[Wiadomości] • Lightning Network ma ponad 10 000 węzłów • EBC: Libra to sygnał alarmowy dla banków • i inne wydarzenia dnia

news-19-09-27

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wczoraj nie doszło do znaczącej zmiany, rynki cały czas nabierają sił. Bitcoin nieznacznie spadł i obecnie wynosi około 8 200 $, podczas gdy altcoiny odrobiły straty, by znów zacząć spadać. Klasyczny dzień kryptorynku.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Blockchain

Sieć Lightning Network po raz pierwszy przekroczyła 10 000 węzłów

Liczba węzłów w Lightning Network po raz pierwszy wzrosła do ponad 10 000. Węzły to komputery, które pomagają utrzymać sieć w działaniu. Liczba węzłów Lightning Network wzrosła o 3,1% w ciągu ostatnich 30 dni, osiągając historyczne maksimum 10 000.

Ripple dodaje do swoich klientów drugi co do wielkości bank Korei Południowej

Ripple dodaje nowego partnera bankowego do swojej listy klientów, pomagając firmie rozwinąć sieć instytucji finansowych. Drugi co do wielkości bank w Korei Południowej, Shinhan Bank, jest teraz nowym klientem Ripple, który w przyszłości powinien korzystać z usług firmy.

EBC: Libra to sygnał alarmowy dla systemu bankowego

Libra od Facebooka może potencjalnie rozwiązać niektóre problemy na międzynarodowym rynku płatności, ale jednocześnie może stworzyć szereg innych nowych problemów, które będą wymagały kreatywnego myślenia ze strony organów regulacyjnych, mówi bankier Europejskiego Banku Centralnego. Benoit Coeure, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC), powiedział w środę, że Libra jest niewątpliwie sygnałem alarmowym dla banków centralnych i decydentów i powinni oni odpowiedzieć na te wyzwania.

BitAsset integruje Dash

BitAsset ogłosił włączenie kryptowaluty Dash do swojej platformy, rozszerzając możliwości handlu walutami fiducjarnymi w Azji Wschodniej. Dodanie nowych par Dash/USDT i Dash/CNYT pozwoli handlowcom handlować za pośrednictwem walut obsługiwanych przez Tether, a para z nowym dolarem tajwańskim zapewnia bezpośredni dostęp do walut fiat.

Alipay, Bayer i Monsanto dołączają do projektu rozwoju blockchain

Alipay, właściciel Ant Financial, nawiązał współpracę z gigantem farmaceutycznym Bayer Crop Science, właścicielem Monsanto, w celu opracowania rozwiązania blockchainowego dla przemysłu spożywczego i roślinnego. Obie firmy podpisały list intencyjny, deklarując zainteresowanie opracowaniem rozwiązań zwiększających identyfikowalność i przejrzystość. Ant Financial miał poinformować opinię publiczną, że zamierza przedłużyć współpracę z Hyperledgerem, aby tę współpracę rozwinąć w zakresie standardów i aplikacji blockchain. Według autora komunikatu, Blockchain obsługuje zarówno BaaS dla własnej platformy, jak i  dla Hyperledger.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here