Ogromna sprzedaż Bitcoinów spowodowała spadek wszystkich kryptowalut

Spadek sprzedaży

Bitcoin spadł pod 10 000 USD, Litecoin i Ethereum również spadły, a Ripple odnotował mniej dramatyczne obniżenie. Obniżenie trwa również dzisiaj. Analitycy twierdzą, że spadek rynków wynika z ogromnej sprzedaży Bitcoinów. Bitcoin () już tradycyjnie wpłynął na rozwój cen innych kryptowalut.

Nocna wyprzedaż

Według serwera Coinmarketcap wartość całego rynku spadła do 458 miliardów dolarów, co oznacza, że rynek stracił ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednej nocy.

Błąd giełdy Zaif

Jednym z powodów sprzedaży może być błąd giełdy Zaif (informowaliśmy już wczoraj w wiadomościach dnia), kiedy rynek znalazł się pod presją po tym, jak awaria komputera umożliwiła użytkownikom na bezpłatne przelanie BTC w wysokości 20 miliard dolarów.

Giełda Zaif jest aktualnie badana przez japoński Urząd Nadzoru Finansowego w zakresie bezpieczeństwa systemu i innych praktyk biznesowych.

Reszta kryptowalut poszła za Bitcoinem

Podobnie rozwijała się cena Etherea (ETH). W ciągu ostatnich 48 godzin spadła do 807 USD.  Druga największa kryptowaluta na świecie ma teraz kapitalizację rynkową w wysokości 79 miliard dolarów.

Cena Ripple (XRP) również spadła, od przedwczorajszego dnia o 9,7% do 0,95 USD za monetę. Marketcap popularnego altcoina spadł do 37,2 miliarda dolarów.

Kryptowaluta Bitcoin Cash (BCH) przedstawiła jeden z najgorszych wyników w tym okresie, tracąc blisko 15% do 1 216,77 USD za coin. Kapitalizacja rynkowa BCH obniżyła się do mniej niż 20,6 miliarda USD.

Najgorzej w ciągu ostatnich 48 godzin wypadła cena Litecoina (LTC). Spadła o 15% do 195,37 USD, co zmniejszyło kapitalizację rynkową do 10,8 miliarda USD.

Następne obniżenie?

Nastrój na rynku z kryptowalutami nagle się odwrócił. W przypadku dalszych negatywnych wiadomości nie można wykluczyć dalszy ciąg sprzedaży i dalsze obniżenie cen. Trzymajmy kciuki.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here