[WIADOMOŚCI] • Rynek zakończył dzień na czerwono • Litecoin w futbolu amerykańskim • inne wiadomości dnia

czerwone-liczby

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń dzisiejszego dnia oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

  • W niedzielę Bitcoin () odnotował krótkoterminowy spadek poniżej 10 400 USD, inne altcoiny z 20 największych kryptowalut również odnotowały gwałtowny spadek cen.

Kryptowaluty

Giełdy

Regulacje

Litecoin oficjalną kryptowalutą Miami Dolphins

Litecoin został oficjalną kryptowalutą amerykańskiej drużyny piłkarskiej Miami Dolphins. Charlie Lee, twórca Litecoin i CEO Litecoin Foundation, powiedział: „Ta współpraca sprawi, że Litecoin stanie przed milionem ludzi na całym świecie w czasie, gdy akceptacja kryptowalut rośnie a ekosystem jest w stanie wspierać przypadki faktycznego wykorzystania w świecie, które wcześniej były niemożliwe”. w ramach partnerstwa Miami Dolphins, Litecoin i Aliant Payments pozwolą uczestnikom gier gospodarzy płacić za bilety 50/50 Litecoin i Bitcoin. Połowa przychodów trafia do fundacji Miami Dolphins i jej działalności charytatywnej.

Tom Lee odpowiada Donaldowi Trumpowi na Tweeterze

Na początku tego tygodnia przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wstrząsnął Twitterem, gdy napisał, że Bitcoin to spekulacyjny nośnik wartości, który działa podobnie jak inwestowanie w złoto. Prezydent Trump szybko odpowiedział, że Bitcoin to nie pieniądze i jest to tylko narzędzie spekulacyjne, które jest często wykorzystywane do przestępstw. Pojawiła się lawina komentarzy na ten temat, a Tom Lee z Fundstrat przyłączył się teraz, mówiąc, że ma to pozytywny wpływ na kryptowaluty, ponieważ przyciągnie 99% populacji, która do tej pory się nie interesowała kryptowalutami.

 

Poloniex i KuCoin wyrazili poparcie dla nadchodzącego airdropa USDT/TRON

Według najnowszych doniesień dwie z najbardziej znanych i najbardziej rozpowszechnionych kryptowalut na świecie, Poloniex Digital Asset Exchange i KuCoin, ogłosiły swoje poparcie dla nadchodzącego planu motywacyjnego TRT20 USDT. Oznacza to, że zarówno użytkownicy Poloniex, jak i KuCoin skorzystają z oczekiwanego airdropa USDT- TRON (), który został uruchomiony w poniedziałek 15 lipca 2019 r. Oficjalna wiadomość została ogłoszona przez obie giełdy za pośrednictwem ich blogów.

Japońskie władze analizują wpływ Libry

Grupa z Japonii dąży do koordynacji polityk mających na celu zmniejszenie negatywnych skutków wprowadzenia Libry. Obejmuje to tematy związane z podatkami, polityką pieniężną i rozliczaniem płatności. Grupa ta będzie się składać z Banku Japonii, Ministerstwa Finansów i Agencji Usług Finansowych (FSA). Japonia jest jednym z najbardziej aktywnych krajów w dziedzinie kryptoregulacji. FSA wprowadził jasne zasady dla firm działających na rynku i dla zasobów cyfrowych. Firmy chcące oferować usługi związane z kryptowalutą muszą zwrócić się do lokalnej agencji regulacyjnej o udzielenie licencji. Dotyczy to zwłaszcza kryptogiełd, które chcą oferować użytkownikom usługi biznesowe.

Decyzja o przedyskutowaniu tych kwestii pojawia się zaledwie kilka tygodni przed zbliżającym się spotkaniem ministrów finansów G7, które ma się odbyć w przyszłym tygodniu w Chantilly we Francji.

Inne kraje, które analizują zasoby cyfrowe Facebooka, to Stany Zjednoczone, Singapur, Francja i Wielka Brytania.

Wells Fargo nie pozwoli klientom na zakup Bitcoinów

Wells Fargo, ogromny tradycyjny bank założony w 1852 roku, ogłosił niedawno, że nie pozwoli swoim klientom na zakup Bitcoin.

 

Kolejne wiadomości już jutro!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here