[Wiadomości] • Siódmy partner opuszcza Librę• ZCash chce wejść do ekosystemu Ethereum i inne wydarzenia dnia

news-19-10-15

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzedniego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Bitcoin () utrzymuje się około 8 300 $ i nie może przełamać granicy 8 400 $. Niektóre Altcoiny zyskały kilka procent na plus, inne są lekko czerwone, lecz nie można mówić o dużych ruchach rynkowych.

Kryptowaluty

Konferencje

Regulacje

Librę opuszcza siódmy partner – Booking

W poniedziałek (14 października) według wiadomości od Bloomberga, już siódmy z kolei partner-założycziel porzucił projekt Libra. Mianowicie chodzi o Booking Holdings, internetowego lidera podróży (właściciela i operatora niektórych z najpopularniejszych stron turystycznych na świecie, w tym Booking.com, Priceline.com i Kayak.com).

Wieloryb przeniósł 650 BTC do nieznanego portfela

Według Whale Alert na Twitterze dokładnie 650 BTC (o wartości około 5,4 mln USD) zostało przeniesionych z portfela w Coinbase do nieznanego zewnętrznego portfela. Ogólnie rzecz biorąc, opłata transakcyjna wyniosła zaledwie 0,69 $, w porównaniu do około 54 000 $, jeśli podobna kwota zostałaby przekazana przelewem bankowym.

ZCash chce zapewnić interoperacyjność z DeFi, ekosystemem Ethereum

Zorientowana na prywatność kryptowaluta Zcash () (ZEC) szuka dostępu do ekosystemu zdecentralizowanego finansowania (DeFi) na Ethereum (). Może to być sposób na uniknięcie sankcji wynikających z usuwania prywatnych kryptowalut z niektórych giełd.

Kryptospołeczność bojkotuje konferencję, w której Craig Wright ma zabrać głos

Forum CC dla Blockchain, AI i innowacji cyfrowych rozpoczęło się wczoraj w Londynie. Jeden z paneli dyskusyjnych wywołuje spore zamieszanie w kryptospołeczności. Po ogłoszeniu, że jednym z mówców jest Craig Wright, kilku wybitnych członków społeczności oświadczyło, że nie weźmie udziału w konferencji. Panel poprowadzi Max Studennikoff a gośćmi będą Nouriel „Dr. Doom” Roubini, Craig Wright, Brock Pierce, Bobby Lee i Tone Vays. Vays podobno do ostatniej chwili nie wiedział, że Craig Wright ma uczestniczyć w tym panelu, ale obiecał „bronić bitcoinów przed oszustami …”.

Grayscale jako pierwsza otrzymała licencję od amerykańskigo regulatora do sprzedaży papierów wartościowych związanych z kryptowalutą

Firma Grayscale, obecnie największy menedżer kryptowalut na świecie, obsługuje DLC od początku 2018 r. Instrument inwestycyjny umożliwia klientom instytucjonalnym dostęp do wielu kryptowalut bez ponoszenia ryzyka i odpowiedzialności związanych z ich bezpośrednim obrotem. Zatwierdzenie określa roczny okres, w którym akcje DLC nie będą przedmiotem publicznego obrotu na podstawie amerykańskiej ustawy o papierach wartościowych. Inwestorzy będą mogli kupować i sprzedawać swobodnie zbywalne akcje DLC za pośrednictwem swoich rachunków inwestycyjnych w taki sam sposób, jak inne nienotowane papiery wartościowe. DLC składa się obecnie z 80% Bitcoinów, a następnie 9,9% Ethereum. Inne mniejsze elementy to Bitcoin Cash, Litecoin i XRP.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here