[Wiadomości] • Telegram do końca października uruchomi TON • IKEA zaakceptowała płatność w ETH • i inne wydarzenia dnia

news-19-10-03

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Rynki były wczoraj bardzo spokojne, jak na rynki kryptowalut. BTC ponownie zamknęło dzień na poziomie 8 300 $ i wokół tej granicy handlowano przez cały miniony dzień. Altcoiny lekko się kołyszą, ale zmieniają się tylko nieznacznie.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Regulacje

Blockchain

Telegram uruchomi TON do końca października

Pod koniec października Telegram uruchomi długo oczekiwaną sieć TON. Firma twierdzi, że pierwotni inwestorzy zostali poinformowani, że sieć zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Inwestorzy otrzymują oprogramowanie do generowania kluczy TON i będą musieli dostarczyć Telegramowi klucz publiczny, aby otrzymać do 16 października tokeny Gram. Pełny kod źródłowy TON jest teraz dostępny na Github.

BitPay pod koniec roku doda XRP jako opcję płatności

Do końca 2019 r. BitPay pozwoli swoim klientom płacić u tysięcy handlowców na całym świecie za pomocą natywnego tokena Ripple – XRP. Dla Ripple to świetny dzień, czym chwali się również na Twitterze.

IKEA zaakceptowała pierwszą płatność w ETH

Islandzka IKEA skorzystała z technologii Ethereum () ETH, aby zapłacić fakturę lokalnemu sprzedawcy i otrzymać płatność w walucie cyfrowej. Firma Tradeshift ułatwiła transfer dzięki cyfrowej wersji islandzkiej korony opartej na Ethereum. Komunikat prasowy potwierdza, że ​​płatność została dokonana w imieniu Nordic Store przy użyciu inteligentnych umów zaprogramowanych w blockchainie Ethereum.

Agoradesk ogłosił obrót opcjami na Bitcoin i Monero

Autorzy LocalMonero ogłosiłi nową usługę dla OTC peer-to-peer privacy kryptowaluty. Nowa usługa o nazwie Agoradesk wprowadzi również nową formę handlu kryptowalutami: kontrakty opcyjne dla BTC i Monero. Poza handlem z Monero handlowcy mogą kupować i sprzedawać BTC. Opcje to kontrakt pochodny, w którym handlowcy zgadzają się na wymianę aktywów po określonej cenie w późniejszym terminie.

CoinExchange zamyka działalność z powodu problemów finansowych

CoinExchange to ostatnia kryptoplatforma, która ogłosiła zamknięcie poprzez oświadczenie na swojej stronie internetowej. W odróżnieniu od innych przypadków, oświadczenie stwierdza, że ​​rynek nie jest już korzystnie tworzony, aby kontynuować swoją działalność.

SEC zgodziła się współpracować z autorami altcoinu SIA

1 października SEC ogłosiła w komunikacie prasowym, że rozstrzygnęła zarzuty wobec Nebulousa stojącym za altcoinemm Sia w formie grzywny cywilnej. Według amerykańskiego regulatora firma założona w Massachusetts w 2014 r. złożyła niezarejestrowaną ofertę monet Sia o wartości 120 000 $ i obiecała przyszłe wpływy z transakcji w sieci Sia. W ramach ugody Nebulous zgodził się zapłacić około 225 000 $.

Blockchain pomaga walczyć z „krwawymi diamentami” w Kongo

1 października Reuters ogłosił, że urzędnicy rządowi w kopalni diamentów Societe Miniere de Bisunzu (SMB) w Kongo używają technologii blockchain, aby zapewnić swoich klientów, że kupowane przez nich diamenty nie są częścią tak zwanego łańcucha dostaw „krwawych diamentów”.

Departament Bezpieczeństwa Krajowego będzie korzystał z blockchain do zwalczania podrobionych dokumentów

Danube Tech otrzymało kontrakt na pomoc US Homeland Security w walce z podrabianymi certyfikatami i licencjami. W komunikacie prasowym stwierdzono, że usługi takie jak amerykańskie służby celne i ochrona granic USA (CBP), zarządzanie bezpieczeństwem transportu oraz służby cywilne i imigracyjne mogą korzystać z rozwiązań bezpieczeństwa opartych na blockchain.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here