[Wiadomości – cz. 2] • BTC skoczył do 8 600 $ • Zuckerberg ponownie przed Kongresem USA • Coinbase wprowadza Coinbase Pro • Binance wprowadza nowy zasób powiązany z XRP • i inne wydarzenia ostatnich dni

news-19-10-11

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzednich dni, poniżej podsumowania znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Kryptorynki nabrały tchu i w momencie przygotowania artykułu wszystkie świeciły na zielono. Bitcoin () wzrósł do 8 600 $, Altcoiny również poszły w górę. Prognoza Thomasa Lee może okazać się prawdziwa, jednak nadal czekamy na jej potwierdzenie.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Regulacje

Zuckerberg 23.10. ponownie przed Kongresem USA z powodu Libry

Komitet ds. usług finansowych Kongresu Amerykańskiego ogłosił w środę (9.10. br.), że dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, został wezwany do złożenia zeznań 23.10. na temat planowanej kryptowaluty Libra. Przesłuchanie będzie zatytułowane „Dochodzenie ws. Facebooka i jego wpływu na usługi finansowe i przemysł mieszkaniowy”.

Ripple ogłosiło partnerstwo z Finastra, pierwszą FinTechową trójką na świecie

Ripple ogłosiło w środę partnerstwo z Finastra, trzecią co do wielkości firmą FinTech na świecie, aby umożliwić klientom Finastry (instytucjom finansowym) dostęp do RippleNet, globalnej sieci płatności Ripple, w celu szybszych, tańszych i niezawodnych płatności transgranicznych. Finastra osiąga roczną sprzedaż w wysokości około 1,9 miliarda $, ma około 10 000 pracowników w branży oprogramowania finansowego oraz jako klienci ponad 9 000 banków i innych instytucji finansowych na całym świecie.

Startup zapowiedział kryptowalutę, pochodzącą od Libry przez hardfork, bez pozwolenia

Lucas Geiger, współzałożyciel startupu Wireline, który koncentruje się na strukturze blockchain, ogłosił plan własnej kryptowaluty o nazwie OpenLibra – opartej na hardforku Libry, bez zgody planowanego stablecoina Facebooka. Według oficjalnej strony internetowej projektu OpenLibra ma stać się „alternatywą dla facebookowej Libry, z naciskiem na otwarte zarządzanie i decentralizację ekonomiczną”.

BAKKT przehandlowało wczoraj 224 BTC

Bakkt, giełda BTC futures, przehandlowała wczoraj (10.10.) 224 BTC (1,9 mln $ według cen bieżących). Chociaż wciąż nie może konkurować z wielkością klasycznych kontraktów terminowych, rynek papierów wartościowych rośnie, co może wskazywać, że popyt na ten nowy produkt również wzrośnie.

SamsungPay połączył siły z Ripple

Samsung Pay ma teraz międzynarodową opcję płatności, która korzysta z platformy należącej do Finablr z Londynu. Usługa transferu pieniędzy jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, do innych krajów zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Binance ogłosił uruchomienie handlu P2P dla par handlowych z chińskim juanem

Kryptogiełda Binance ogłosiła rozpoczęcie handlu Peer-2-Peer w BTC, ETH i USDT przeciwko chińskiemu juanowi (CNY). W ogłoszeniu opublikowanym 9 października kryptogiełda ujawniła, że usługa będzie początkowo dostępna dla użytkowników Androida, którzy posiadają zarejestrowane konta Binance przez co najmniej 30 dni.

Coinbase wprowadza Coinbase Pro

Coinbase ogłosiło uruchomienie aplikacji mobilnej dla Coinbase Pro, platformy handlowej zaawansowanego dostawcy handlu. Według Coinbase, aplikacja mobilna Coinbase Pro jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji. „Jest tak, ponieważ do tej pory nasi klienci musieli wybierać: użyteczność lub mobilność”, zauważa Coinbase w swoim komunikacie.

Binance uruchamia kryptoaktywo XRP-BF2 powiązane z XRP

Binance właśnie uruchomiło nowe kryptoaktywo o nazwie XRP-BF2 na swojej zdecentralizowanej giełdzie, Binance DEX. Binance twierdzi, że kryptoaktywo jest związane i tworzy pełną kopię zapasową 1:1 z rzeczywistym XRP. XRP-BF2 został zaprojektowany, aby umożliwić handlowcom kryptowalut na Binance DEX uzyskanie ekspozycji na aktywa cyfrowe XRP.

