[Wiadomości] • Japońska kryptogiełda BitFlyer zalistowała token BAT • Ripple dodaje nowe funkcje • i więcej wydarzeń

news-20-04-14

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Podczas Wielkanocy cena BTC wzrosła powyżej 7 200 $, ale się nie utrzymała i spadła poniżej 6 800 $. Obecnie lekko rośnie – w momencie pisania artykułu na 6 900 $. Tradycyjne rynki finansowe przeżywają duże zawirowania, Deutsche Bank oskarżył Fed o zniszczenie wolnego rynku z jego nieograniczonym luzowaniem ilościowym. Tak więc kryptorynki pozostały jedynym naprawdę wolnym rynkiem bez interwencji regulatora, mówi Cointelegraph.

Kryptowaluty

W komunikacie prasowym z 13 kwietnia FBI ostrzega, że nastąpił wzrost „oszustw związanych z kryptowalutami”. W szczególności Agencja ostrzegła, że rośnie ​​liczba prób szantażu, fałszywych ofert pracy zdalnej i fałszywych leczeń na COVID-19. Jednym z najpoważniejszych oszustw wspomnianych przez FBI jest wiadomość elektroniczna lub list, w których autor grozi zarażeniem ofiary lub jej rodziny koronawirusem, jeśli płatność nie zostanie dokonana na podany adres portfela Bitcoin (). Według FBI „nacisk na używanie wirtualnej waluty należy uznać za główny sygnał ostrzegawczy”.

Ripple postanowił dodać nową funkcjonalność do swojego rozwiązania Xpring, dzięki temu cały blockchain będzie bardziej wydajny dla klientów. Pomoże to firmom finansowym wysyłać i odbierać transakcje za pośrednictwem Ledger XRP.

Kryptogiełdy, banki

Kryptogiełda Binance ekspanduje swoją obecność na dwóch głównych rynkach wschodzących – Indie i Indonezja. W ogłoszeniu opublikowanym 14 kwietnia kryptogiełda ujawniła, że ​​użytkownicy mogą teraz handlować kryptowalutami peer-to-peer (P2P) w rupiach indyjskich (INR) i rupiach indonezyjskich (IDR). Obie waluty fiat będą dostępne w parach z BTC, ETH, USDT, BNB i BUSD za pośrednictwem strony platformy i aplikacji mobilnej.

Na podstawie oświadczenia z 13 kwietnia firma Huobi (HT) Global Star Atlas uruchomiła narzędzie do analizy łańcucha w celu monitorowania nielegalnych kryptotransakcji. To narzędzie powinno pomóc Huobi rozwiązać niektóre z problemów krytykowanych w przeszłości.

Jedna z największych kryptogiełd w Japonii ogłosiła, że dodaje do oferty nowy token. W komunikacie prasowym z 9 kwietnia bitFlyer powiedział, że zacznie handlować w Japonii tokenami Brave’s Basic Attention (BAT).

Blockchain i technologie

Rząd dzielnicy Nanshan w Shenzhen w Chinach ogłosił porozumienie z wielonarodowym gigantem Huawei w celu wsparcia wdrożenia technologii blockchain i innych technologii w regionie. Według raportu lokalnej gazety rząd Nanshan i Huawei będą współpracować nad stworzeniem demonstracyjnej strefy przemysłowej w Kunpeng, w celu przyspieszenia stosowanie blockchain, sztucznej inteligencji, big data i 5G.

Rząd centralny Chin ogłosił członków krajowego komitetu blockchain, który będzie pracował nad ustanowieniem standardów branżowych. Komitet składa się z 71 członków, w tym wyższej kadry kierowniczej chińskich gigantów technologicznych Baidu i Tencent, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Przemysłu i Informacji. Krajowy Komitet Techniczny ds. Standaryzacji Blockchain i ksiąg rozproszonych został utworzony po uzyskaniu zgody regulatora stanu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here