[WIADOMOŚCI DNIA] Bitcoin poniżej 10 000 USD, a inne kryptowaluty znacznie upadają – Opłaty BTC …

Przedstawiamy dzisiejszy krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata.

Bitcoin poniżej 10.000 USD, inne kryptowaluty również spadają – opłaty transakcyjne BTC są najniższe w ciągu ostatnich 18 miesięcy – Wysoki rosyjski urzędnik proponuje legalizację kryptowalut – Iran zmienił zdanie i chce mieć kryptowaluty pod kontrolą – Ponad 20 kryptogiełd w Korei Południowej podlegać będzie dobrowolnej ocenie – Bank ING potwierdza, że ma u niej konto Bitfinex – Wenezuela teraz planuje nową kryptowalutę krytą złotem – R3 partner w inicjatywie rozwoju open-source finansowa sieć handlowa

Znane kryptowaluty

Bitcoin () stara się utrzymać powyżej 10 000 $. Kryptowaluta spadła w czwartek poniżej poziomu psychologicznego, ostatnia próba naprawy nie udała się. Bitcoin spadł o 5% do minimum 9.796,57 $, czyli najniższego poziomu w ostatnim tygodniu. Chodzi o następny dzień z rzędu, kiedy są one zaznaczone na czerwono. Pełny artykuł w EN tutaj.

Opłaty za transakcje BTC są teraz najniższe w porównaniu z ostatnimi 18 miesiącami. Średnia opłata transakcyjna jest obecnie niższa niż 1 USD. Kontrastuje to wyraźnie z ostatnim kwartałem zeszłego roku, kiedy wzrost opłat osiągnął najwyższy poziom 34 USD. Głównym powodem, dla którego opłaty spadły od tego czasu, jest fakt, że kiedy wysyłanie było zbyt drogie, ludzie przestali używać BTC jako waluty. Pełny artykuł w EN tutaj.

Regulacja

Szef Komitetu Polityki Gospodarczej rosyjskiej Dumy zaproponował zalegalizowanie kryptowalut w celu przyciągnięcia inwestycji zagranicznych. Nawet z krajów uczestniczących w antyrosyjskich sankcjach. Pełny artykuł EN tutaj.

Islamska Republika Iranu najwyraźniej zmieniła swój pogląd na kryptowaluty, a może wyjaśniła swoje prawdziwe stanowisko, które wcześniej było źle zrozumiane przez prasę. Coraz trudniej jest uzyskać oficjalne stanowisko w sprawie kryptowalut w tym kraju. Centralny Bank Iranu obecnie twierdzi, że szuka sposobu, aby „kontrolować i zapobiegać w korzystaniu walut cyfrowych w Iranie.” Pełny artykuł EN tutaj.

Giełdy

Ponad 20 kryptgiełd w Korei Południowej zgodziło się na dobrowolną ocenę, w tym 4 największe giełdy w kraju: Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Takie zachowanie jest częścią ich samoregulujących wysiłków wraz z koreańskim Stowarzyszeniem blockchainu. Pełny artykuł w EN tutaj.

Holenderska grupa finansowa ING (INGA.AS) potwierdziła, że Bitfinex, jedna z największych na świecie kryptogiełd o dużej codziennej wartości transakcji, ma konto bankowe w Holandii. Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Po rozpoczęciu sprzedaży wenezuelskiej kryptowaluty Petro wenezuelski prezydent Nicolas Maduro zasygnalizował, że niedługo pojawi się druga kryptowaluta państwowa, tym razem kryta złotem. Pełny artykuł w EN tutaj.

Inicjatywa, w skład której wchodzi R3 (konsorcjum blockchainu złożone z ponad 100 instytucji finansowych), platforma biznesowa TradeIX  i grupa wiodących globalnych banków, ogłosiła, że współpracuje nad pilotażowym uruchomieniem platformy finansowania biznesu. Rozwiązanie oparte jest na technologii DLT firmy Corda. Celem inicjatywy Marco Polo jest opracowanie „w pełni interoperacyjnej” komercyjnej sieci finansowania open-source, która ma na celu wyeliminowanie lub przynajmniej uproszczenie istniejących procesów papierkowych w ramach procesów łańcucha dostawczego. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here