Alipay kontratakuje Binance, zabrania płatności Bitcoinami

Wczoraj (10.10.) większość kryptomediów informowała, że ​​Binance pozwala na zakup Bitcoinów peer-to-peer. Zhao, CEO Binance, potwierdził, że użytkownicy mogą w tym celu użyć Wechat i Alipay. Jednak niemal natychmiast Alipay całkowicie odrzuciło to stwierdzenie i zakomunikowało, że śledzi transakcje i blokuje wszystkie związane z kryptowalutami. WeChat wydało później podobny komunikat.

Kryptogiełda OKEx w końcu usunęła prywatne kryptowaluty

Kryptogiełda OKEx ogłosiła wczoraj (10.10. br.) ostateczne zakończenie handlu tak zwanymi prywatnymi kryptowalutami Monero (XMR), DASH, Zcash () (ZEC), Horizen (ZEN) i Super Bitcoin (SBTC).

BitGo zapewni usługi powiernicze dla kryptogiełdy BitStamp

BitGo, kalifornijska firma zajmująca się portfelem cyfrowym, ma rozszerzyć swoje relacje z BitStamp, zapewniając usługi zarządzania dla Bitstamp – najstarszej i największej kryptogiełdy w Europie pod względem wolumenu handlu. BitStamp miało przenosić wczoraj (10.10. br.) swoje aktywa do BitGo. To przeniesienie nie będzie miało wpływu na klientów i nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych działań.

Administracja podatkowa USA wydała wytyczne dotyczące airdropów i hardforków

Federalna Administracja Podatkowa Stanów Zjednoczonych wydała wytyczne dotyczące raportowania podatkowego dotyczącego airdropów i hardforków kryptowalut. W zawiadomieniu z dnia 9 października Amerykańska Wewnętrzna Służba Skarbowa (IRS) opublikowała wydanie Revenue Ruling 2019-24, które dotyczy typowych problemów podatników i ekspertów w zakresie hardforków oraz airdropów. Wytyczne odpowiadają również na pytania dotyczące przelewów kryptowalutowych dla inwestorów, dla których kryptowaluty stanowią aktywa kapitałowe.

Władze amerykańskie coraz bardziej naciskają na Librę i jej partnerów

Amerykańscy prawodawcy zwiększają presję na członków konsorcjum Libra, aby ponownie zastanowili się nad dołączeniem do Facebooka w projekcie, który planuje uruchomić Librę w przyszłym roku. Demokratyczni senatorzy Sherrod Brown z Ohio i Brian Schatz z Hawajów wysłali list do trzech firm przetwarzających płatności – Visa, MasterCard i Stripe – w celu ostrzeżenia ich o ryzyku związanym z udziałem w projekcie.

CFTC: Ether jest towarem

Według Yahoo Finance przewodniczący komisji dla handlu towarami Futures uważa, że ​​Ether (ETH) jest towarem. Na dzisiejszym szczycie finansowym Yahoo, prezes CFTC Heath Tarbert powiedział, że wierzy, że ETH jest pod nadzorem CFTC i spodziewa się, że w najbliższej przyszłości CFTC zezwoli na handel pochodnymi etherowymi na rynku amerykańskim. „O Bitcoinie mówimy wyraźnie: jest towarem. O etherze nie było do tej pory mowy – powiedział Tarbert. „Moim zdaniem, jako przewodniczącego CFTC, ether jest towarem”.

Amerykańskie SEC odmówiło zatwierdzenia ETF od Bitwise

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła ostatnią próbę utworzenia bitcoinowego ETF. SEC ogłosiła w środę, że wniosek o ETF, złożony przez Bitwise Asset Management we współpracy z NYSE Arca, nie spełnia wymogów prawnych, aby zapobiec manipulacjom na rynku lub innym nielegalnym działaniom. Jak dotąd SEC odrzuciła wszystkie propozycje ETF bitcoinów, powołując się na manipulację na rynku i obawy przed oszustwem.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here