[Wiadomości] • Bitcoin przekracza 7 000 $ • Firmy Blockchain przyłączają się do opracowania anonimowej aplikacji do testowania koronawirusa • i więcej wydarzeń

news-19-10-24

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

W momencie pisania artykułu Bitcoin () przekroczył próg psychologiczny wynoszący 7 000 $ i nadal idzie w górę. Oznacza to, że od niedzielnych minimów BTC jest teraz nawet o 5% wyższe, odzwierciedlając wzrosty na giełdzie, pomimo pogarszającej się sytuacji wokół pandemii koronawirusa na całym świecie, szczególnie teraz w USA. Teraz decydujące będzie, czy Bitcoinowi uda się utrzymać ten próg. Altcoiny są również na zielono.

Kryptowaluty

Wolumeny transakcji BTC na giełdach Block 22 odnotowały znaczny wzrost w pierwszym kwartale 2020 r. Wolumeny wyniosły ponad 154 miliardy USD w obecnym kwartale – wzrost o 61% w porównaniu z poprzednim kwartałem o 96 miliardów USD. Badanie zostało przeprowadzone przez The Block. Jednak kwartalna średnia cena BTC wzrosła tylko o 4%, porównując kwartał do kwartału. Pomimo wzrostu wolumenu obrotu wartość transakcji bitcoinami w pierwszym kwartale 2020 r. odnotowała stosunkowo niewielki wzrost o 11% w porównaniu z poprzednim kwartałem. W pierwszym kwartale użytkownicy dokonywali transakcji BTC o wartości ponad 178 miliardów USD, średnio 1,98 miliarda USD dziennie.

W środku kryzysu koronawirusowego Fundacja Stellar Development wniesie taką samą kwotę do XLM, jaką wniosą darczyńcy. Fundacja podaruje maksymalnie do 1,9 miliona XML, czyli prawie 79 000 $ przy obecnych cenach. Dotąd Fundacja przekazała już 100 000 XLM na cele charytatywne uczestniczące w tej nowej kampanii darczyńców. Oficjalna strona kampanii nazywa się Lumentrhopy i wyjaśnia, że ​​duża liczba osób traci pracę z powodu obecnego kryzysu kronawirusowego. Organizacje non-profit obdarowywane przez Stelar Development Foundation to Unicef ​​France, projekt Tor, Heifer International, Watsi, Freedom of the Press i Women Coding.

Kryptogiełdy, banki

W dniu 5 kwietnia kryptogielda Poloniex zaprezentowała swoją platformę dla IEO, opartą na kryptowalutcie TRON () (TRX). Justin Sun, założyciel Tron, opisał tę platformę na Twitterze jako zbudowanie zdecentralizowanego protokołu dotyczącego pożyczek i zarządzania zdecentralizowanymi finansami (DeFi). Sun był członkiem konsorcjum azjatyckich inwestorów, którzy kupili Poloniex w październiku 2019 r. Poloniex jest 15. największą pod względem wolumenu kryptogiełdą.

Regulacje, CBDC

Koreański Bank Centralny uruchomił pilotażowy program do cyfrowego testowania walut. Bank centralny stwierdził, że program został uruchomiony w minionym miesiącu i potrwa do grudnia 2021 r. Program ma na celu określenie przepisów technicznych i prawnych niezbędnych do utworzenia i emisji waluty cyfrowej. Konieczne jest zdefiniowanie struktury cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), sposobu działania CBDC oraz możliwości wprowadzenia technologii blockchain. Z prawnego punktu widzenia program analizowałby oczekiwane kwestie prawne podczas wdrażania CBDC, a także przygotowywałby konkretny plan zmiany prawa.

Ustawa o usługach płatniczych (PSA) oraz ustawa o instrumentach finansowych i giełdach papierów wartościowych (FIEA), dwie ustawy przyjęte w ubiegłym roku przez japońską Izbę Reprezentantów w sprawie regulacji kryptowalut, miały wejść w życie na początku kwietnia. Z powodu nieoczekiwanych opóźnień nie ustalono daty wejścia w życie aż do minionego tygodnia. W oficjalnym biuletynie rządowym z 3 kwietnia ogłoszono, że poprawione wersje PSA i FIEA będą obowiązywać w Japonii od 1 maja. Ponieważ w Japonii nie ma oficjalnych przepisów dotyczących kryptowalut, zmiana istniejących przepisów jest jedynym sposobem, w jaki aktywa cyfrowe w kraju azjatyckim mogą uzyskać status prawny. Według nowych przepisów kryptogiełdy w Japonii będą musiały zarządzać pieniędzmi użytkowników oddzielnie od ich własnych przepływów pieniężnych.

Blockchain i technologie

Genobank, nowy projekt blockchain zaprojektowany w celu zaoferowania konsumentom własność i kontrolę ich danych o DNA, przygotowuje się do uruchomienia aplikacji działającej na platformie blockchain Telos opartej na EOS (). Pomoże to ludziom uzyskać dostęp do anonimowych testów na obecność koronawirusa. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem Fundacji Telos, aplikacja pozwoli również użytkownikom udostępniać te informacje organizacjom opieki zdrowotnej. Aplikacja open source Ageron przechowuje dane testowe w blockchainie Telos, a Genobank wprowadza token, który umożliwia wymianę informacji. Aplikacja ma zostać uruchomiona w tym miesiącu.

Stowarzyszenie Blockchain z siedzibą w USA, wysłało dokument na poparcie Telegramu, który jest w sporze z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W odniesieniu do niespójności, z którą muszą zmierzyć się emitenci aktywów cyfrowych podczas obsługi SEC, krótki raport stwierdza, że ​​„żadne ustawodawstwo precedensowe ani agencyjne nie dotyczyło kwestii, czy i kiedy aktywa cyfrowe stanowią papiery wartościowe”.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here