[Wiadomości] • Simpsonowie mówią, że wiedzą, kim jest Satoshi i wyjaśniają, jak działają kryptowaluty • i inne wydarzenia

news-20-02-24

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

W weekend był dwukrotnie testowany próg 10 000 $ na Bitcoinie, ale obie próby ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem. Obecna cena spadł poniżej 9 700 $ i nadal spada. Altcoiny znów podążają za liderem rynku i również spadają.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Oszustwa

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Simpsonowie mówią, że wiedzą, kim jest Satoshi, i wyjaśniają, jak działają kryptowaluty

Jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych na świecie wziął się za promocję kryptowalut. W 13 odcinku 31 serii The Simpsons, który został wyemitowany w niedzielę, animowany program w 80 sekund wyjaśnił działanie kryptowalut. To świetna reklama kryptowalut, ponieważ serial ogląda kilka milionów widzów na całym świecie. Fragment o kryptowalutach możesz obejrzeć w filmiku poniżej.

JP Morgan: Nadchodzi wzrost liczby walut cyfrowych

Jeden z wiodących banków na świecie, JP Morgan, opublikował raport potwierdzający ich wiarę w aktywa cyfrowe. Uruchomienie JPM Coin było wielką niespodzianką dla całej kryptospołeczności, pomimo kontrowersyjnych uwag dyrektora wykonawczego. Firma podwoiła swoje ambicje w sferze blockchain.

Katarski miliarder chce pozwać Facebooka za tajemnicze oszustwa

Katarski potentat biznesu, Wissam Al Mana, pozwał sieć społecznościową Facebook po tym, jak sieć nie podjęła działań w sprawie oszustw kryptowalutowuch z użyciem jego zdjęcia w celach promocyjnych. Al Mana złożył pozew przeciwko Facebooku w Dublinie w Irlandii.

Były lider CFTC Christopher Giancarlo chce cyfrowego dolara

Były przewodniczący Komisji ds. Towarów i Kontraktów Futures (CFTC), Christopher Giancarlo twierdzi, że nadszedł czas, aby Rezerwa Federalna (FED) wydała walutę cyfrową. Dla Yahoo Finance powiedział, że Rezerwa Federalna musi przejść na cyfrową walutę, aby konkurować z Chinami i ich cyfrowym juanem.

Japońskie władze dyskutują o walucie cyfrowej

Japońskie władze finansowe i monetarne przyspieszają proces tworzenia waluty cyfrowej. Ministerstwo Finansów, japoński Bank Centralny i Agencja Usług Finansowych odbyły nieznaną liczbę spotkań w celu omówienia możliwego wprowadzenia waluty cyfrowej emitowanej przez bank centralny.

Bankierzy centralni Kanady, Holandii i Ukrainy nie chcą blockchaina dla CBDC

W zeszłym tygodniu w Kijowie rozmawiali przedstawiciele Banku Światowego o projektach waluty cyfrowej. Jednodniową konferencję zorganizował Centralny Bank Ukrainy, główny pionier CBDC, który w 2018 r. prowadził własny projekt kryptowaluty.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here