Bank of America widzi wielką konkurencję w kryptowalutach

Bank of America

Bank Amerykański (Bank of America – BoA) przyznał, że będzie bardzo trudno nadążyć za rosnącą popularnością kryptowalut. Wygląda na to, że banki wreszcie zaczynają zdawać sobie sprawę z istoty i użyteczności, jakie oferują nam kryptowaluty.

Oświadczenie Bank of America

W swoim rocznym raporcie dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd największy amerykański bank komercyjny (BoA) powiedział, że kryptowaluty mogą znacznie zwiększyć wydatki sektora bankowego. Dotyczy to głównie wdrażania nowych produktów i usług w ich systemie. W grudniu 2017 r. Bank of America starał się wprowadzić innowacje w tej dziedzinie i uzyskał patent na proponowany sposób handlu z kryptowalutami. Mimo to została skrytykowana za blokowanie zakupu kryptowalut pośrednictwem kart kredytowych.

Strach przed konkurencją

„Konkurencja na rynku kwitnie również z powodu rozwoju niebankowych firm oferujących produkty i usługi, co zwykle należy do prerogatyw banków” – powiedział Bank of America.

Stwierdził również, że zwiększona konkurencja może zmniejszyć dochody z towarów i usług, za które klient musi zapłacić określone opłaty. Obawiają się szerokich dostosowań, usług internetowych i systemów płatności, które są powiązane z nowymi technologiami.

Wniosek

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut i technologii, na których się opierają, instytucje bankowe coraz częściej obawiają się zwiększenia wydatków i komplikacji. Z jednej strony instytucje państwowe odrzucają kryptowaluty i próbują rzucać kłody pod nogi w formie regulacji i opodatkowania zysków. Z drugiej strony zaczynają zdawać sobie sprawę z rewolucji kryptowalut i ich wykorzystania w przyszłości. Jedna rzecz jest pewna – fakt, że jesteśmy świadkami kolejnego rewolucyjnego wynalazku.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach, użyj dzwonka, który widzisz w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz również śledzić nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here