[Wiadomości] • Zuckerberg zeznaje przed Kongresem USA w sprawie Libry• ING Bank planuje krypto w ciągu 5 lat • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-10

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z minionego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Tak, jak w poniedzialek, wczoraj również nie było dużych wahań rynkowych, Bitcoin () handlował raczej poziomo i ponownie zamknął dzień na 8 200 $, który utrzymuje się od kilku dni. Na rynkach Altcoinów również panował spokój.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Zuckerberg przed amerykańskim Kongresem na temat Libry

CEO Facebooka podczas dzisiejszego przesłuchania zwróci swój głos do Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA. W swoich notatkach, które zostały wcześniej opublikowane, Zuckerberg przyznaje, że Facebook nie jest najlepszy ze względu na skandale, naruszenia prywatności, problemy bezpieczeństwa i starcia z organami regulacyjnymi. Niemniej, Zuckerberg wyraża zainteresowanie próbą wprowadzenia do systemu finansowego ponad miliard osób bez dostępu do usług bankowych na całym świecie, w tym 14 milionów w Stanach Zjednoczonych. Uważa, że ​​sposobem na osiągnięcie tego jest zapewnienie, aby usługi były łatwo dostępne i łatwe w użyciu:

„LUDZIE PONOSZĄ ZBYT WYSOKIE KOSZTY – I MUSZĄ ZBYT DŁUGO CZEKAĆ – ABY WYSŁAĆ PIENIĄDZE DO SWOICH RODZIN Z ZAGRANICY. OBECNY SYSTEM ZAWODZI. BRANŻA FINANSOWA ZNAJDUJE SIĘ W STAGNACJI I NIE ISTNIEJE CYFROWA ARCHITEKTURA FINANSOWA WSPIERAJĄCA POTRZEBNE INNOWACJE. WIERZĘ, ŻE TEN PROBLEM MOŻNA ROZWIĄZAĆ, A LIBRA MOŻE POMÓC”.

Morgan Creek zebrał ponad 61 milionów dolarów na fundusz blockchain

Morgan Creek Digital zebrał ponad 61 mln dolarów na fundusz blockchain, aby zbadać możliwości DLT. 18 października Morgan Creek, firma zarządzająca kryptowalutami, przekazała dokumenty na temat swojego drugiego funduszu blockchain amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i jak dotąd otrzymała prawie 61 milionów dolarów od 11 inwestorów.

ING Bank planuje kryptowalutę państwową w ciągu 5 lat, ale ostrzega przed wadami

Eksperci bankowi i finansowi z holenderskiego banku ING wskazali, że wkrótce będą oferować pełnowartościową kryptowalutę banku centralnego. Przewidują, że może to stać się rzeczywistością w ciągu najbliższych pięciu lat. Główny ekonomista ING ds. finansów cyfrowych, Teunis Bronsens, i główny ekonomista Mark Cliffe dali wgląd w naturę i wady kryptowaluty krytej bankiem centralny. Jednak wprowadzenie walut cyfrowych obsługiwanych przez bank centralny może okazać się problemem. Według TNW Hard Fork uwolnienie banknotów oraz twardej waluty może dostarczyć użytkownikom więcej szkody niż korzyści. Według raportu, wadą cyfrowej waluty dostarczanej przez bank centralny jest to, że użytkownicy tracą swoją anonimowość chcąc korzystać z gotówki. Posiadanie wirtualnej waluty kontrolowanej przez bank centralny oznacza, że ​​wszystkie transakcje będą możliwe do wyśledzenia przez organy regulacyjne.

Banki w Libanie nadal zamknięte, kryptowaluty mogą na tym zyskać

Banki w Libanie nadal są zamknięte, już 6 dzień (stan na 22 X br.). Ograniczenia dostępu do usług bankowych służą jako kolejne przypomnienie o władzy instytucji finansowych, które mogą kontrolować obywateli, ale także podkreślają znaczenie kryptowalut – potencjalnego nadzoru dla tej władzy. Niepokoje społeczne ogarnęły Liban po nowej propozycji podatkowej premiera Saada Haririego. Według raportu w Aljazeera demonstracje w piątek stały się gwałtowne, gdy protestujący starli się z policją zamieszkującą w stolicy Bejrucie.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here