[Wiadomości w południe] • Greenspan: państwowe kryptowaluty to bzdura • Bithumb wydaje własny token natywny Bithumb Coin • i inne wydarzenia

news-19-11-13

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Bitcoin () spadł do 8 700 $ i bessy na krótko opanowały rynek. Altcoiny w wiekszości są w zastoju,zaś kryptorynki poruszają się obecnie bardziej poziomo.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Blockchain / technologia

Airbnb umożliwia dokonać rezerwacji w BTC dzięki Lightning Network i aplikacji Fold

Airbnb umożliwia dokonać rezerwacji zakwaterowania w ramach partnertstwa z programem lojalnościowym Fold Kickbacks. Program obsługuje drugą warstwę Bitcoin, Lightning Network (LN), która pozwala kupować karty podarunkowe z 3% cashbackiem w BTC. Fold obecnie oferuje na swojej stronie internetowej karty podarunkowe o wartości 25 lub 100 $.

Greenspan: kryptowaluty państwowe to bzdura

Alan Greenspan, były prezes Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FED), powiedział, że nie ma żadnego sensu, by banki centralne emitowały własne waluty cyfrowe. Argument Greenspana miał rzekomo zależeć od tego, że krajowe waluty fiat są wspierane przez kredyt państwowy – wyłączną prerogatywę państwa i jego struktur instytucjonalnych. Twierdzi, że nawet największe firmy technologiczne – Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google – nie są odpowiednie do emisji własnej waluty.

Alibaba współpracuje z Lolli, oferuje nagrody za zakupy w BTC

Alibaba współpracuje z aplikacją do zakupów Lolli, umożliwiając klientom otrzymanie 5% cashbacku w BTC. Klienci Alibaby mogą teraz kupić satoshi (sats), najmniejszą jednostkę BTC o wartości 0,00000001 BTC, przy zakupie „tysięcy przedmiotów online”, mówi Lolli. Alibaba odnotowała rekordową sprzedaż zeszłego dnia.

Bakkt otrzymał zgodę NYDFS na świadczenie usług powierniczych dla Bitcoin

Bakkt, platforma handlu kontraktami bitcoin futures Intercontinental Exchange (ICE), otrzymała zezwolenie od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) na świadczenie usług powierniczych dla Bitcoin wszystkim instytucjom. To dodatkowo zwiększa autorytet platformy i przenosi ją na drogę do zapewnienia instytucjom ustanowionej i regulowanej platformy transakcyjnej dla kontraktów bitcoin futures.

Bithumb wydaje swój własny token Bithumb Coin

Bithumb Global wydaje własny token dla Bithumb Chain, własnego giełdowego blockchaina. Bithumb Coin, sprzedawany pod akronimem „BT”, będzie działał jako środek wymiany w ekosystemie. Oczekuje się, że sam łańcuch Bithumb zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2020 r.

Indyjski państwowy blockchain kawowy ma już 30 tys. członków

Indyjska rządowa platforma blockchain do śledzenia pochodzenia kawy cieszy się dużym sukcesem. Ponad 30 000 plantatorów kawy zarejestrowało się zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu platformy. Już w marcu br. Coffee Board of India (CBoI) połączyło się z Eka Software Solutions, aby uruchomić platformę opartą na blockchain. Rolnicy, eksporterzy, kurierzy, palarnie i międzynarodowi nabywcy mogą się zarejestrować i handlować kawą o czystym pochodzeniu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here