[Wiadomości] • Rynki gwałtownie spadły podczas przesłuchania w sprawie Libry • Winklevoss: Bitcoin to coś więcej niż cyfrowe złoto • i inne wydarzenia dnia

news-19-10-24

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z minionego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Kryptorynki po raz drugi w tym miesiącu gwałtownie spadły.  Bitcoin () spadł o ponad 8% do obecnych około 7 500 $ i pociągnął za sobą altcoiny. Większość altcoinów spadła o ponad 5%, niektóre o prawie 10%. Według niektórych opinii upadek rynków był spowodowany przesłuchaniem Marka Zuckerberga w sprawie Libry. Podczas poprzedniego przesłuchania w sprawie Libry rynki również zanotowały spadek.

Kryptowaluty

Zuckerberg: Facebook się wycofa, jeśli nie otrzyma zgody amerykańskich władz

Podczas wczorajszego przesłuchania w Kongresie prezes i założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, potwierdził zobowiązanie firmy, by nie rozpoczynać planowanego projektu kryptowaluty, dopóki nie otrzyma zgody amerykańskiego organu regulacyjnego. Zuckerberg złożył swoje oświadczenia przed Komitetem ds. Usług Finansowych w Izbie Reprezentantów, gdzie mu prawodawcy suszyli głowę na temat różych aspektów działalności firmy, w tym Libry, praktyki gromadzenia danych i przetwarzanie mowy nienawiści na platformie.

Cameron Winklevoss: Bitcoin to coś więcej niż cyfrowe złoto

Cameron Winklevoss, współzałożyciel popularnej kryptogiełdy Gemini, mówi, że Bitcoin to coś więcej niż cyfrowe złoto. Chociaż Bitcoin jest powszechnie nazywany cyfrowym odpowiednikiem repozytorium cennych zasobów, takich jak złoto, Cameron Winklevoss uważa, że ​​kryptowaluta ma znacznie więcej do zaoferowania. Według współzałożyciela Gemini, Bitcoin jest „źródłem prawdy”.

Wieloryb przenosi 1 537 BTC z Coinbase na „Hodl wallet” tuż przed spadkiem ceny

Twitterowy Whale Alert (@ whale_alert) ogłosił masowy transfer BTC z Coinbase do nieznanego portfela. W sumie 1 537 BTC (o wartości ponad 12,2 mln USD) przeniesiono do zewnętrznego portfela – prawdopodobnie do HODL. Ten adres był w przeszłości dosyć aktywny i przeszło przez niego już 95 767 BTC. Jak odpowiedzieli niektórzy użytkownicy Twittera, wydaje się, że jesteśmy teraz w fazie akumulacji.

Garlinghouse: Zuckerberg za późno obudził się z Librą

Podczas gdy Zuckerberg ponownie spocił się przed politykami USA podczas ostatniego wystąpienia przed Komitetem ds. Usług Finansowych w Izbie Reprezentantów USA, CEO Ripple Brad Garlinghouse próbuje wyjaśnić, że koncepcje wprowadzone przez projekt Facebook Libra nie są nowe. W wywiadzie dla Fox News Garlinghouse mówi, że chociaż może zgodzić się z niektórymi wypowiedziami Zuckerberga, nie zgadza się, że Libra jest nowym pomysłem.

„Różnica polega na tym, że technologie, o których mówimy, są już dostępne na rynku. Ripple to amerykańska firma, która korzysta z tych technologii od wielu lat. Mamy ponad 200 klientów na całym świecie”

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here