[Wiadomości] Kryptoportfele w starszych modelach iphone są niebezpieczne • Nowy wirus od Telegram • i inne wydarzenia dnia

bitcoin-19-09-30

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

W ten weekend trwała walka Bitcoina o utrzymanie się na poziomie 8 000 $. W momencie pisania tego tekstu cena była nieco powyżej tego progu. Altcoiny utrzymują kurs ustawiony przez Bitcoin () i nadal nieznacznie spadają.

Kryptowaluty

Blockchain

Portfele BTC i LTC na poprzednich modelach iPhonie nie są już bezpieczne

Loshan T, programista Litecoin Foundation, podzielił się niedawno na Twitterze stwierdzeniem, że portfele Bitcoin i Litecoin nie są już bezpieczne dla iPhone’ów starszych niż iPhone X, w tym tej generacji. Następnie programista zalecił użytkownikom uaktualnienie iPhone’a. Jednakże w innym poście napisał, że aktualizacja iOS nie rozwiązuje problemu.

Uważaj na nowego wirusa konia trojańskiego przenoszonego przez Telegram

Badacze cyberbezpieczeństwa w Juniper Threat Labs – portalu doradczym i badawczym ds. cyberbezpieczeństwa –  odkryli nowego trojana rozpowszechnianego za pośrednictwem Telegramu – prawdopodobnie najczęściej używanej aplikacji do przesyłania wiadomości wśród użytkowników kryptowalut. Nowo wykryty koń trojański jest potocznie znany jako Masad Clipper and Stealer lub po prostu Masad Stealer. Działa poprzez wszczepienie do systemu docelowego poprzez przedstawienie legalnego oprogramowania lub wtyczki potrzebnej do uruchomienia niektórych niezbędnych elementów. Po pomyślnej instalacji złośliwe oprogramowanie próbuje ukraść poufne dane i dane bezpieczeństwa z urządzenia ofiary. Następnie przekazuje te dane z powrotem do atakującego. Trojan może połączyć się ze skrzynką systemową. Stamtąd szuka danych, które odpowiadają formatom prywatnego klucza lub frazom mnemotechnicznym bitcoinowych portfeli i przenoszą te dane na zewnętrzny serwer.

Shelley testnet uruchomiony na Cardano

Shelley testnet zadebiutował po kilku miesiącach rozwoju. Shelley działa od zeszłego tygodnia. Jedną z najważniejszych rzeczy do odnotowania jest to, że jest to pierwsza zdecentralizowana implementacja algorytmu konsensusowego Ouroboros Genesis. Cardano zostało uruchomione dwa lata temu, a Ouroboros był jednym z najczęściej omawianych elementów tej sieci kryptograficznej.

Producent butów sportowych New Balance zastosuje blockchain Cardano

Charles Hoskinson, CEO IOHK, ogłosił, że amerykańska marka New Balance zastosuje blockchain Cardano, aby umożliwić swoim klientom weryfikację pochodzenia szeregu produktów. Cardano i New Balance planują wdrożenie programu na całym świecie. Jednak obecne plany nie obejmują użycia tokena ADA podczas testów pilotażowych.

Ukraina chce zalegalizować kryptowaluty

W ramach tego, co można uznać za decyzję historyczną, Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej planuje zalegalizować posiadanie i wykorzystanie kryptowalut. Chociaż kryptowaluty w kraju nie są zabronione, nie mają jeszcze oficjalnego statusu. W ramach ukraińskiego posunięcia w kierunku modernizacji pod przewodnictwem nowo wybranego młodego prezydenta Władimira Żeleńskiego ministerstwo ogłosiło, że jednym z głównych celów będzie legalizacja wykorzystania kryptowalut. Ponadto planują zintegrować technologię blockchain z rejestrami stanowymi.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here