5 filmów o bitcoinie, które opłaca się zobaczyć

Historia Bitcoina i jego droga to idealny temat do hollywoodzkiego hitu filmowego. Od czasu wprowadzenia Bitcoina przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku, osiągnął Bitcoin () zachwycające szczyty i przetrwał oszałamiające spadki. Wszystko to znajdowało się w centrum uwagi wąskiej grupy kujonów komputerowych. Z biegiem czasu ta rewolucyjna technologia spowodowała ogromną ekspansję całej społeczności. Nic dziwnego, że dziesiątki skandali, opowiadań historii milionerów w ciągu nocy i fascynująca podstawa nowego wynalazku przyciągają wielu filmowców, którzy chętnie skorzystają z okazji, aby opowiedzieć o kolosalnym wpływie tego zjawiska.

Biorąc pod uwagę, że bitcoin jest technicznie złożonym zagadnieniem, a pojęcie pieniądza cyfrowego jest nowością dla większości ludzi, zwykle bardzo trudno jest przekazać jego prawdziwą korzyść i potencjał. Potencjał ten polega na zmianie świata na poziomie globalnym. Filmy dokumentarne stały się więc odpowiedzią na pytanie „Jak wyjaśnić publiczności, czym jest Bitcoin?”. Dlatego wybraliśmy pięć filmów, aby opisać różne zastosowania Bitcoina, jego krótką, ale dramatyczną podróż przez ostatnie kilka lat oraz status tej kryptowaluty między systemami finansowymi.

1. Bitcoin: Koniec waluty, jaką znamy

Dzięki wynalezieniu blockchain i protokołu bitcoin, Satoshi Nakamoto stworzył walutę, która różni się od wszystkich zapisanych w historii. Jego wiarygodny i zdecentralizowany charakter stał się prawdziwym wyzwaniem dla tradycyjnego systemu bankowego. Producentem filmu jest australijski przedsiębiorca medialny Torsten Hoffman, który poprowadził swój zespół pisarzy i producentów, aby stworzyć dokument bez żargonu, który widzowie mogą „oglądać z rodzicami”. Wewnątrz filmu dokumentalnego występuje znany populator kryptowalut i dyrektor generalny Blockchain.info, Andreas Antonopoulos.

2. Życie z Bitcoinem

Tradycyjnym argumentem sceptyków Bitcoina jest to, że waluty cyfrowej nie można używać do kupowania praktycznych przedmiotów codziennego użytku w ten sam sposób, jak gotówki czy karty kredytowej. W lipcu 2013 r. jedna ambitna para rozpoczęła 100-dniowy eksperyment społeczny polegający wyłącznie na cyfrowej walucie, aby udowodnić, że możliwe jest życie tylko na bitcoinie. Biorąc pod uwagę postupy w ostatnich miesiącach, kiedy coraz więcej biznesmenów i sprzedawców detalicznych akceptuje Bitcoin, jest to niezwykłe, że ta para testowała eksperyment, gdy cały ekosystem był na początku.

3. Rise and Rise of Bitcoin

Ci, którzy przez jakiś czas byli częścią społeczności Bitcoina, mówią, że droga tej kryptowaluty może być porównywana jazdy kolejką górską: nieprzewidywalne wysokości i spadki, z wieloma zaskakującymi zwrotami. Film Rise and Rise of Bitcoin dokumentuje wydarzenia, które doprowadziły do artykułów na czołówkach wszystkich światowych mediów i oferuje głębszy wgląd w to, co filmowcy nazywają „największym społeczno-ekonomicznym eksperymentem wszechczasów”. W dokumencie pojawiają się słynne osobistości, takie jak bracia Winklevoss.

4. Jestem Satoshi

Platformy open-source już spowodowały rewolucję w oprogramowaniu, edukacji i handlu detalicznym, ale system bankowy pozostał nietknięty. Film „I am Satoshi” pyta, czy technologia open-source może radykalnie wprowadzić innowacje w przestarzałych systemach walutowych i płatniczych. Twórca Tomer Kantor wykonał i nakręcił ponad pięćdziesiąt rozmów na pięciu kontynentach dla tego projektu, w tym rozmawiał z wybitnymi osobistościami ze społeczności Bitcona. Film otrzymał nagrodę kreatywne video 2014 w konkursie Blockchain Awards.

5. The Bitcoin Gospel

Jeśli kiedykolwiek byłeś ciekawy, jak przeprowadza się transakcje Bitcoina, holenderski dokument rozpoczyna się od wybitnego inwestora Rogera Verha, który wyjaśnia, jak to wszystko działa. Film „Bitcoin Gospel” pozwala przyjrzeć się bliżej życiu Vera, który mówi o obronie i promocji Bitcoina. Film zajmuje się również przemysłem i wydobywaniem kryptowalut i zawiera poglądy innych osobistości, w tym Andreasa Antonopoulosa.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here