[Wideo] Tom Lee: 1 Bitcoin może osiągnąć 10 milionów dolarów w 2038 roku

Thomas Lee

Bitcoin () ponownie spada poniżej 10 000 $, ale według słynnego kryptooptymisty i propagatora kryptowalut Toma Lee, wartość jednego Bitcoina może osiągnąć w 2038 roku wartości 10 milionów.

Szalone stwierdzenie?

Na pierwszy rzut oka zwariowana wypowiedź Lee-ego, który w swoim wykładzie zamieszczonym w poniższym filmie (w wersji oryginalnej) wszystko tłumaczy.

Dla tych, którzy nie mówią wystarczająco dobrze po angielsku, wymieniamy również najważniejsze punkty.

Thomas Lee

Thomas Lee prowadzi badania strategiczne od 25 lat. Jeśli chodzi o Bitcoin, mówi, że wyprzedza dobrze znane cykle inwestycyjne z kilku powodów – na przykład nie było potrzeby początkowej inwestycji na rozjazd.

4 tematy

Mówi także o czterech podstawowych tematach – zaufaniu cyfrowym, generacji Y jako motorze zmian, kryptowalutach jako klasie aktyw na najwcześniejszym etapie i dlaczego Wall Street będzie zainteresowany kryptowalutą.

Zaufanie cyfrowe

Ludzie na Zachodzie generalnie ufają systemowi finansowemu, ponieważ mniej więcej on działa. Jednak w coraz bardziej cyfrowym świecie jest cyfrowe zaufanie coraz ważniejsze. Wspomina także o spadku zaufania do scentralizowanych systemów państwowych i banków wśród ludzi, a zwłaszcza generacji Y, przy jednoczesnym zwiększeniu zaufania do zdecentralizowanych systemów. Co ciekawe w krajach, w których ludzie nie mają zaufania do rządu, kryptowaluty są bardzo popularne.

Generacja Y

W sumie 92% generacji Y nie ufa bankom. Niektórzy ze względu na miniony kryzys finansowy, zauważyli, że ich rodzice tracą własność, ale generalnie nie wierzą w scentralizowane systemy. Blockchain zapewnia ograniczenie cyfrowych źródeł (digital scarcity) i zaufanie cyfrowe (digital trust). Jednocześnie generacja Y stanowi największą populację (w USA) – 27% populacji, 96 milionów ludzi.

Lee mówi także o tym, jak pokolenia postrzegały innowacje technologiczne i jak poprzednia generacja miała problemy z adaptacją. Dla generacji Y Bitcoin i Blockchain to jedna z tych innowacji, również media, Kickstarter i inne. W tym samym czasie Lee wyjaśnia na przykładzie Nikkei z przeszłości, że kryptowaluty nie są bańkami, ale raczej chodzi o powstające rynki, które przekształcają się w klasę aktyw.

Kolejna część dotyczy cech aktualnej młodzieży. Lee wspomina, że już zaczęli pić alkohol i kupować samochody oraz zmieniać te rynki na korzyść whisky kosztem piwa, samochodów hybrydowych kosztem klasycznych napędów.

Generacja Y i inwestycje

W ciągu następnych trzydziestu lat generacja Y będzie miała najwyższy poziom dochodów i będą chcieli kupić mieszkanie i zaoszczędzić. Pytanie brzmi, co zrobią, aby swoje dochody zaoszczędzić? Na przykładzie rozwoju rynku mieszkaniowego istnieje korelacja pomiędzy pojawieniem się każdego pokolenia w wieku, kiedy uzyskuje mieszkanie.

Obecnie oszczędza się w Ameryce 1 bilion USD rocznie. Każde pokolenie inwestuje w to, co ufa. Pierwsza generacja wg wskazanego przykładu ufała złotu. Złoto było za 40 USD, kiedy USA opuściły złoty standard w 1971 roku. Kiedy moc inwestycyjna „Silent generation“ osiągnęła szczyt, cena złota wynosiła 600 USD. W kolejnej generacji boomu „Baby Boomers” doszło do boomu rynku akcji.

Cena bitcoinów w 2038 roku

Generacja Y wkrótce będzie mieć do dyspozycji1 bilion dolarów rocznie (USA). Kryptowalutowy boom rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy pojawili się na scenie. Jeśli tylko 10% tych pieniędzy trafi do kryptowalut, z 25-krotnym podwyższeniem będzie to 2,5 tryliona dolarów rocznie na rynku kryptowalutowym. W szczytowym momencie tego cyklu Bitcoin może kosztować 10 milionów dolarów.

Disclaimer: Jest to indywidualna opinia jednego analityka i nie jest to w żadnym wypadku rekomendacja inwestycyjna. Zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, wykonaj własne badania i opinię na całą sprawę.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here