[Wiadomości] • Kryptogiełdy w posiadaniu 12 miliardów dolarów w kryptowalutach • Coil (Ripple) udostępni platformę płatności dla Mozilli • i inne wydarzenia dnia

news-19-09-18

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Cena bitcoinów niewiele się wczoraj zmieniła, wzrosła jedynie o 0,31%, do 10 240 USD. Z drugiej strony, panuje ożywienie wśród altcoinów, bardzo mocno rosną i cały czas są na zielono, niektóre nawet z 5% i większym wzrostem – XRP nawet ponad 10%.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Ciekawostki

Coil ze wsparciem Ripple nawiązała współpracę z Mozillą i Creative Commons

Firma Coil, która opracowuje rozwiązania płatnicze dla dużych firm internetowych, aby akceptowały XRP jako metodę płatności, nawiązała współpracę z Mozillą i Creative Commons. Firma Coil, założona przez CTO Ripple ,Stefana Thomasa, rozpoczęła kooperację z Mozillą i Creative Commons, aby zapewnić dotację w wysokości 100 milionów USD na stymulację sieci i umożliwienie twórcom treści korzystania z treści tworzonych na różnych platformach. Według oficjalnego ogłoszenia, użytkownicy mogą również wspierać swoje ulubione treści gotówką, to w przeszłości nie było możliwe.

Kryptogiełdy posiadają obecnie kryptowaluty o łącznej wartości ponad 12 miliardów dolarów

Kryptogiełdy są obecnie w posiadaniu co najmniej 12,4 miliarda USD w BTC, ETH i USDT. Binance posiada 3,6 miliarda dolarów; dalej Huobi z 2,5 mld USD, Bitfinex – 1,8 mld USD; i Bittrex z 1,6 mld USD. Od stycznia ETH, w posiadaniu giełdowym, wzrosło o 38%, znacznie bardziej gwałtownie niż BTC (wzrost o 19%).

Wells Fargo testuje stablecoin związany z USD w celu wewnętrznego rozliczenia płatności

Amerykański gigant finansowy Wells Fargo opracowuje stabilną monetę powiązaną z dolarem amerykańskim, która będzie działać na pierwszej platformie blockchain tej firmy. Tokenizowany dolar, o nazwie Wells Fargo Digital Cash, zostanie najpierw przetestowany w operacji pilotażowej, aby wewnętrznie uregulować całą działalność firmy.

Binance zainwestowała w chińską firmę kryptomedialną

Kryptogiełda Binance zainwestowała strategiczną kwotę w chińskie kryptowaluty Mars Finance. Według raportu Bloomberga cytującego komunikat prasowy, kwota inwestycji nie została ujawniona, ale wartość firmy szacuje się na około 200 mln USD.

Huobi otworzyło oddział w Argentynie, oferując konwersję lokalnej waluty fiat na krypto

Huobi Group ogłosiła dziś oficjalną inaugurację lokalnej giełdy papierów wartościowych Huobi Argentina, wspieranej przez Huobi Cloud. To pierwsza inicjatywa Huobi na rynku argentyńskim. Huobi Argentina zamierza skompletować lokalny zespół, zlokalizowane operacje oraz bramę do handlu fiat-krypto z argentyńskim peso (ARS).

Blockchain służy do śledzenia recyklingu odpadów morskich z tworzyw sztucznych na ubrania

Holenderska firma Waste2Wear stworzyła pierwszą na świecie kolekcję tkanin z recyklingu wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu oceanicznego, które można prześledzić za pomocą blockchain. Firma ekologiczna organizuje wystawę w Paryżu na międzynarodowych targach tekstylnych Première Vision. Ta kolekcja została po raz pierwszy zaprezentowana 20 sierpnia. Firma ogłosiła wprowadzenie wersji beta swojego systemu blockchain do nowej kolekcji 22 sierpnia. Kolekcja została zainspirowana życzeniami klientów, aby umożliwić identyfikowanie zużytych tworzyw sztucznych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here