[Wiadomości] • Miliarder chce przekazać BTC jednemu z obserwujących go fanów• MFW zaleca bankom centralnym zbadanie kryptowalut państwowych • i inne wiadomości

news

Poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze. 

Rynki

Próg 7 000 USD / BTC został przekroczony wczoraj wieczorem. Obecna cena wynosi około 6 900 $. Większość pozostałych top 10 altcoinów, z wyjątkiem Tezo i Tether, poszło za przykładem Bitcoina. Spadek w większości przypadków wynosi już 5 – 8 %. Niedźwiedzie najpewniej zaczną wchodzić na rynek. 

Kryptowaluty

Regulacje

Banki / giełdy

Blockchain / Mining

Miliarder chce przekazać BTC jednemu z obserwujących go fanów

Dlaczego? Pulte uważa, że ​​decentralizacja jest przyszłością, oraz że ​​kryptowaluty mogą pomóc najbiedniejszym na świecie, „zwłaszcza tym, którzy nie mają dostępu do bankowości”. „Jeśli [kryptospołeczność] dązy do masowego przyjęcia, musi rozdysponować krypto na Twitterze i w mediach społecznościowych. Lęk przed oszustwem to właśnie powód, dlaczego nigdzie nas nie ma; BĄDŹCIE PIONIERAMI!” Ten miliarder przekazał już swoim obserwującym 1 BTC oraz samochód Tesla. (Przyp.red.: uważaj, aby nie udostępniać żadnych danych, tym bardziej kluczy w niezweryfikowane wcześniej miejsce).

Cardano wydał portfel Daedalus do stakingu tokenów ADA

Cardano, jeden z największych projektów blockchain Proof-of-Stake (PoS), wydał portfel Daedalus Rewards, który pozwala użytkownikom przechowywać tokeny ADA. Ogłoszenie zostało wydane przez Input Output Hong Kong (IOHK), firmę badawczą, stojącą za Cardano, kierowaną przez Charlesa Hoskinsona.

MFW zalecił bankom centralnym zbadanie możliwości centralnych kryptowalut

MFW doradził ostatnio bankom centralnym na całym świecie, aby zbadały możliwość wprowadzenia walut cyfrowych banku centralnego CBCB, ale zalecił również ostrożność. W najnowszym cotygodniowym blogu MFW stwierdza, że ​​CBDC ma wiele zalet. Obejmują one obniżenie kosztów zarządzania polityką pieniężną i pomoc osobom bez dostępu do bankowości w integracji z systemem finansowym. Co ciekawe, MFW stwierdza w raporcie, że „niektóre banki centralne są zaniepokojone rosnącą koncentracją systemu płatniczego w rękach kilku bardzo dużych firm (niektóre z nich są zagraniczne). W tym kontekście niektóre banki centralne postrzegają CBDC, jako sposób na zwiększenie odporności własnego systemu płatności.” (Przyp. red.: Wydaje się, że MFW również powoli zmienia zdanie i zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie dają kryptowaluty. Jednak strategia wdrażania własnych CBDC to po prostu próba wybijania klina klinem i całkowicie pomija podstawową właściwość kryptowalut, czyli decentralizację.)

OKEx wprowadza obsługę Dai Savings Rate, co oznacza 4% zysk za staking

Kryptogiełda OKEx zostałą pierwszą główną platformą integracji Dai Savings Rate (DSR), umożliwiającą posiadaczom stablecoinów uzyskanie zwrotu w wysokości 4%. MakerDAO, zdecentralizowana, autonomiczna organizacja stojąca za ekosystemem stablecoina Dai, podaje we wtorkowym raporcie, że OKEx zintegruje DSR 23 grudnia br. dla „milionów” użytkowników.

AMD wkracza w przestrzeń gier blockchain po tym, jak polegli na polu wydobywania kryptowalut

Producent sprzętu AMD, notowany na Nasdaq, zabrał się za blockchain po tym, jak ponieśli porażkę w przemyśle kryptominingu. AMD dołączyło do Blockchain Game Alliance, do których należy m.in. gigant gier Ubisoft oraz studio programistyczne ConsenSys. Dzięki tej inicjatywie AMD planuje zapewnić partnerom branżowym „technologie obliczeniowe o wysokiej wydajności”, które „mogłyby potencjalnie zmienić sposób tworzenia, publikowania, kupowania i grania w gry”. AMD współpracuje także z rynkami gier opartych na blockchainie Robot Cache i Ultra, które będą korzystać z procesorów AMD Ryzen oraz z karty graficznej Radeon, dla zapewnienia optymalnej kryptograficznej mocy obliczeniowej. Platformy do gier nowej generacji z technologią blockchain zapewnią graczom dostęp do ekskluzywnych treści online i zapewnią nowe możliwości z rzeczywistego posiadania gier. Producent sprzętu wcześniej postawił dużą kwotę na sprzęt kryptowydobywczy, który stanowił 10% jego przychodów w pierwszym kwartale 2018 r., mówimy o kwocie w wysokości 1,65 mld $. Jednak przychody spadły w kolejnych dwóch kwartałach i całkowicie zniknęły w czwartym kwartale 2018 r.

Założyciel firmy konkurującej z Bitmain aresztowany przez chińskie władze

Chińskie władze aresztowały dyrektora firmy konkurencyjnej Bitmain, Yanga Zuoxinga, za rzekomy proces sądowy. Zuoxing był wcześniej kluczowym członkiem Bitmain, przed założeniem własnego działalności w 2016 roku. Konkurenci Bitmaina powoli znikają, wzmacniając jednocześnie jego kontrolę wydobywania kryptowalut w Chinach. Gigant wydobywczy miał niezbyt dobry rok 2018, jednak wydaje się, że teraz otrzymał „niespodziewaną pomoc” od chińskich władz.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here