[Wiadomości] Roubini przyznaje: Bitcoin jest częściowym środkiem przechowywania wartości • Binance i Huobi palą tokeny• i inne wydarzenia dnia

wiadomości-19-09-23

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzedniego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Długo oczekiwany raport na temat umowy Wielkiej Brytani z Unią Europejską nie miał dotąd wielkiego wpływu na cenę Bitcoin (). Bitcoin obecnie porusza przy granicy lekko ponad 8 000 $. Altcoiny odnotowały wzrost, a teraz większość z nich jest w zielonych liczbach.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Blockchain

Roubini: Bitcoin jest prawdopodobnie częściowym środkiem przechowywania wartości

Ekonomista Nouriel Roubini – znany również jako „Dr. Doom” za swoją prognozę kryzysu finansowego 2007–2008 i krytykę kryptowalut – przyznał, że Bitcoin (BTC) jest „częściowym środkiem przechowywania wartości”. Roubini poszedł na kompromis podczas wywiadu z wybitnymi postaciami z kryptobranży, takimi jak Brock Pierce, Bobby Lee i Tone Vays podczas CC Forum 2019 w Londynie. Podczas wywiadu Roubini powtórzył wiele ze swoich już znanych uwag dotyczących kryptowalut – przykładowo, że rządy międzynarodowe kategorycznie zniosą wszelkie systemy transferu wartości, które są rzeczywiście anonimowe, oraz że decentralizacja w krypto to mit.

Telegram przekonuje amerykańską SEC, że Gram nie jest papierem wartościowym

Telegram walczy z amerykańską komisją papierów wartościowych (SEC). Platforma przesyłania wiadomości odpowiedziała organom regulacyjnym w środę mówiąc, że nakaz awaryjny SEC z zeszłego tygodnia jest nieuzasadniony. Telegram prosi sąd federalny o odrzucenie wniosku regulatora o wyegzekwowanie wezwania. Telegram twierdzi ponadto, że przygotowywany token Gram nie jest papierem wartościowym, w związku z czym SEC nie powinna zmuszać firmy do przedstawienia dokumentacji lub wysłania swoich przedstawicieli do stawienia się przed Komisją.

FED krytykuje Librę za brak jasnych praw klienta, potwierdzając jednocześnie cyfrowe USD

Rada Gubernatorów FED stwierdziła, że ​​Libra Facebooka może stanowić ryzyko dla konsumentów ze względu na niepewność co do ich praw dotyczących podstawowych aktywów i całego systemu. Jednocześnie najwyższy urzędnik FED potwierdził, że amerykański bank centralny aktywnie ocenia możliwość emisji własnej waluty cyfrowej. Ta informacja pojawia się w obliczu rosnącego strachu, że dolar amerykański straci prestiż i wartość jako światowa waluta rezerwowa.

Binance spalił tokeny BNB za prawie 37 milionów dolarów

Binance właśnie zakończył 9 wypalanie tokenów BNB. Tokeny BNB o wartości około 2 061 888 są warte około 36,7 mln $, co oznacza, że ​​trzeci kwartał 2019 r. był drugim najbardziej dochodowym kwartałem w historii Binance.

Huobi spalił tokeny o wartości 40 milionów dolarów i podał wyniki za Q3

Kryptogiełda Huobi z siedzibą w Singapurze nadal zmniejsza podaż swojego Tokena Huobi. W trzecim kwartale spalono HT o wartości 40,63 mln $, co przedstawia wzrost o 70,6% w porównaniu Y2Y. Huobi odkupuje tokeny od inwestorów, aby zmniejszyć liczbę tokenów w obiegu i ustabilizować cenę. Ilość tokenów, spalanych co kwartał, zależy od konkretnych warunków rynkowych.

CoinmarketCap wprowadza narzędzie do śledzenia najlepszego oprocentowania trzymania kryptowalut

CoinMarketCap, dostawca danych i informacji o kryptowalutach, poinformował użytkowników na swojej stronie internetowej o nowym narzędziu, które pozwola określić najlepsze oprocentowanie na każdej platformie w celu uzyskania najlepszego zysku. Wraz z pojawieniem się DeFi, coraz więcej osób szuka sposobów na zapewnienie pasywnego dochodu poprzez odsetki, a to narzędzie powinno umożliwić porównanie odsetek na różnych platformach.

Bitfinex wprowadza program lojalnościowy i partnerski

Bitfinex właśnie uruchomił nowy program lojalnościowy, który ma oferować użytkownikom możliwość zarabiania „nieograniczonych” prowizji. Program o nazwie „Program partnerski Bitfinex” to stopniowana struktura prowizji.

Broadway wprowadza blockchain do walki z fałszerstwem biletów

Największy operator Broadwayu, Organizacja Shuberta, integruje rozwiązania technologiczne blockchain w celu zwalczania oszustw związanych z biletami. Działy Telecharge i Shubert Ticketing połączyły siły z bostońskim startupem True Tickets, aby zaoferować blockchainowe rozwiązaniew zakresie sprzedaży biletów.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here