[Wiadomości] • Zielone zbiory trwają pomimo niewielkiej korekty • Vays: Bitcoin nie spadnie poniżej 3 000 $ • i inne wydarzenia

news-19-10-03

Poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Kryptorynki ponownie nas zaskoczyły. Wczoraj wieczorem nastąpił gwałtowny wzrost, Bitcoin () wrócił nad 7 000 $ w ciągu zaledwie kilku godzin, to wzrost o ponad 11%. Inne altcoiny również odnotowały wzrost i powróciły do zielonych liczb. Pewna korekta już miała miejsce, ale rynki wciąż poruszają się na zielono. Zaskakujące jest to, że rynki, według indeksu Fear&Greed, nadal odczuwają ogromny lęk.

Kryptowaluty

Giełdy

Blockchain / Technologia

Oszustwa

Tone Vays: Bitcoin nie spadnie już poniżej 3 000 $

Cena Bitcoin (BTC) jest w fazie ruchomej, ale dno zostanie osiągnięte, zanim cena BTC osiągnie próg 3 000 $, pisze Tone Vays na Twitterze. Według niego nie dotyczy to altów, które osiągają nowe ATL.

Fluffypony z Monero odchodzi z funkcji

Riccardo Spagni aka Fluffypony zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego projektu Monero. Decyzja ta została podjęta z kilku powodów, w tym z faktu, że był głównym bohaterem projektu przez pięć lat, a także z powodu obaw o centralizację wpływów.

Coinbase zalistowała token Orchid

Klienci Coinbase mogą teraz kupować, handlować i sprzedawać Orchid (OXT), zgodnie oświadczeniem przedstawicieli kryptogiełdy na swoim blogu.

Forbes umożliwia teraz płatności ETH za subskrypcję wolną od reklam

Forbes, z pomocą Unlocka, uruchomił dla swojej witryny możliwość w zakresie czytania wszystkich postów na swojej stronie bez wyświetlania reklam. Usługa jest dostępna po uiszczeniu stałej opłaty w ETH. Biorąc pod uwagę grupę docelową tego medium, jest to duży krok w podnoszeniu świadomości społeczeństwa na temat kryptowalut.

Głosowanie na blockchainie wprowadzają także konsorcja naftowe, w tym Chevron i Shell

Konsorcjum Blockchainowe Oil & Gas (OOC), które obejmuje gigantów takich jak Chevron i Shell, z powodzeniem pilotowało oparty na blockchain system autoryzacji wydatków (AFE) we współpracy z kanadyjskim dostawcą technologii GuildOne. Zgodnie z ogłoszeniem z 18 grudnia głosowanie w ramach weryfikacji koncepcji (PoC) AFE jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą, której celem jest umożliwienie uczestnikom wysyłania kart do głosowania i dokonywania wyborów cyfrowo przy użyciu technologii blockchain.

Władze USA aresztowały mężczyznę, który ukradł kryptowaluty o wartości 1 miliona USD za oszustwa polegające na SIM swappingu

19-letni mężczyzna został aresztowany i formalnie oskarżony przed Sądem Najwyższym w Nowym Jorku za oszustwo polegające na zamianie kart SIM (SIM swapping) a następnie kradzież kryptowalut. Yousef Selassie z Brooklynu, podobno dokonał wymiany karty SIM w tym roku z 75 kont użytkowników w USA i ukradł ponad 1 milion dolarów w krypto.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here