[Wiadomości – cz. 1] • Grayscale: Podwojenie inwestycji w krypto w drugim kwartale • Telegram stoi za TON • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-10

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z ostatnich dwóch dni oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Kryptorynki poruszały się mniej więcej w poziomie, Bitcoin () próbował utrzymać się na 8 200 $, zaś Altcoiny wieczorem w większości wykazywały niewielki spadek.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Garlinghouse: uruchomienie Libry dopiero w 2023r.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, uważa, że ​​Facebook nie uruchomi cyfrowej waluty Libra przed 2023 r. Brad Garlinghouse argumentował, że presja regulacyjna nadal będzie dręczyć projekt Facebooka, który został ogłoszony dopiero w czerwcu tego roku.

Casa ogłosiła otwarcie przedsprzedaży w Node 2

Zgodnie z postem na blogu z 8 października, Casa Node 2 oferuje szybsze i płynniejsze działanie bitcoinów i Lightning, wdrażając szybszy procesor na Raspberry Pi 4 z 4 GB pamięci RAM i 1 TB dyskiem SSD. W swoim ogłoszeniu Casa powiedziała, że ​​ich oryginalny Casa Node wykonał świetną robotę. Jednak firma „chciała zrobić więcej” i ulepszyć swój sprzęt. Dodała, że ​​Casa Node 2 jest dostępna w trybie przedsprzedaży.

20 000 000 XRP przeniesiono do Coinbase

Obserwatorzy „wielorybów” spekulują na temat tożsamości kryptokupca, który przekazał ponad 20 milionów XRP do Coinbase. Według tweeta poniżej środki pochodzą z portfela XRP o nazwie „Funding Wallet 1”, aktywowanego przez współzałożyciela Ripple i byłego CEO Chrisa Larsena.

Telegram oficjalnie ogłosił, że stoi za siecią TON

W ubiegłym roku, po wybraniu 1,7 miliarda dolarów w ICO, aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram ostatecznie publicznie ogłosiła swoje zaangażowanie w Telegram Open Network (TON). Pierwsza wzmianka o sieci TON i natywnych tokenach Gram pojawiła się na oficjalnej stronie Telegram we wtorek rano w formie warunków umowy dla aplikacji portfela tokena ToS. Według ToS Telegram integruje portfel z flagową aplikacją firmy do przesyłania wiadomości, a także oferuje go jako samodzielny produkt. „Nie mamy kontroli nad siecią TON Blockchain, dlatego nie możemy dać gwarancję, że wszystkie dane transakcyjne wprowadzane przez Usługi są sprawdzane i zatwierdzane w TON Blockchain”, stwierdził w dokumencie.

Justin Sun świętuje kolejny kamień milowy dla TRX

Justin Sun, CEO TRON (), postanowił poinformować swoich 1,9 miliona obserwujących na Twitterze, że blockchain jego projektu osiąga obecnie niesamowitą wartość 160 milionów USDT. Jednak według raportu Bloomberga Tether może mieć inny powód do przejścia do innej sieci – mylące transakcje.

Francuski bank państwowy wsparł firmę blockchain o wartości 1 mln EUR

Francuski startup ACINQ, jeden z głównych deweloperów Lightning Network, otrzymał około 1 miliona EUR od publicznego banku inwestycyjnego. To prawdopodobnie pierwszy raz, gdy rządowy podmiot we Francji zainwestował swoje pieniądze w przemysł blockchain. Bpifrance, publiczny bank inwestycyjny, ogłosił, że sfinansuje uruchomienie francuskiej Lightning Network kwotą 1 miliona EUR z łącznej kwoty 7 milionów EUR.

Grayscale: Inwestycje instytucjonalne podwoiły się w drugim kwartale

W ostatnim wywiadzie dla The Block prezes wykonawczy Grayscale zauważył, że w drugim kwartale podwoiły się inwestycje w zaufane kryptoprodukty firmy, a inwestorzy instytucjonalni „inwestują coraz więcej”. Rayhaneh Sharif-Askary, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w Grayscale, powiedział, że w drugim kwartale firma otrzymała około 85 milionów dolarów od inwestorów, z czego 84% pochodziło od inwestorów instytucjonalnych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here