[Wiadomości] • Rekordowy hash rate BTC zapowiada hossę • 20 000 $ wystarczy, aby zostać wielorybem XRP • i inne wydarzenia dnia

wiadomości-19-09-17

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Dzisiaj ceny Bitcoinów spadły o około 200 $, co stanowi 1,32% spadku ceny w ciągu doby. Teraz cena wynosi około 10 100 $, a więc wciąż przekracza 10 000 $. Altcoiny nadal płyną na łagodnych falach zysków i strat, do około 3%.

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Regulacje

20 000 $ wystarczy, aby zostać wielorybem XRP

Jeden z kryptoanalityków udostępnił wykres pokazujący średnie aktywa posiadane przez 10% top właścicieli XRP. Dane pokazują, że aby stać się „jednoprocentowcem” w XRP – termin zaprojektowany w celu wykazania dużej nierówności majątkowej w stosunku do reszty (99%) – wystarczy utrzymać około 20 000 $ w Ripple przy dzisiejszej cenie 26 centów w XRP.

Rekordowy hash rate BTC zapowiada hossę

Najnowsza konsolidacja BTC może zakończyć się hossą, ponieważ kluczowe wskaźniki zaufania górników osiągnęły rekordowy poziom. Najlepsza kryptowaluta pod względem wartości rynkowej w ciągu ostatnich trzech dni osiągnęła niższe dobowe maksimum i wyższe dobowe minimum. Kryptowaluta odwzorowała zawężający się przedział cenowy wraz ze wzrostem wskaźników pozacenowych, w tym wzrost sieci hash rate – skala mocy obliczeniowej dedykowanej do wydobywania Bitcoinów. W szczególności dwutygodniowa średnia wartość hash rate w piątek o okolicach 19:00 UTC osiągnęła rekordowy poziom 85 ExaHashów na sekundę (EH/s). Wydobycie – skala tego, jak trudno jest stworzyć blok transakcji – również ustanowiło nowy historyczny rekord.

Marcus: Libra nie stanowi zagrożenia dla walut narodowych i stabilności finansowej

David Marcus, szef Calibry, zabrał słowo w odpowiedzi na twierdzenie władz, że projekt stanowi zagrożenie dla „suwerenności monetarnej” narodów. Francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire powiedział w zeszły czwartek, że w przypadku Libry „suwerenność państw jest zagrożona” dodatkowo grozi zablokowaniem rozwoju tego projektu w UE. Marcus powiedział, że Libra będzie „wspierana przez koszyk silnych walut w stosunku 1: 1. Oznacza to, że musi istnieć równoważna wartość w rezerwie, aby istniała jakakolwiek jednostka Libry. „Libra nie stworzy więc nowych pieniędzy. Ta funkcja „pozostanie ściśle zastrzeżona dla suwerennego narodu”, powiedział szef Calibry, wyjaśniając dalej, że Libra jest budowana jako „lepsza” sieć płatności przy użyciu walut narodowych i „zapewnia znaczącą wartość klientom na całym świecie”. (Na Twitterze odbyła się bardzo interesująca dyskusja bezpośrednio z Marcusem na ten temat. Ludzie kwestionują jego twierdzenie, że Libra nie zdestabilizuje walut narodowych). 

Dash rozpocznie handel na Coinbase Pro

Kryptogiełda Coinbase ogłosiła, że rozpocznie handel Dash. Depozyty zostały przyjęte wczoraj, dziś o 16:00 UTC ma nastąpić otwarcie transakcji. Coinbase ogłosił wyniki przeglądu ośmiu kryptowalut na początku tego miesiąca. Spośród tych, które analizowano, Dash został zatwierdzony jako pierwszy.

Mongolia Wewnętrzna rozważa zakaz wydobycia kryptowalut

Mongolia Wewnętrzna, autonomiczna chińska prowincja, atrakcja turystyczna z powodu dobrze zachowanych fragmentów Wielkiego Muru Chińskiego, może wkrótce przestać być głównym centrum wydobywczym Bitcoinów. Według raportu ChainNews, lokalni regulatorzy opublikowali zawiadomienie, w którym identyfikują wydobywanie kryptowaluty jako „innowacje pseudo-finansowe”, które nie mają wpływu na gospodarkę. Innymi słowy, rozważają zakaz wydobywania kryptowalut na swoim terytorium.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here