Wilk z Wall Street: Kryptowaluty to oszustwo – przegląd dzisiejszych wiadomości

wilk-wall-street

Przedstawiamy dzisiejszy krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata kryptowalut.

Wilk z Wall Street: Kryptowaluty to oszustwo – MIOTA walczy z napływem spekulantów – japońskie regulacje w Coincheck poniosły porażkę – akcja na Coincheck – Korea Południowa rozważa regulację wg Bitlicence – CFTC jutro omówi blockchain i kryptowaluty – Rosja wprowadza regulację ICO – Władze w New Jersey wezwali Bitstrade – Tajlandia przygotowuje rozporządzenie w sprawie kryptowalut – T3: Blockchain to innowacja socjologiczna – Singapurski urzędnik: spekulacyjne inwestycje niszczą eksperymenty z nową technologią kryptowalut.

BTC

Według Jordana Belforta „Wilka z Wall Street”, który sam zarabiał w różnych machinacjach z pieniędzmi typu „pump-and-dump” czyli oszustwo na nieświadomych inwestorach, są kryptowaluty wraz z Bitcoinem tylko „pump-and-dump” oszustwem – cała wiadomość w języku angielskim.

ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

W tym momencie aktywa cyfrowe MIOTA są nadal sprzedawane poniżej poziomu z 2017 r. po cenie 1,81 USD. Jednak high 5 USD spowodował napływ spekulantów, a dialog kierowany przez społeczność pogorszył się – cała wiadomość w języku angielskim.

Giełdy

Po pierwszym wielkim hacku giełdy Mt. Gox w 2014 roku, japońscy regulatorzy rozpoczęli akcję. Japoński system krajowy, który nadzoruje handlu z kryptowalutami, był pierwszym na świecie. W zeszłym miesiącu hackerzy ukradli 530 milionów dolarów z giełdy Coincheck w Tokio. Kradzież rywalizująca z Mt. Gox jest jednym z największych tego typu, ujawniając braki w japońskim systemie – cały artykuł w języku angielskim.

Grupa biznesmenów złożyła pozew przeciwko giełdzie Coincheck z powodu wspomnianej powyżej kradzieży w Tokio w zeszłym miesiącu, powiedział adwokat reprezentujący biznesmenów – cała wiadomość w języku angielskim.

Regulacja

Korea Południowa odwróciła się od twardego podejścia do bitcoinów i innych kryptowalut, i zaczęła być zainteresowana systemem licencyjnym, który pomógłby regulować kryptogiełdy w kraju. Organy regulujące mogłyby wprowadzić system oparty na Bitlicense opracowany w Nowym Jorku, ale ostateczna decyzja zapadnie dopiero w czerwcu – cała wiadomość w języku angielskim.

Technologie Blockchaina i kryptowalut będą w centrum zainteresowania posiedzenia Rady Doradczej CFTC w USA w środę – cała wiadomość w języku angielskim.

Rosja jest jednym z pierwszych krajów, które zaproponowały porządne przepisy dla ICO. W niedawnym dokumencie zawartym w tych rozporządzeniach wyraźnie stwierdza się, że każda firma planująca ICO powinna mieć kapitał nominalny 1,7 miliona USD – cała wiadomość w języku angielskim.

Władze stanu USA zniosły już trzy piramidalne schematy, BitConnect, Davor Coin i najnowszą na liście platformę Bitstrade, która otrzymała nakaz zamknięcia od organów nadzorczych stanu New Jersey – cała wiadomość w języku angielskim.

Veerathai Santiprabhob, gubernator banku centralnego Tajlandii, poprosił wszystkie banki w Tajlandii, żeby trzymały się z dala od kryptowalut. Regulacje są już zaplanowane, informuje Reuters – cała wiadomość w języku angielskim.

Blockchain

Najlepsi światowi doradcy finansowi publicznie promowali technologię Blockchaina jako innowację socjologiczną podczas konferencji T3 w USA w zeszłym tygodniu – cała wiadomość w języku angielskim.

Biznes

Sopenth Mohanta, szef fintech działu firmy Monetary Authority of Singapore (MAS), powiedział CNBC, że nie chce aby spekulacyjne inwestycje w cyfrowe waluty „zniszczyły eksperymentalną wartość technologii kryptowalutowej” – cała wiadomość w języku angielskim.

Nie przegap naszych wiadomości i zapisz się do odbioru w lewym dolnym rogu lub obejrzyj nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here