COVID-19 cena BTC spadła o ponad 40% w ciągu ostatniego miesiąca. Pandemia COVID-19 poważnie wpłynęła nie tylko na rynki tradycyjne, ale także na rynki kryptowalut. Bitcoin czeka na halving, wydarzenie, które nastąpi w ciągu zaledwie 51 dni, około 18 maja 2020 r., kiedy całkowita liczba bloków w sieci osiągnie 630 000. Zmniejszenie o połowę zmniejszy nagrody z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Kilku kryptoanalityków uważa, że ​​nadchodzące zmniejszenie o połowę może uratować zarówno Bitcoin, jak i cały kryptorynek. Zmniejszenie nagród dla górników spowoduje obniżenie stawki BTC w sieci. Zgodnie z popularną teorią podaży i popytu cena bitcoinów wzrośnie w związku z niższą podażą i rosnącym popytem.

Zgodnie z ogłoszeniem z 23 marca Monex planuje zapewnić swoim akcjonariuszom wartość 500 jenów (4,53 USD) w BTC. Dotyczy to tych, którzy będą w posiadaniu akcji spółki na dzień 31 marca. To niezły bonus, który uzupełnia istniejące korzyści dla akcjonariuszy. Firma przekaże bitcoiny tym akcjonariuszom, którzy mają konto w kryptoportfelu Coincheck.

Były doradca ekonomiczny Białego Domu oraz dyrektor generalny Goldman Sachs Gary Cohn powiedział, że gospodarka Stanów Zjednoczonych znajduje się w pełnej recesji. Ich analiza wykorzystuje prognozy, że stopa bezrobocia w USA wzrośnie o ponad 10%. Bezrobocie osiągnęło rekordowo niski poziom w grudniu, kiedy spadło do 3,5%. Jednak przy zwolnieniach w czasie kryzysu liczba ta z pewnością wzrośnie, ponieważ miejsca pracy zostaną utracone, a konsumenci są poddani kwarantannie.

Kryptogiełdy i banki

Po załamaniu rynku kryptowalut w zeszłym tygodniu giełda Huobi wprowadziła „kill switch”, mechanizm, który przestanie handlować, gdyby ceny stały się zbyt niestabilne. Firma z siedzibą w Singapurze powiedziała, że ​​nowy mechanizm, zintegrowany z rynkiem kryptowalut, powstrzyma wszelką likwidację – w których pozycja inwestora jest automatycznie zamykana – w okresie, w którym zmienność zaczyna stanowić realne ryzyko dla traderów. Nowa funkcja Huobi pojawia się tydzień po tym, jak kilka kryptogiełd ogłasza masowe likwidacje po nagłym załamaniu cen bitcoinów.

Rynki finansowe zmagają się z najgorszym kryzysem od 1929 r., a ludzie szukają alternatyw, aby uchronić się przed upadkiem. Kryptowaluty to jedna z wielu opcji, które rozważają. W odpowiedzi Bank Chin kontynuuje nieprzychylną narrację dotyczącą krypto w długim poście, który został opublikowany na oficjalnym koncie banku na WeChat 22 marca. W opublikowanym poście urzędnicy banku ostrzegają społeczeństwo przed inwestowaniem w kryptowaluty i wspominają o trzech głównych oszustwach, które pojawiają się na kryptowalutach. Według banku są to oszukańcze transakcje z botami, manipulacje na rynku poprzez handel dźwingnią i pranie brudnych pieniędzy.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here