[Wiadomości] • Ledger ogłasza wsparcie dla stakingu, pasywnego zarabiania na kryptowalutach • Inwestor sądzi się z BitMexem o 50 milionów USD

news191211

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Bitcoin () znów lekko spada, obecnie do 7 200 – 7 300 $. Rynki wydają się dziś wyczekiwać, a handel altcoinami odbywa się raczej poziomo. Zaskakujące jest to, że index fear & greed spadł o 6 punktów z 26 do 20 od wczoraj, co wskazuje ponownie na ogromny strach. Nastroje na rynkach są zatem bardzo ponure.

Banki / giełdy

Technologia / blockchain

Regulacje / oszustwa

BitPay dodaje obsługę trzech kolejnych stablecoinów, ale nie ma wśród nich Tetheru

BitPay, kontrowersyjna kryptoplatforma, ogłosiła, że ​​dodaje trzy stablecoiny do swojej listy obsługiwanych tokenów. W komunikacie prasowym z 10 grudnia BitPay potwierdził teraz możliwość płatności w USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) i Paxos Standard Token (PAX). Wszystkie są oparte na dolarze amerykańskim.

Inwestor wytacza spór sądowy BitMexowi o udział w wysokości 50 milionów $, zainwestowany w spółkę w 2015 roku

Jeden z pierwszych inwestorów twierdzi, że w 2015 r. przekazał kryptogiełdzie BitMex 30 000 $. To były czasy, kiedy jeszcze niewielu ufało firmie. Inwestor zapłacił 30 000 $ w zamian za porozumienie SAFE, które obiecało mu udział w spółce po udanej rundzie finansowania. Teraz inwestor pozywa giełdę i twierdzi, że kapitał został pozyskany, ale nigdy nie otrzymał obiecanych akcji. Udział ten wynosiłby teraz 50 milionów $.

Drugi co do wielkości bank na świecie rozpoczął refaktoryzację na blockchain

China Construction Bank (CCB), drugi co do wielkości bank na świecie pod względem aktywów, oficjalnie uruchomił platformę refaktoryzacji opartą na blockchain. Celem CCB jest skupienie się na faktoringu komercyjnym oraz wzmocnienie operacji i ograniczenie głównych ryzyk w działalności refaktoryzacyjnej przy jednoczesnym zapewnieniu wspólnego dostępu do danych wielu abonentów.

Ledger ogłasza wsparcie dla stakingu – pasywnego zarabiania kryptowalut

Sprzętowy portfel kryptowalutowy pozwala teraz na pasywne zarabianie kryptowalut w procesie znanym jako staking. Firma Ledger dodała dziś usługę do swojej platformy Ledger Live – internetowego portalu do zarządzania kryptowalutami. Staking to proces, w którym użytkownicy blokują część swoich funduszy jako zabezpieczenie w zamian za pomoc w prowadzeniu sieci blockchain na bazie Proof-of-Stake. W zamian nowe monety są tworzone codziennie i są proporcjonalnie rozdzielane między tych, którzy zainwestowali swój kapitał. Pierwszą obsługiwaną kryptowalutą jest Tezos ().

Trzej mężczyźni aresztowani w Stanach Zjednoczonych za kryptowalutową piramidę finansową, skradziono ponad 700 milionów $

Władze USA w New Jersey poinformowały o aresztowaniu trzech mężczyzn oskarżonych o oszustwo inwestorskie w wysokości 722 milionów dolarów w ramach kryptowalutowej piramidy finansowej BitClub Network. Zgodnie z komunikatem prasowym BitClub Network obiecał ogromny zwrot w zamian za inwestycje we wspólny fundusz wydobywania kryptowalut. Oskarżeni zdefraudowali ponad 722 miliony dolarów środków zdeponowanych przez klientów.

Władze szwajcarskie twierdzą, że technologia blockchain zwiększa ryzyko prania pieniędzy

Szwajcarski Urząd ds. Rynku Finansowego (FINMA) ostrzegł kraj, że Szwajcaria jest szczególnie narażona na ryzyko prania pieniędzy, nawet przy użyciu technologii blockchain. W swoim rocznym raporcie z monitorowania ryzyka – opublikowanym przez FINMA 10 grudnia – regulator ostrzega, że ​​aktywa blockchain oraz kryptoaktywa zwiększają istniejące w tym kraju ryzyko prania pieniędzy.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here