[Wiadomości] • TRON będzie dostępny na Samsung Keystone • Kontrakty terminowe LTC i innych kryptowalut do końca roku • i więcej wydarzeń

news-19-10-29

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z weekendu, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa.

Rynki

Ten weekend przypomniał nam czym jest wysoka zmienność kryptowalut. Po bardzo znacznych wzrostach i kolejnych spadkach, obecna cena BTC wynosi około 9 400 $. Tym razem Altcoiny, w niektórych przypadkach, przewyższyły lidera kryptorynku i dodały dziesiątki procent.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Blockchain / technologia

ErisX chce wprowadzić kontrakty futures dla LTC, ETH, BCH i BTC pod koniec roku

Według najnowszych informacji opublikowanych przez ErisX, spółka będzie oferować kontrakty kryptofutures dla BTC, LTC, BCH i ETH. Firma ciężko pracowała nad współpracą z organami nadzoru finansowego, aby zapewnić, że inwestorzy instytucjonalni mogą przetwarzać te kontrakty futures przy użyciu istniejących procedur back-office. Futures powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

TRON będzie dostępny w blockchainie Samsunga, Keystone

Sieć TRON () zyskuje dodatkowe poparcie dla ogólnego przyjęcia, ponieważ blockchain będzie teraz dostępny w blockchainie Keystone Samsunga. Informacja ta pojawia się wkrótce po udanej aktualizacji protokołu Odyssey w ramach projektu.

Cardano połączyło siły z COTI w celu opracowania bramki płatniczej dla ADA

Projekt non-profit Cardano (ADA) ogłosił 23 października 2019 r., że współpracuje z COTI – platformą dla przedsiębiorstw fintech – i wspólnie opracuje bramkę płatności, która umożliwi handlowcom handel natywnym tokenem cyfrowym Cardano – ADA.

Chiński bank centralny chce jako pierwszy mieć państwową kryptowalutę

Wiceprezes Chińskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Gospodarczej (CCIEE) powiedział, że kraj będzie posiadał pierwszą w historii centralną walutę cyfrową opartą na blockchain. Chociaż nie wierzy w potencjał cyfrowej waluty Libra od Facebooka, uważa, że ​​taka waluta jest naprawdę potrzebna na rynku, ponieważ obecne metody płatności wydają się przestarzałe.

BAKKT planuje aplikację konsumencką na 2020 rok i za partnera obrał Starbucks

Platforma kryptowalutowa i jednocześnie platforma handlu futures, Bakkt, ogłosiła swoje wejście do branży płatności mobilnych wraz z aplikacją dla konsumentów. Według firmy, Bakkt będzie śledził swój sukces w handlu kontraktami futures dla Bitcoinów (BTC) za pomocą aplikacji konsumenckiej. Firmy zakłada, że ta aplikacja pomoże konsumentom „odblokować wartość zasobów cyfrowych, a także sposoby, w jaki mogą nimi handlować lub je śledzić”. Jednym z pierwszych partnerów jest Starbucks.

Chiny mają podobno ponad 700 firm blockchain

Według badań przeprowadzonych 24 października, w Chinach istnieje ponad 700 firm blockchain, z których 83 to instytucje badawcze, a 34 to banki. Ponadto w krajowej branży blockchain miało miejsce ponad 500 wydarzeń inwestycyjnych i finansowych. Dane pokazują również, że od pierwszej połowy 2019 r. państwo wydało 12 przepisów dotyczących blockchain.

Partnerzy IOTA, Linux i Dell ogłosili Project Alvarium

Fundacja Linux Foundation wniosła wkład na opracowanie kodu założonego przez Dell Technologies, znanego jako Data Confidence Fabric (DCF). Projekt będzie prowadzony przez Linux Foundation pod nazwą Project Alvarium (który w języku łacińskim oznacza ul). Alvarium to kamień milowy w rozwoju open source w zakresie technologii rozproszonych, zaufania cyfrowego, prywatności i zaufania do danych. Większość systemów elektronicznych i ich danych jest obecnie odłączona i rozdrobniona w obszarach takich jak mobilność, energia, budownictwo i elektronika domowa. Istnieje jednak wielkie pragnienie zmian i ta współpraca je pobudzi.

Chińska Partia Komunistyczna chce przysięgi lojalności wobec systemu blockchain

Chińska Partia Komunistyczna (CPC) wzięła sobie do serca poparcie swojego lidera dla blockchaina. Po wydarzeniach w minionym tygodniu, kiedy prezydent kraju wezwał mieszkańców kraju do „skorzystania z okazji” stworzonej przez tę technologię, CPC wydało zdecentralizowaną aplikację (dapp), aby członkowie mogli potwierdzić swoją lojalność wobec partii bezpośrednio przez blockchain.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here