[Wiadomości] • Travala.com dodaje płatności ADA w 1,65 milionach hoteli • 5 krajów europejskich łączy się, w walce przeciwko Librze • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-31

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzedniego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa.

Rynki

Bitcoinowi nie udało się wczoraj przebić progu 9 500 $, od którego się odbił i nadal spada. Obecna cena wynosi około 9 200 $. Altcoiny są również raczej na czerwono, z wyjątkiem NEO () i Tezos () z pierwszej dwudziestki.

Kryptowaluty

Regulacje

Travala.com dodaje obsługę płatności ADA w 1,65 mln hoteli

Travala.com niedawno dodała obsługę kryptowaluty Cardano ADA. Dzięki temu użytkownicy mogą zarezerwować ponad 1,65 miliona hoteli na całym świecie przy użyciu kryptowaluty. Cardano to jedna z najbardziej innowacyjnych sieci blockchain na rynku, założona przez Charlesa Hoskinsona, współzałożyciela Ethereum () (ETH). Firma wczoraj opublikowała informacje o nowej integracji na blogu.

DAI teraz dostępny jako pierwszy stablecoin dla płatności kartą Visa

Według komunikatu prasowego 2Gether, platforma współpracy finansowej, dodało obsługę stablecoina DAI. Rzecznik powiedział, że to pierwszy stablecoin dodany do platformy. W rezultacie użytkownicy 2Gether mogą teraz wydawać DAI tak samo jak euro, bez żadnych opłat, wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Visa. Ponadto 2Gether pozwoli również posiadaczom DAI na bezpłatny zakup i sprzedaż 13 kryptowalut i wysyłanie DAI na adresy zewnętrzne.

5 krajów europejskich połączyło się, aby walczyć z Librą

Po serii prywatnych spotkań w październiku, Francja podobno prowadzi działania przeciw planowanej kryptowalucie Libra z Niemcami, Włochami, Hiszpanią i Holandią. Przedstawiciele ministrów finansów tych krajów zaprezentowali swoje wspólne stanowisko przeciwko Librze innym ministrom UE na prywatnym spotkaniu 28 października w Brukseli.

Sojusz na rzecz innowacyjnych przepisów powstał przy wsparciu Chrisa Larsena z Ripple

Grupa przedsiębiorców i inwestorów, w tym Chris Larsen, dyrektor zarządzający Ripple, ogłosiła rozpoczęcie nowej inicjatywy „The Alliance for Innovative Regulation (AIR)”. Struktura ta zgromadzi zespoły wokół startupów blockchain, instytucji finansowych i agencji rządowych, aby koordynować ich wysiłki na rzecz budowy sprawiedliwego i nowoczesnego systemu gospodarczego. AIR przyczyni się również do wzajemnego zrozumienia między wszystkimi stronami zaangażowanymi w fintech.

Chiński bank centralny przygotował zasady licencjonowania produktów fintech

29 października PBoC wraz z organem nadzoru rynku chińskiego, Państwową Administracją ds. Regulacji Rynku (SAMR), wspólnie wydały zestaw dokumentów dotyczących nowego ogólnokrajowego systemu certyfikacji produktów fintech (CFP). Dokumenty zawierają definicje produktów fintech, które wymagają certyfikacji, a także zasady zarządzania. Produkty te obejmują wbudowane oprogramowanie aplikacyjne, platformy przetwarzania w chmurze, oprogramowanie użytkownika, nośniki bezpieczeństwa i układy scalone, a także terminale kasowe i bankomaty. W dokumencie zatytułowanym „Reguły certyfikacji produktów Fintech” PBoC i SAMR oświadczyły, że wnioskodawcy będą musieli przejść test prototypowy oraz kontrolę na miejscu, aby uzyskać certyfikat CFP z banku centralnego.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here