[Wiadomości] • Zainteresowanie Bitcoin futures przekroczyło 5 mld USD • Binance się rozwija i dodaje 15 walut fiducjarnych • i więcej wydarzeń dnia

bitcoin-19-09-30

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Po wczorajszej lekkiej korekcie rynki znów są zielone.  Bitcoin () jest obecnie nieco powyżej 10200 $. XRP, Litecoin i Tezos () również dobrze sobie radzą.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Zainteresowanie Bitcoin futures przekroczyło 5 mld USD

Łączne otwarte kontrakty (OI = open interest) bitcoin futures przekroczyło 5 miliardów dolarów. Otwarte kontrakty odnoszą się do wartości niespłaconych kontraktów futures, które nie zostały jeszcze rozliczone. Wzrost zainteresowania tymi kontraktami sygnalizuje, że na rynek wchodzi więcej pieniędzy, a inwestorzy oczekują krótkoterminowego wzrostu zmienności bazowej. BitMEX ma obecnie najwyższą kwotę w tych kontraktach, 1,6 mld $; około 31,0% łącznej kwoty. Dominacja BitMEX zmniejszyła się w ostatnich miesiącach, spadając z 44% w listopadzie. Za BitMEX podążają chińskie giełdy OKEx i Huobi, które rejestrują te kontrakty o wartości około 1,4 mld $ i 1 mld $.

Ripple chce rozszerzyć działalność na Azję i Pacyfik, oferując pomoc lokalnym bankom

W regionie APAC (Azja i Pacyfik) obserwuje się obecnie wzrost płatności. Jednak zgodnie z artykułem Pegah Soltani, szefa marketingu produktów w Ripple, występują problemy z przenoszeniem środków między różnymi lokalnymi walutami. Soltani pisze, że obecnie rynek APAC rejestruje około 2 miliardów transakcji rocznie. Ripple zachęca lokalne serwisy płatnicze i banki do skontaktowania się z nimi, jeśli chcą ulepszyć swoje systemy z Ripple’s On-Demand Liquidity, które działa na XRP.

Handlowcy Nasdaq, Visa i Morgan Stanley dysponują rozwiązaniami dla giełd o niskiej płynności

Grupa handlowców z firm takich jak NASDAQ, Visa i Morgan Stanley twierdzi, że stworzyli rozwiązanie w zakresie płynności dla różnych globalnych kryptorynków. Po 18 miesiącach prac nad projektem Apifiny powstała nowa platforma skupiająca się na giełdach ograniczonych niską płynnością: ExOne. Jest to backendowe narzędzie dla nowych rynków finansowych, w połączeniu z postępem technologicznym na tradycyjnych rynkach, które pomimo rozwiązań off-chain ma niezliczone zalety w porównaniu z kryptogiełdami. Stawki w czasie rzeczywistym na poszczególnych giełdach mogą się różnić o tysiące dolarów. Oczekuje się, że ExOne będzie komunikować się z kryptogiełdami i generować skonsolidowaną ofertę, która będzie najbardziej optymalną ofertą dla użytkowników systemu.

Binance dodaje 15 walut fiducjarnych, chce się rozwijać

Kryptogiełda Binance ogłosiła dziś, że użytkownicy mogą teraz kupować kryptowaluty i wybierać z obszerniejszej listy obsługiwanych walut fiducjarnych poprzez integrację z izraelskim procesorem płatności fiducjarnych Simplex. Nowa integracja zapewnia wejście dla walut, w tym franka szwajcarskiego, południowokoreańskiego wona, dolara australijskiego, a także polskiego złotego i południowoafrykańskiego randa. Waluty, które zostały już udostępnione za pośrednictwem systemu fiat-to-crypto firmy Binance, takie jak GBP i rosyjski rubel, są również obsługiwane przez Simplex. Programiści potwierdzili, że integracja jest w pełni operacyjna od czwartkowego popołudnia. Obsługiwane waluty fiducjarne zostaną sparowane z bazowymi kryptowalutami oferowanymi przez Binance – aktywa, których giełda używa dla swoich domyślnych par handlowych. Obejmują one obecnie Bitcoin, Ether, XRP i niektóre wybrane waluty fiducjarne, łącznie z amerykańskim dolarem oraz nigeryjską nairą.

Nominowana przez Trumpa szefowa Fed chce cyfrowego dolara

Judy Shelton, nominowana przez prezydenta Trumpa na szefową Fed, powiedziała ustawodawcom, że cyfryzacja dolara amerykańskiego może pomóc w utrzymaniu dominacji walutowej w handlu światowym. Shelton potwierdziła podczas czwartkowego przesłuchania, że ​​USA potrzebuje najnowocześniejszych innowacji, aby wyprzedzić inne kraje.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here