[Wiadomości] • Poloniex wykasował 12 minut handlu z powodu błędu • Wyszukiwanie hasła Bitcoin w Google wzrosło o 33% • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-17

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Po spadku poniżej 10 000 $, Bitcoin () oscyluje wokół progu 9 800 $, obecnie nieznacznie spadając. Rynki czekają teraz, aby zobaczyć, czy to tylko słabsza korekta, czy to koniec hossy i cena spadnie jeszcze niżej. Do tej pory Altcoiny rosły. Nastrój na rynku jest neutralny.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Blockchain, technologie

12 000 BTC przeniesiono na nieznany adres w wyniku oszustwa PlusToken

Ponad 12 000 bitcoinów (obecnie wartych ponad 117 milionów $), związanych z domniemanym oszustwem PlusToken, zostały przeniosione na dwa nowe adresy. Chiachih Wu, wiceprezes ds. badań w chińskiej firmie PeckShield zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, poinformował o jakie adresy chodzi. Pierwszy adres zawiera ponad 11 999 bitcoinów, drugi zawiera ponad 424 bitcoiny. Wu powiedział, że nowe adresy wyglądają jak „cold wallets”. Zimny ​​portfel oznacza przechowywanie kluczy prywatnych na urządzeniu sprzętowym odłączonym od Internetu.

Wyszukiwanie hasła Bitcoin w Google częstsze o 33%

Gdy bitcoin zaczyna gwałtownie rosnąć, a zwłaszcza gdy osiąga szczyt 10 000 $, ludzie zaczynają zwracać na niego większą uwagę. Jeśli spojrzymy na trendy w wyszukiwarce Google, można zobaczyć, jak duże jest zainteresowanie ogółu społeczeństwa i czy może to spowodować kolejną partię FOMO (ang. Fear of Missing Out). Liczba wyszukiwania hasła bitcoin w Google wzrosła o 33% w ciągu ostatniego tygodnia.

Binance dodaje handel P2P dla rosyjskiego rubla

Kryptogiełda Binance ogłosiła, że dodaje handel peer-to-peer (P2P) dla rosyjskiego rubla. Od dziś użytkownicy będą mogli bezpłatnie handlować na platformie giełdowej P2P.

Poloniex wykasował 12 minut handlu z powodu błędu

Kryptogiełda Poloniex potwierdziła dziś w serii tweetów, że usunęła 12 minut historii biznesowej w odpowiedzi na problem z oprogramowaniem, który spowodował, że wiele transakcji było „błędnych”. W ten sposób Poloniex rozwiązał sytuację: usunął dziś wszystkie transakcje między 17:53 UTC a 18:05 UTC po tym, jak automatyczne audyty wykryły problem. Firma anulowała również wszystkie oczekujące wypłaty, a każdy klient, którego dotyczy problem, został o tym powiadomiony drogą elektroniczną.

Indyjska policja ostrzega przed użyciem bitcoinów i kryptowalut

Indie pozostają jednym z tych krajów na świecie z niepewnością regulacyjną dotyczącą kryptowalut. Podczas gdy indyjski bank centralny (RBI) wyjaśnił już, że aktywa cyfrowe w tym kraju nie są nielegalne, departament policji Tamil Nadu wydał nowe ostrzeżenie, że społeczeństwo powinno unikać kryptowalut. Policja wyjaśniła ponadto, że kryptowaluta nie jest z definicji krajowej walutą ani zabezpieczeniem. Policja tłumaczy dalej, że ​​kryptowaluta ma te same cechy, co złoto i inne metale szlachetne, a ponieważ kryptowaluty nie mają gwarancji państwa, nie są uważane za legalny środek płatniczy.

Belgijski organ regulacyjny chce surowszych zasad dotyczących kryptowalut

Belgijski Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków (FSMA) wzywa do większej regulacji w obszarze kryptowalut. Przewodniczący FSMA Jean-Paul Servais zaproponował ustawodawcom bardziej rygorystyczne przepisy podczas ostatniego wystąpienia w Senacie i wezwał ich do stworzenia „ram prawnych” dla zakupu, sprzedaży i użytkowania walut cyfrowych i powiązanych produktów finansowych. Servais skrytykował władze belgijskie, że nie zajęły się regulacjami dotyczącymi kryptowalut, pomimo szybkiego światowego wzrostu sektora i kapitalizacji rynkowej w wysokości ponad 300 miliardów dolarów. Zwrócił uwagę na potencjalne oszustwa związane z kryptowalutami i wpływ na inwestorów.

Klaytn blockchain przejął Huobi jako nowego członka zarządu

Klaytn, projekt blockchain, prowadzony przez południowokoreańskiego giganta internetowego Kakao, ogłosił dziś, że kryptogiełda Huobi dołącza do Klaytna w roli członka zarządu. Klaytn, opracowany przez Kakao, to publiczna platforma blockchain, której mainnet został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. Klaytn współpracuje z dużymi firmami, aby wspólnie zarządzać siecią rozproszoną w ramach zarządzania dzielonego.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here