[Wiadomości] • LTC po halvingu traci hash rate • Hash rate BTC przyspiesza, halving może nastąpić wcześniej • i inne wydarzenia dnia

wiadomosci-2019-09-12-kryptomagazyn

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Nastrój na kryptorynkach jest obecnie nieco bessowy. BTC wciąż stara się jak może, by utrzymać się na poziomie 10 000 $. Zmienność Bitcoina jest obecnie na najniższym poziomie od 4 miesięcy. Altcoiny ponownie trzymają się blisko dominującej kryptowaluty i nieznacznie tracą.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

LTC traci hash rate po halvingu

Halving Litecoina przypadł na 5 sierpnia, wtedy nagroda za blok spadła z 25 LTC do 12,5 LTC. To wydarzenie, które powtarza się co około cztery lata, spowodowało również chwilowy wzrost ceny do 140 USD, później niestety cena ponownie spadła. LTC wynosi obecnie około 72 USD. W sierpniu sieć straciła 30% energii wydobywczej. W tym roku LTC utrzymuje swoje miejsce wśród wiodących Altcoinów o wysokiej płynności i stosunkowo dobrej wydajności. Jednak spadek hash rate może okazać się złym omenem dla przyszłości sieci bitcoinów, po nadchodzącym się halvingu.

Bitcoin hash rate przyspiesza

Halving bitcoinów, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla kryptospołeczności, ma się odbyć 16 maja 2020 r. Jednak niektórzy sugerują, że faktyczna data może być bliższa kwietniu 2020 r. Ze względu na przyspieszenie sieci hash rate. W 2019 r. szybkość hashowania sieci znacznie wzrosła. 1 stycznia było to około 41 kwintillionów hashów na sekundę. Zaś 10 września 97,5 kwintillionów hashów na sekundę, co stanowi wzrost o 130%.

Platforma BitPay została skrytykowana za zamrożenie kryptofunduszy Hong Kong Free Press

BitPay stawia czoła kolejnej fali negatywnego rozgłosu. Tym razem odmówiła transferu środków wysłanych jako bitcoinowe darowizny do Hong Kong Free Press. W gniewnym tweecie założyciel i redaktor naczelny HKFP, Tom Grundy, poinformował zwolenników, że darowizny w kryptowalucie BTC zostały tymczasowo zawieszone. Wynika to z faktu, że BitPay odmówił przekazania tych dotacji i darowizn w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Coinbase przygotowuje się do współzawodnictwa z Binance

Binance przekracza Atlantyk, ale Coinbase jest gotowa na rywalizację. Dostawca portfeli oraz giełda z siedzibą w San Francisco ma nadzieję, że silne relacje z amerykańskimi organami regulacyjnymi zapewnią proponowanej przez nich platformie IEO (Initial Exchange Offering) przewagę konkurencyjną nad Binance Launchpad i innymi rywalami. Zeeshan Feroz, CEO Coinbase UK, powiedział na londyńskim wydarzeniu, że jego amerykańscy koledzy wybrali „inne podejście do regulatorów” niż Binance. Po ścisłej współpracy z organami regulacyjnymi i uzyskaniu odpowiednich licencji, powiedział Feroz, Coinbase uważa, że ​​ich platforma IEO spełni wymagania SEC.

Binance uruchamia platformę Binance Futures Trading

Binance uruchomił długo oczekiwaną platformę handlową Binance Futures Trading. Zgodnie z dostępnymi informacjami, Futures A będą występować pod nową nazwą Binance Futures i będą dostępne za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy dla użytkowników posiadających kody referencyjne. Z drugiej strony, Futures B będzie działać jako niezależna platforma. Testerzy obu platform otrzymali zniżki od Binance na pierwsze trzy miesiące handlu.

Binance.US będzie obsługiwał główne kryptowaluty

Binance.US ujawnił, które kryptowaluty będą obsługiwane w dniu uruchomienia. Według oficjalnych informacji na blogu na nowej giełdzie amerykańskiej rejestracje rozpoczną się w najbliższą środę. Od samego początku obsługiwane będzie sześć kryptowalut. Bitcoin () (BTC), Ethereum () (ETH), XRP (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) i Tether (USDT). Binance nie ujawnił jeszcze, kiedy rozpocznie się handel na platformie, ale od 12 września mieszkańcy USA nie będą już mogli handlować na Binance.com.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here