[Wiadomości] Ankieta: 23% chce hodlować BTC na zawsze • Bithumb otwiera oddział w Indiach • i inne wydarzenia dnia

news-19-10-04

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wydawało się wczoraj, że kryptorynki wyczekują. Ponownie, nie było gwałtownych wahań cen na BTC, czy na altcoinach. Wieczorem lekko opadło, ale pod koniec dnia Bitcoin () wynosił około 8 180 $, czyli spadł o około 1%.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

23% ankietowanych planuje hodlować BTC na zawsze

Niedawna ankieta na Twitterze ujawniła ciekawy nastrój sprzedaży wśród kryptospołeczności. Większość ankietowanych wskazała, że ​​planuje sprzedać większość swoich udziałów w BTC za 1 000 000 $. W tej chwili 32% wszystkich ankietowanych wybrało 1 000 000 $ jako cenę sprzedaży. 24% wybrało, że 50 000 $ to cena, za którą sprzedadzą większość swoich akcji bitcoinowych. Ćwierć miliona dolarów to najmniej popularna odpowiedź, zaledwie 21% pytanych. Warto jednak zauważyć, że 23% wybrało „nigdy” jako odpowiedź. Do ankiety możesz dołączyć tutaj:

Wraz ze wzrostem prawdopodobieństwa recesji w USA ludzie szukają bezpiecznej przystani

Obawy przed recesją w USA pojawiły się ponownie w ciągu ostatnich dwóch dni i jak dotąd najbardziej z nich skorzystało złoto. Jeśli chodzi o BTC, podczas gdy ceny złota wzrosły, BTC w tym samym okresie spadło. Amerykański Instytut Zarządzania Zapasami stwierdził, że jego wskaźnik produkcji spadł we wtorek do najniższego poziomu 47,8% z 49,1% w sierpniu ubiegłego miesiąca. Wartość poniżej 50 oznacza spadek aktywności produkcyjnej. Ponure dane sugerują zwiększone ryzyko recesji w 2020 r., jak pokazuje poniższa tabela od popularnego analityka Holgera Zschaepitza:

Coinbase wprowadza konto oszczędnościowe USDC

Zaledwie miesiąc po tym, jak Binance ogłosił inwazję na pożyczki szyte na miarę, Coinbase potwierdził, że pozwoli klientom uzyskać solidny zwrot z depozytów USDC. Oferta Coinbase to nie pożyczka, to tylko konto oszczędnościowe, które daje klientom roczny zwrot w wysokości 1,25% z ich USDC.

Bithumb otwiera oddział w Indiach

Południowo-koreańska giełda Bithumb ma zamiar założyć regulowaną kryptogiełdę w Indiach. Firma planuje rozszerzyć swoje usługi na Indie poprzez partnerstwo z lokalnymi kryptogiełdami, finansując uruchomienie lokalnych blockchainów i pracując nad nowymi inicjatywami przemysłowymi.

Szwajcarska giełda SIX zaoferuje ETP denominowane w CHF składające się z BTC i ETH

Szwajcarska giełda SIX jest wyposażona w kolejny produkt kryptofinansowy. Fińska firma Amun i szwajcarska krytpofinansowa firma Bitcoin Suisse ogłosiły w czwartek wprowadzenie ETP, denominowanego we frankach szwajcarskich, pod nazwą Amun Bitcoin Suisse BTC / ETH, notowane na giełdzie ABBA. Ten ETP składa się z dziewięciu części BTC i jednej części ETH w procentach. Hana Rashwan, CEO Amona, powiedział w wywiadzie, że ETP będzie ważnym zabezpieczeniem finansowym.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here