[Wiadomości] • Litecoin świętuje 8 lat • Telegram nie zgadza się z opinią SEC • i inne wydarzenia z weekendu

news-19-10-14

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z minionego weekendu, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

W weekend nie było większych wahań na rynku.  Bitcoin () zanotował tylko niewielkie spadki i wzrosty. Obecnie utrzymuje się na około 8 400 $. Altcoiny podobnie; wzrosty i spadki w ilościach jednostek procentowych i mniej.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Regulacje

Litecoin świętuje 8 lat

Litecoin jest obecnie szóstą co do wielkości kryptowalutą na rynku, o wartości ponad 3,65 miliarda $. Jednocześnie LTC można kupić za 57,5 ​​$. Jednak Litecoin było także, w długim okresie, drugim co do wielkości krypto. Ponadto jest to jedyna kryptowaluta, z wyjątkiem BTC, która nie spadła poniżej pierwszej dziesiątki. W grudniu 2017 r. Litecoin osiągnął cenę ponad 360 $.

CEO Bitmain: Dalszy halving BTC może nie wywołać rynku byka

Jihan Wu, współzałożyciel i dyrektor generalny chińskiego giganta wydobywczego Bitmain, uważa, że ​​kolejny halving nagród blokowych na BTC może nie doprowadzić do hossy. Powiedział jednak, że cena BTC w długim okresie wzrośnie. Według raportu Wu wyjaśnił, że rynek kryptowalut porusza się cyklicznie, tym razem kolejna faza hossy może się nie rozpocząć po halvingu. Jest także przekonany, że na dłuższą metę kryptoentuzjaści powinni inwestować w sprzęt wydobywczy.

Firma Current pozywa Calibrę za wykorzystanie logo

Calibra od Facebooka została pozwana o naruszenie znaku towarowego od firmy Current, twórcy aplikacji bankowości mobilnej. To dodaje kolejny problem do szybko rosnącej listy problemów, przed którymi stoi projekt Libra Digital Currency. Skarga złożona w czwartek w amerykańskim sądzie rejonowym dla południowej dzielnicy Nowego Jorku twierdzi, że logo Calibra jest zbyt podobne do obecnego logo używanego przez fińską firmę od sierpnia 2016 r. Obecnie domaga się zastosowanie środka tymczasowego oraz odszkodowania pieniężnego.

Chiński CCB przeszedł na Blockchain 2.0, w obrocie jest 50 mld. USD

China Construction Bank (CCB) oficjalnie wydał drugą wersję platformy transakcyjnej blockchain, która osiągnęła łączny wolumen transakcji wynoszący 360 miliardów juanów (50 miliardów dolarów). Agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​CCB, jeden z czterech największych banków w Chińskiej Republice Ludowej, ogłosił wprowadzenie BCTrade 2.0, które digitalizuje usługi biznesowe i finansowe między zarejestrowanymi 54 oddziałami krajowymi i zagranicznymi CCB a 40 organizacjami zewnętrznymi, w tym wieloma bankami państwowymi i zagranicznymi.

Telegram nie zgadza się z opinią SEC

Twórcy Telegram Open Network (TON) w końcu odpowiedzieli na pozew SEC. W liście do inwestorów Telegram Open Network wyjaśnia sytuację z SEC, a także mówi o możliwych rozwiązaniach problemu, a nawet przesuwa datę uruchomienia kryptowaluty TON. W liście podano, że ​​deweloperzy od 18 miesięcy aktywnie współpracują z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd i otrzymali informacje zwrotne na temat blockchaina TON. Jednak decyzja SEC otwarcie ich zaskoczyła i nie zgadzają się z nią.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here