[Wiadomości] • Lee: Misery Index wskazuje wzrost BTC w najbliższym czasie• Stellar planuje airdrop 120 milionów dolarów • i inne wydarzenia dnia

wiadomości-kryptomagazyn

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Początek tygodnia upłynął pod znakiem spadku Bitcoinów do 10 000 $, chwilowo nawet do 9 961 $. Obecnie, większość Altcoinów również świeci na czerwono.

Kryptowaluty

Technologia

Banki, giełdy

Lee: Misery Index wskazuje na wczesny wzrost cen BTC

Bitcoin () Misery Index (BMI) od Fundstrat to techniczny wskaźnik opartym na rentowności przeciętnych transakcji. Wysoki wynik indeksu oznacza radość inwestorów, podczas gdy niski wynik wskazuje, że większość inwestorów jest „nieszczęśliwa”, a na rynku poruszanie przychodzi z trudnością. BMI powoli spadało przez kilka miesięcy, wraz z nastrojem na rynku. BMI spadło z 67 do około 53. Analityk Tom Lee z Fundstrat zauważył, że BTC ma „nudne” lato, ale przy wskaźniku poniżej 50 możliwe są bardziej aktywne ruchy w górę.

Stellar planuje airdrop 120 milionów dolarów

Dobra wiadomość dla fanów Altcoinów – jeden z najbardziej płodnych kryptoprojektów ogłosił, że wkrótce rozpoczną się masowe airdropy. Stellar Development Foundation planuje rozdać w sumie 2 mld XML o wartości niewiarygodnych 120 mln USD.

Start-up znalazł i poprawił błąd w kodzie Libry

Programiści pracujący nad uruchomieniem OpenZeppelin, niezależnej firmy audytorskiej specjalizującej się w kryptowalutach, odkryli i naprawili błąd w open source kodu źródłowego Facebookowej kryptowaluty Libra.

Aplikacja do zakupu BTC w Lightning Network

Platforma płatnicza Breez wprowadziła nową funkcję, która umożliwia zakup Bitcoinów w Lightning Network bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Ta funkcja, dostępna we współpracy z brokerem „fiat-to-crypto” MoonPay, jest dostępna dla użytkowników w 35 krajach. Protokół płatności „Layer 2”, który działa jako dodatkowa warstwa w blockchainie, jest postrzegany przez wielu w branży blockchain jako rozwiązanie problemów ze skalowalnością BTC. Jednak eksperci ostrzegają, że to technologia dotąd eksperymentalna i użytkownicy mogą potencjalnie stracić pieniądze podczas transakcji z powodu niewykrytych błędów.

Amazon oferuje klientom kwantową blockchainową bazę danych

Gigant technologii, Amazon, ogłosił nową usługę dla firm, które potrzebują super bezpiecznej bazy danych – Amazon Quantum Ledger Database (QLDB). W szczególności baza danych łączy się z aplikacjami, w których wiele podmiotów współpracuje ze scentralizowanym zaufanym organem, aby uzyskać pełny i weryfikowalny dziennik transakcji.

Coinbase ma nowego wiceprezesa spółki

Kryptogiełda Coinbase mianowała Dana Yoo nowym wiceprezesem spółki. W Coinbase Yoo zastąpi Emily Choi, wcześniej wiceprezesa ds. biznesu, danych i stosunków międzynarodowych, po jej awansie na stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie. Yoo będzie pracować nad operacjami biznesowymi Coinbase.

OKEx wspiera hard fork ETC Atlantis

W poście na blogu opublikowanym 10 września OKEx ogłosił, że giełda wesprze hard fork ETC, który powinien przebiec 12-13 września br. na wysokości bloku 8 772 000. OKEx ostrzegł w ogłoszeniu, że użytkownicy powinni z wyprzedzeniem zapisać swoje ETC u OKEx, ponieważ giełda będzie rozwiązywać powiązane problemy techniczne. Nie wpłynie to na konta użytkowników ETC.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here