[Wiadomości] • Krwawa łaźnia kryptorynków po niepowodzeniu Bakkt • Hash rate BTC niższy o 40% • i inne wydarzenia dnia

news-19-09-25

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wczoraj rynki gwałtownie spadły w ciągu zaledwie kilku godzin, Bitcoin () spadł aż na 8200 $, niektóre kryptowaluty straciły około 30% w ciągu godziny. Według dostępnych raportów to niepowodzenie Bakkt było czynnikiem uruchamiający masową sprzedaż.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Regulacje

Kryptorynki spadły o wiele procent w ciągu ostatnich kilku godzin

W ciągu ostatnich kilku godzin ceny większości kryptowalut spadały swobodnie. Głównym wyzwalaczem jest niepowodzenie początku handlu na Bakkt.

ceny-kryptowalut-csy

*Leganda tabelki pod wiadomościami.

 

 

Hash rate sieci BTC spadł o 40%

Dane z Coin.dance pokazują, że hash rate w sieci BTC spadł wczoraj z ponad 166,6 PH/S do 57,7 PH/S. Zaledwie sześć dni temu hash rate sieci BTC był na rekordowym poziomie. Przyczyny tego spadku są nadal niejasne.

Kryptogiełda Kraken zaofertowała Chainlink i DAI

Kraken ogłosił, że od dziś ,25 września, do oferty dołączy Chainlink (LINK) i Dai (DAI). Pary handlowe tokenów to LINK/USD, LINK/EUR, LINK/XBT, LINK/ETH, DAI/USD, DAI/EUR, DAI/XBT i DAI/ETH, przy czym potwierdzenie transakcji zajmuje średnio 6 minut.

Binance uzyskał certyfikat ISO

Binance, największa kryptogiełda pod względem wolumenu obrotu, twierdzi, że otrzymała akredytację bezpieczeństwa informacji po spełnieniu standardów określonych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Jako podstawa uznawanej na całym świecie normy ISO/IEC 27001, Binance stwierdził, że był kontrolowany przez norweską DNV GL, międzynarodową akredytowaną firmę rejestrującą i klasyfikującą oraz brytyjską służbę akredytacyjną, krajową jednostkę akredytującą, która ocenia firmy na podstawie różnych norm.

Securitize otrzymał inwestycję w wysokości 14 milionów $ od trzech dużych banków

Securitize, narzędzie do emisji i zarządzania zgodnymi cyfrowymi papierami wartościowymi na blockchain, ogłosiło wczoraj zastrzyk 14 milionów dolarów jako strategiczną inwestycję od partnerów, w tym trzech największych banków na świecie – Banco Santander za pośrednictwem swojej spółki zależnej (Santander InnoVentures), MUFG poprzez spółkę zależną (MUFG Innovation Partners) i Nomura Holdings.

Bitfinex nie musi wydawać dokumentów w sprawie straty 850 mln $

Wydział Najwyższego Sądu Apelacyjnego w Nowym Jorku zdecydował, że Bitfinex nie musi wydawać dokumentów dotyczących rzekomego pokrycia straty w wysokości 850 mln $ na platformie handlowej Bitfinex.

Japoński Bank Narodowy: Libra musi zostać uregulowana

Gubernator Banku Japonii powiedział, że współpraca międzynarodowa jest niezbędna w regulowaniu walut cyfrowych, takich jak planowany token Libra od Facebooka. Jak podaje Reuters, Haruhiko Kuroda w przemówieniu do liderów biznesu w Osace 23 września wezwała polityków do zapewnienia, by do takich aktywów należy stosować najwyższy poziom regulacji.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

 *Legenda tabelki:
  • název – nazwa
  • cena – cena
  • změny 24H – zmiany w ciągu 24h
  • třžní kapitalizace – kapitalizacja rynkowa
  • objem 24H – wolumen 24h
  • počet – ilość
  • graf cen (7D) – graf cen (7-dniowy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here